[PHP] Czy jest odpowiednik ...value.match() w php

0

Jak w temacie !!!!

Jest cos takiego w JS jak match(), która sprawdza poprawność wpisywanego kodu, czy jest jakiś odpowiednik w PHP ??

Potrzebuje sprawdzić poprawność kodu pocztowego, maila itp. czyli za jednym wpisem sprawdza czy sa to tylko cyfry, czy wpis to minimum 4 znaki itp.

0

jest a nawet coś lepszego: wyrażenia regularne poczytaj o tym na http://pl2.php.net

<font color="blue">[DOPISANE]:</span>
Marooned: gdybyś przewiną strone manuala na dół zauwarzyłbyć, że tam są podane nazwy funkcji...

0

jest a nawet coś lepszego: wyrażenia regularne
[sciana] przecież właśnie Match w JS używa RegExp - jemu chodziło o nazwę funkcji, która temu odpowiada (ja niestety nie wiem)

0

ereg() - sprawdzanie poprawności wpisanych danych (Case-Sensitive)
eregi() - to samo co ereg() ale nie zwraca uwagi na wielkość liter (Case-insensitive)

$Result = ereg("tutaj wyrażenie regularne",$Dane);
$Result - true albo false;

0

maila tak mozna sprawdzic

if(eregi("^[a-z0-9._-]+@[a-z0-9._-]+.[a-z]{2,4}$", $email))

Jeszcze mozesz sobie sciągnać taką klasę validator ale jakies wałki z nią odchodzą takze <ort>nie</ort> wiem.

0

Jeśli zależy Ci na szybkości sprawdzania poprawności tak prostej rzeczy jak kod pocztowy, to zrezygnowałbym z użycia wyrażeń regularnych a sprawdził ją zwyczajną funkcją. Jak głosi literatura wyrażenia regularne spowalniają "znacznie" wykonanie skryptów.

0

Jeśli zależy Ci na szybkości sprawdzania poprawności tak prostej rzeczy jak kod pocztowy, to zrezygnowałbym z użycia wyrażeń regularnych a sprawdził ją zwyczajną funkcją. Jak głosi literatura wyrażenia regularne spowalniają "znacznie" wykonanie skryptów.

A nie ma cache'owania regexpow? W C mozna regexp sobie skompilowac (raz na uruchomienie calego programu) a pozniej wykonuje sie duzo szybciej niz analiza tekstu "zwyklymi" funkcjami. Czy w PHP tez jest dostepny taki mechanizm? Na php.net nic o tym nie znalazlem, a przydaloby mi sie, bo chce niektore swoje CGIki na PHP przepisac.

0

Tak z ciekawości tylko się spytam :jesli ta funkcja do sprawdzania poprawnosci e-mail jest wydajniejsza od wyrażeń regularnych to w jaki sposób ona to sprawdza?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1