[php] Sesje a sklep

0

Wlasnie sie zastanawiam jak pamietac koszyk kupujacego.

Zdaniem niektorym powinno to byc cookie , noo zgadzam sie a jak ktos ma wylaczone cookie ?
Zrobilem to za pomoca sesji, mam jedna zmienna np koszyk i tam wsadzam dane np w sposob:
id_produktu|nazwa|cena|ilosc|;id_produktu|nazwa|cena|ilosc|; itd....
pozniej ta zmienna exploduje i jakos tam wychodze z opresji. Ale teraz mam problem bo sesja zapisywane na serwie jest aktywana caly czas a ja chcialbym zeby po zamknieciu przez usera przegladarki sesja wygasała jak to zrobic?

Wlasnei sprawdzilem jak dzial to na stronie helion.pl. Jak zablokowalem wszystkie cookie dostalem komunikat ze sklep dziala na cookie i moge zlozyc zamowienie tylko na specjalnym formularzu gdzie sa wylistowane wszystkie ksiazki w grupie i wpisujac ilosc wysylam, jest oki ; ale jezeli mam ok 2000 artykulow to jest to uciazliwa sprawa.
Hmmm co Wy na to ?

0

Wlasnie sie zastanawiam jak pamietac koszyk kupujacego.

Zdaniem niektorym powinno to byc cookie , noo zgadzam sie a jak ktos ma wylaczone cookie ?
Zrobilem to za pomoca sesji, mam jedna zmienna np koszyk i tam wsadzam dane np w sposob:
id_produktu|nazwa|cena|ilosc|;id_produktu|nazwa|cena|ilosc|; itd....
pozniej ta zmienna exploduje i jakos tam wychodze z opresji. Ale teraz mam problem bo sesja zapisywane na serwie jest aktywana caly czas a ja chcialbym zeby po zamknieciu przez usera przegladarki sesja wygasała jak to zrobic?

Bez sensu. Po co zapisujesz to w jednej zmiennej i bawisz sie w rozdzielanie? Poszczegolne zmienne mozesz zapisywac za pomoga session_register() i pozniej wszystkie zmienne masz w $_SESSION i rozdzielaniem wszystkich zmiennych zajmuje sie wewnetrzny mechanizm sesji.
No ale zeby wykorzystac sesje bez obslugi cookies musisz do kazdego URL'a dolaczac ID sesji. No chyba, ze w php.ini zrobisz tak, aby ID byl zapisywany automatycznie do cookie, no ale jak powiedzialem - cookie musi byc wowczas wlaczony.

0

Bez sensu. Po co zapisujesz to w jednej zmiennej i bawisz sie w rozdzielanie? Poszczegolne zmienne mozesz zapisywac za pomoga session_register() i pozniej wszystkie zmienne masz w $_SESSION i rozdzielaniem wszystkich zmiennych zajmuje sie wewnetrzny mechanizm sesji.
No ale zeby wykorzystac sesje bez obslugi cookies musisz do kazdego URL'a dolaczac ID sesji. No chyba, ze w php.ini zrobisz tak, aby ID byl zapisywany automatycznie do cookie, no ale jak powiedzialem - cookie musi byc wowczas wlaczony.

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale jezeli klient zamowi np. 30 artykulow i wyswietli sobie koszyk; wyswietli mu sie 30 pozycji, i teraz aby mogl sobie zmienic np ilosc jakiejs pozycji musi to byc formularz a raczej formularz dynamiczny i kazdy rekord (pozycja, artykul) musi miec inna nazwe(tzn name kazdej pozcyji). Dobrze rozumuję?
Np.
Klient zamowil 3 artykuly i po wyswoetleniu koszyka mamy:

Nr_id_art1 Nazwa_artykulu1 Cena/jedn1 Ilosc1 cena_all1
Nr_id_art2 Nazwa_artykulu2 Cena/jedn2 Ilosc2 cena_all2
Nr_id_art3 Nazwa_artykulu3 Cena/jedn3 Ilosc3 cena_all3

Tak bedzie mniej wiecej wygladal nasz formularz.
I teraz mozna zmienic ilosc kazdej pozcyji i kazde pole (nazwa) jest unikalna. Tak sie to realizuje?

0

A wy jak zapisujecie pozycje zakupow ?
kKots np wybiera 50 artykulow jak je zapamietac??? do czasu wyslania

0

Nikt nie robil sklepu?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1