[PHP]include...

0

Witajcie dobrzy przyjaciele!

własnie pisze forum http://mcbury.freeserverhost.net/forum/(ależ konkurencja dla 4p :D ) i mam pewien problem.... nie wiem jak wyswietlic ile jest odpowiedzi i odwiedzin.... odwiedziny i odpowiedzi są zapisywane w pliku textowym odp0.txt (na przykład) i mam skrypt co otwiera ten plik wczytuje i pisze:

<? 
$plik=fopen("topic/odp0.txt",r);
$ile=fgets($plik);
echo $ile;
fclose($plik); 
?>

i jak includuje ten plik php to nie chce mi sie pokazac ramka :| dlaczego tak sie dzieje?:( czy jest jakis prosty sposób by wyswietlic to?

Pozdrowienia

0

Tak to trudno powiedziec co sie dzieje, moze powiedz jak zapisujesz te dane w tym pliku?

0

Witam,

Proponuje male zmianki w twoim skrypcie, ktory zapisujesz pod nazwa np. odp0.php:

<?php
function getdata()
{
$plik=fopen("odp0.txt",r);
$licznik=array ('odp' => fgets($plik), 'odw' => fgets($plik));
fclose($plik);
return $licznik;
}
?>

fgets odczytuje dane do konca linii - wiec twoj plik musi wygladac tak: 1 linia zawiera licznik odpowiedzi, 2 linia licznik odwiedzin.
Jak widac dane z pliku wczytywane sa do tablicy, a nastepnie przekazane na wyjsciu funkcji.

teraz w kodzie strony podajesz:

include 'odp0.php';
$licznik=getdata();

nastepnie tam gdzie masz tablice

  <td width='130'><div align='center' class='style1'> <? echo $licznik['odw'] ?> </div></td>
  <td width='108'><div align='center' class='style1'> <? echo $licznik['odp'] ?> </div></td>

I w ten sposob w tabeli pokaze ci sie licznik odslon i odpowiedzi.

Pozdrawiam

0
Ryandell napisał(a)

fgets odczytuje dane do konca linii - wiec twoj plik musi wygladac tak: 1 linia zawiera licznik odpowiedzi, 2 linia licznik odwiedzin.
Jak widac dane z pliku wczytywane sa do tablicy, a nastepnie przekazane na wyjsciu funkcji.

a jak tak mozna w PHP zapisac plik txt???

0
mcbury napisał(a)
Ryandell napisał(a)

fgets odczytuje dane do konca linii - wiec twoj plik musi wygladac tak: 1 linia zawiera licznik odpowiedzi, 2 linia licznik odwiedzin.
Jak widac dane z pliku wczytywane sa do tablicy, a nastepnie przekazane na wyjsciu funkcji.

a jak tak mozna w PHP zapisac plik txt???

na przyklad tak:

<?php
$fp = fopen("odp0.txt","w");
$newline = "\r\n";
$odwiedziny = 234555;
$odpowiedzi = 118899;
fwrite($fp, $odwiedziny.$newline);
fwrite($fp, $odpowiedzi.$newline);
?>

a jesli chcesz wiedziec wiecej to zajrzyj tutaj</url>

0

na przyklad tak:

<?php
$fp = fopen("odp0.txt","w");
$newline = "\r\n";
$odwiedziny = 234555;
$odpowiedzi = 118899;
fwrite($fp, $odwiedziny.$newline);
fwrite($fp, $odpowiedzi.$newline);
?>

a jesli chcesz wiedziec wiecej to zajrzyj tutaj

Dzięki stary, ratujesz mi dupe :) , mam pytanie , czy moglbym zagadac na GG?? nie bedziemy śmiecic bazy danych, :)

0
mcbury napisał(a)

Dzięki stary, ratujesz mi dupe :) , mam pytanie , czy moglbym zagadac na GG?? nie bedziemy śmiecic bazy danych, :)

Nie widze problemu. Jesli bede potrafil pomoc to pomoge. :)

Pozdrawiam

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1