HTML + PHP Formularz i SELECT

0

Zeby podstawic pod INPUT text dane w PHP podstawiamy nastepujaco:

<input type="text" name="wartosc1" value="<? echo " $wartosc1"; ?>">

jednak odczytujac wartosc druga : $wartosc2=='w2' i jak to ladnie zrobić zeby zostala wybrana odpowiednia pozycja z SELECT

<select name="wartosc"> <option value="w1">1</option> <option value="w2">2</option> <option value="w3">3</option> </select>
0

Można zrobić to na dwa sposoby:

  1. Przez JavaScript, utworzyć funkcję, która nada 'selectindex' po dopasowaniu wartości.
  2. Przez PHP, lecz podobnie jak w JS, lecz lepiej było by to zrobić przy dynamicznym generowaniu listy i wtyedy sprawdzać wartości pobierane np. z tablicy.

Jak nadal nie wiesz jak to zrobić to mailn :)

0

Nie do końca rozumiem. Chcesz z poziomu PHP zrobić SELECT z wybrana z góry opcją?
Nic prostszego - tworzysz SELECT w PHP i testujesz jakiś warunek - jeśli spełniony, to do danej pozycji OPTION dodajesz słowo SELECTED.

0

Nie wiem czy to było pytanie do mnie, ale wyjaśniam.
Chodzi o coś takiego:

function create_select($tablica. $select='') {
$code.='<select name=pole>';
 for($i=0;$i<count($tablica);$i++) {
  if($tablica[$i][0]=$select) $code.='<option value='.$tablica[$i][0].' selected=true>'.$tablica[$i][1].'</option>';
   else $code.='<option value='.$tablica[$i][0].'>'.$tablica[$i][1].'</option>'; 
 } 
$code.='</select>';
}

$tab=array();
 $tab[] = array('w1','wartosc1');
 $tab[] = array('w2','wartosc2');

print(create_select($tab)); // Tworzy zwykłą listę do wyboru;
print(create_select($tab. 'w2)); // Tworzy listę z zaznaczoną wartością;

Sorry, mogą być błedy - pisałem z pamięci, ale juz pewnie wszyscy rozumieją o co chodzi.

0

To nie było do Ciebie, ale do autora pytania - to chyba oczywiste.

Poza tym (teraz piszę do m@ri) nie przeczytałeś mojej odpowiedzi uważnie. Skąd wziąłeś "selected=true"?? Jak pisałem - powinno tam być samo "selected". A reszty nie komentuję, bo nie znam PHP - ale takie dynamiczne Selecty (dane pobrane z bazy danych) robiłem w ASP.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1