[PHP]Ingerencja w archiwa ZIP

0

Mam taki problem: czy da sie z poziomu php ingerować w zawartość archiwów ZIP na serwerze (chodzi mi o dołożenie do nich jakiegoś pliku, ewentualnie dopisanie czegoś do już istniejącego).

nie o to mi do końca chodzi, ale dla przykładu podam taką sytuacje:

jest download na stronie, do tego działu może uploadować wiele osób. Chce aby skrypt automatycznie dokjładał do archiwum plik info.txt ze stopką, lub edytował taki plik, który bysie już w archiwum znajdował, zmieniając jego treść...

Prosze o jakiś przykład, albo instrukcje, jak to zrobić

  1. Jeżeli sie da, to czy np. mozna nadpisać pewne rzeczy w pliku exe? (np. tak jak robią to konfiguratory trojanów [np.prosiak]) nie pisze trojana, ale chce, żeby np. każdy sciagniety program miał swój unikalny numer ID. wówczas sktypt mógłby nadpisywać stała w programie, tak jak to robią w/w konfiguratory. [to można by spróbować jakimś perlem/CGI - ja sie nie znam na tym, wiec prosze o jakieś konkretne odpowiedzi]
0

Do plików skompresowanych potrzebna jest skompilowana razem z php biblioteka zip lub zlib. Opis funkcji masz w manualu.

Co do nadpisywania w pliku exe, to nie róźni się to zbytnio od działania na plikach tekstowych, tyle, że masz do czynienia z binarką, więc dodatkowo możesz użyć strumieni :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1