[php] Licznik z cookies odświeża się przy aliasie :|

0

Sytuacja wygląda następująco.
Moja strona mieści się na serwerze, powiedzmy w takiej lokalizacji:<b> www.serwer.net.pl/~juhas</b>

Założyłem sobie alias na glt. Jak mam ustawione maskowanie domeny(że w pasku adresu pojawia się alias, a nie adres właściwy), to wtedy po odświeżeniu strony licznik odwiedzin zwiększa się o jeden(kod licznika poniżej). Jeśli natomiast mam wyłączone maskowanie domeny, lub wpisuję adres właściwy, wtedy jest ok i po odświeżeniu strony licznik się nie zwiększa...
Co zrobić, żeby tak samo było po otwarciu strony przez alias?(żeby po odświeżeniu strony licznik się nie zwiększał)

Oto kod licznika:

<?
setcookie("neurotic", "1"); 
/* wysyła cookie na komputer użytkownika */
?>

<HTML>
<BODY bgcolor=#000000>
<font color=#ffffff>

<?
if(file_exists("licznik.lic")) 
{ /* sprawdza, czy plik istnieje */ 
$file=fopen("licznik.lic", "r"); /* otwiera plik */
flock($file, 1); /* blokuje plik */

$ile=fgets($file, 100); /* odczytuje wartość */

flock($file, 3); /* odblokowuje plik */
fclose($file); /* zamyka plik */

if($neurotic!="1") /* sprawdza, czy 
użytkownik już odwiedzał stronę */
{
$ile++; /* zwiększa wartość 
o 1 tylko po pierwszym wejściu */
}
}
else
{
$ile=1; /* jeśli plik nie istnieje, wyświetli się 1 */
}

$file=fopen("licznik.lic", "w"); /* otwiera plik do zapisu */
flock($file, 2); /* blokuje do zapisu */

fwrite($file, $ile); /* zapisuje wartość */

flock($file, 3); /* odblokowuje plik */
fclose($file); /* zamyka plik */

echo($ile); /* wyświetla wartość */ 
?>
</font>
</BODY>
</HTML> 
0

A jaki dlugi czas zycia ustawiasz dla cookies??
Moze po prostu ciasteczko wygasa, sproboj ustawic jakis konkretny czas.

0
desperat napisał(a)

A jaki dlugi czas zycia ustawiasz dla cookies??
Moze po prostu ciasteczko wygasa, sproboj ustawic jakis konkretny czas.

Czas życia jest dopóki przeglądarka jest uruchomiona. Czyli, gdy zamykasz przeglądarkę, to wtedy cookie wygasa.

0

Juhas - spróbuj pobawić się bodajże czwartym parametrem - ustawianie, do jakiej domeny wysyłane jest ciastko. Może przeglądarka myśli, że to całkiem inna stronka. Po więcej info odsyłam do manuala.

0
Adam.Pilorz napisał(a)

Juhas - spróbuj pobawić się bodajże czwartym parametrem - ustawianie, do jakiej domeny wysyłane jest ciastko. Może przeglądarka myśli, że to całkiem inna stronka. Po więcej info odsyłam do manuala.

Nie za wiele znalazłem. To będzie adres strony, dla której mają być cookie :|

WPisywałem jako trzeci parametr: 0, a jako ten czwarty różne rzeczy: "glt.pl", "serwer.net.pl" i nic.

0

nie kombinuj z domeną
gdzie masz wysyłanie cookie ? jest w tym samym miejscu gdzie reszta strony ? a nie możesz się opierać na sesji ? wygaśnie wraz z zamknięciem przeglądarki

sprawdź jeszcze jakimś "echem" czy cookie jest ustawione, może gaśnie wraz z wyjściem ze strony (jeśli strona jest w ramce bo jest "maskowana" to tak jakbyś wyszedł ze strony)

0
Adamo napisał(a)

nie kombinuj z domeną
gdzie masz wysyłanie cookie ? jest w tym samym miejscu gdzie reszta strony ? a nie możesz się opierać na sesji ? wygaśnie wraz z zamknięciem przeglądarki

sprawdź jeszcze jakimś "echem" czy cookie jest ustawione, może gaśnie wraz z wyjściem ze strony (jeśli strona jest w ramce bo jest "maskowana" to tak jakbyś wyszedł ze strony)

Strona nie jest w ramce i wszystko działa ok, jeśli nie wywołuję jej przez alias.
A na sesji nie mogę się oprzeć, bo nie mam pojęcia o php :)

0
Juhas napisał(a)

A na sesji nie mogę się oprzeć, bo nie mam pojęcia o php :)

poza tym sesja opiera sie na ciachu, wiec tez sie wylozy, trzeba by ja zmusic do przesylania SID w URLu...

ja Ci powiem z wlasnego doswiadczenia ze o tym problemie slysze co jakis czas juz od 3 lat i jeszcze nigdy nie slyszalem o rozwiazaniu ;) sa oczywiscie gawedziarze :] ktorzy plota cos o magicznym parametrze w funkcji setcookie do okreslenia domeny ale i tak nikt nie wie jak tego uzyc :D

ja tam po prostu zawsze rezygnowalem z maskowania URL...

co najdziwniejsze w chwili obecnej zauwazylem ze maskowanie URL na prv.pl juz nie przeszkadza mojej stronie :) i nie mam bladego pojecia dlaczego nigdy mi nie dzialalo a teraz dziala :]

0
piechnat napisał(a)

ja tam po prostu zawsze rezygnowalem z maskowania URL...

co najdziwniejsze w chwili obecnej zauwazylem ze maskowanie URL na prv.pl juz nie przeszkadza mojej stronie :) i nie mam bladego pojecia dlaczego nigdy mi nie dzialalo a teraz dziala :]

Ja mam alias w glt.pl, ale też zrezygnowałem z maskowania. Może to i lepiej, bo użytkownicy widzą, że strona ma 2 adresy :D

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1