Python - wybór "najlepszego" GUI cross-platform

0

Co wybrać: PySide, PyGUI, PyQT, Kivy, libavg, wxPython, GTK, EasyGUI,....(może coś innego)? Tkinter mi nie odpowiada, najciekawsze z poznanych jest PyQT (ale niestety płatne). Do PyQT i PySide jest wygodny designer, w którym GUI można wyklikać, to też plus.

Co wybrać, czego warto się uczyć? Które jest bardziej przyszłościowe? Zależy mi na możliwie natywnym wyglądzie dla każdego z systemów (Win, Linuch, Mac).

0

Zarówno PyQt jak i PySide to wrappery na popularne Qt. WxPython kładzie nacisk właśnie na natywnym wyglądzie. Kivy to raczej tylko hobbystycznie mobile.

Nie mam zbyt dużego doświadczenia z desktopami, ale wybrałbym PyQT, głównie przez designer. Qt jest także znacznie popularniejsze od WxWidgets.

Które jest bardziej przyszłościowe?

Ogólnie desktopy nie są przyszłościowe, więc trudno odpowiedzieć na to pytanie.

0

Z Qt to PySide ma chyba lepszą licencję - tak było jak ostatnim razem sprawdzałem.

0

Dlaczego Kivy tylko hobbystycznie? Wiem, że appek powstało mało na tym frameworku, ale ogólnie prezentuje się ciekawie (pod względem możliwości API).

Dlaczego PC-ty są mało przyszłościowe? Wyginą? Mimo, że udział telefonów i laptopów się rozrasta, wątpię żeby ludzie zupełnie porzucili PC-ty na korzyść kilku calowych smartfonów :)

PySide ma lepszą licencje (jest darmowy do użytku komercyjnego), ale nie wspiera całej biblioteki QT i coś tam słyszałem, że niedługo przestanie być rozwijany.

0

Nie chodzi o PC-ty, tylko aplikacje desktopowe. Większość to teraz web.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1