[php] zle działa logowanie na sesjach

0

Problem wygląda następująco:

Napisałem skrypt logujący oparty na sesjach, (w każdym dokumencie na początku wywoływana jest procedura session_start(), przy logowaniu session_register('user'), i przypisywana wartość do zmiennej $_SESSION[user]), na komputerze na którym jest ta strona (serwer apach+php, oczywiscie), działa wszystko znakomicie. A gdy chce wejsc na ta strone z innego komputera to już nie działa. Jeżeli strone sciagne na dysk tego innego komputera i odpale przez localhost to wtedy działa.

Podsumowując nie działa mi do końca logowanie na stronie, która jest na domowym serwerze apach+php+mysql.

Jak to naprawić, pomóżcie.

0

znaczy opisz dokładnie jak się łączysz z innego komputera ? przez podanie IP zewnętrznego ? jeśli tak to IE ma czasem problem z ustawianiem ciastek dla czegoś takiego

poza tym powinieneś przypisać zmienną tylko do tablicy $_SESSION która automatycznie rejestruje zmienne, session_register jest dla kompatybilności ze starymi skryptami, poza tym:

manual napisał(a)

Caution: If you are using $_SESSION (or $HTTP_SESSION_VARS), do not use session_register(), session_is_registered(), and session_unregister().

0

A więc tak założyłem darmowy alias glt na moj numer ip, i po prostu wpisuje ten alias, przed chwilą sprawdzałem na firefoxie, i mnie zalogowało, tylko przez IE nie chce, a o jakich ciasteczkach mówisz skoro zmienna przypisuje do $_SESSION[user] ?

0

ale identyfikator sesji jest przetrzymywany w cookie.
(Mozna tez go przekazywac w adresie url, poczytaj o tym i skonfiguruj serwer tak zeby przekazywal id sesji w url'u, a jesli przegladarka akceptuje ciacha, to bedzie pobieral go z cookie i nie bedziesz mial majmniejszego problemu w przyszlosci)

0

alias nic nie daje, ciacho jest ustawiane na domenę "wewnątrz" aliasu, a alias może jeszcze bardziej przeszkadzać tylko, potrzebna ci domena a nie alias, kiedyś był fajny serwis z ponad 300 darmowymi domenami do wyboru, ponoć wha.la oferuje darmowe domeny ale niestety z tego co pamiętam nie udało mi się tam żadnej zdobyć, ale np możesz spróbować z no-IP.com albo po prostu poszukaj tu był temat o darmowych domenach

poza tym po prostu możesz się pobawić z ustawieniami IE (minimalna "prywatność" i inne pierdoły), no i oczywiście przydałaby się możliwość jak napisał desperat aby sid przekazywać przez GET jeśli COOKIE zawiedzie

0

Hmmm, a dlaczego jak korzystasz z tablicy $_SESSION używasz session_register()?
Popatrz http://pl.php.net/manual/pl/function.session-register.php.

0

Dobra to teraz zmieniam troche temat posta, bo zboczyliście z głównego tematu, dlaczego działa mi logowanie w firefoxie a w IE już nie ?

0
wafcio napisał(a)

Dobra to teraz zmieniam troche temat posta, bo zboczyliście z głównego tematu, dlaczego działa mi logowanie w firefoxie a w IE już nie ?

w drugim poście masz odpowiedź

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1