[php] dwa formularze w jednym

0

No to teraz mam problem z formularzami. Wiem ze temat byl poruszany juz wielokrotnie, ale co do mojego problemu to nie znalazlem odpowiedzi.

Chodzi o to ze mam dwa formularze ktore dane przekazuja do roznych stron np: 1.php i 2.php. I teraz problem jest w tym, ze do strony 1.php chce wyslac dane z obydwoch formularzy, a do strony 2.php dane tylko z drugiego formularza.

No i oczywiscie nie wiem jak to zrobic. Probowalem zagniezdzac jeden formularz w drugim, ale wtedy wszystko leci tylko do 1.php (wlasciwie do tego ktory jest zapisany jako ostatni).

Jak ktos cos z tego zrozumi, a jeszcze odpowie to bede bardzo wdzieczny.

0

możesz dać w JS zmiane formularz.action na inny url i formularz.submit() i target na jakąś latającą (pływającą) ramkę, po chwili znowu zmiana action i submit jednak nie jest to zbyt dobre wyjście, jeśli możesz to przebuduj te skrypty które otrzymują te dane z formularza albo żeby jeden po otrzymaniu danych, przekazał te co mają lecieć do drugiego formularza - drugiemu formularzowi :)

0

Jest chyba lepszy pomysł - wstaw jeden formularz, a do niego wszystkie pola i przycisk Wyślij (jak tak tobie zależy na symulowaniu dwóch formularzy, to wstaw dwa takie przyciski). Jak wyślesz dane do 1.php, to odbierzesz wszystkie dane, a w 2.php po prostu niepotrzebne dane zlekceważysz.

0

No a moze daloby sie zrobic jakis link ktory wysle do 1.php potrzebne dane ?

ok Thomashek, tak tez bym zrobil, ale wtedy dane leca do jednej strony np 1.php, dla dowolnego przycisku submit. mi chodzi o to aby submit1 wyslal wszystko do 1.php, a submit2 czesc danych do 2.php

0

Nie pomyślałem. To zrób może RadioButtony z wyborem: wysłać do pierwszego albo drugiego. Wtedy wszystko wysyłasz do osobnego dokumentu php, a ten na podstawie wartości RadioButtona przekierowuje dane do 1.php albo 2.php.

Mam jeszcze inny pomysł. Może scal dokumenty 1.php i 2.php w jeden. Wstawisz tylko warunek podobnie jak wyżej i problem załatwiony.

0

ale możesz dokładnie opisać co chcesz przez to uzyskać ? czy te pliki są twoje / masz do nich dostęp / są na innym serwerze , jaką metodą powinny otrzymać dane POST / GET, z którego ze skryptów chcesz otrzymać wynik, bo nie można wyświetlić dwóch stron naraz połączonych chyba ze w ramkach.

Jeżeli chcesz przesyłać GET'em to możesz zrobić trzeci skrypt do którego dane będą wysyłane a ten plik wywoła po prostu skrypt 1.php i 2.php z odpowiednimi parametrami.

0

No to może tak to opiszę:
Mam stronkę na niej formularze. Jezeli uzytkownik wpisuje dane to ok. ale pozniej ma wybrac cos w rodzaju id - ale wybrac bo nie moze byc pomylki - i tu przechodzimy do skryptu 1.php
skrypt 1.php jest przeladowywany kilka razy ite dane znikaja. a chcialbym je z powrotem przeslac do skryptu 2.php oczywiscie wszystko ma byc wysylane POST.
Cos mi kumpel powiedzial ze mozeby tak uzyc zmiennych w dołączanych plikach (jako includ) ale nie bardzo mi sie to podoba. O url tez myslalem ale zmiennych jest 28 i duzo zajmują - są to dość spore opisy w sumie jakieś 40 KB i może więcej. Zmienne globale tez raczej odpadają

No i ostatnie na co wpadlem to moze by tak do bazy zapisac do nieuzywanego rekordu tuz rzed przeskoczeniem do skrytu 1.php i tu chcialbym uzyc a href i metody OnClick i w tym momencie uzyc funkcji php ktora to realizuje. No tylko nie wiem jak?

Z gory dzieki za pomoc</u></b>

0

Temn Anonim to mnatanek - sorki ale pod linuxem w lynx pisze i coś nie działa jak należy

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1