[PHP]umieszczanie mysql

0

Być może dla wielu jest to banalne ale ja nie wiem jak na serwerze umieścić bazę danych napisana przeze mnie(ma to być plik *.sql?).

:-| :-| :-|

0

więcej szczegółów podaj w jaki sposób masz dostęp do bazy u siebie na lokalu i na serwerze w sieci.

Ja generalnie to mam tak że na lokalnym mam klinta sql którym eksportuje dane do pliku (w formie zapytania sql)
NA serwerze z reguły jest dotęp przez phpmyadmin i on w sobie ma wbudowane import z plików także bezproblemowo to przebiega

0

Kurcze jeśli chodzi o PHP i MySql jestem początkujący. Mam PHPTriad na
serwerze chyba mam dostęp przez PHPAdmin. I teraz jak to wszystko zrobić?Za pomoc będe naprawdę wdzięczny.

[glowa] [glowa] [glowa]

0

Jezeli masz phpMyAdmina to wejdz do niego - tam poprzez interfejs wszystko jest latwo ustawiec pojedynczym kliknieciem.

A jesli chodzi Ci o to jak skopiowac baze danych z Twego kompa na serwer to:

  1. poprzez phpMyAdmin. Na swoim komputerze eksportujesz baze danych (musisz miec takze zainstalowany skrypt phpMyAdmin) a wczytujesz ja na serwer (w postaci pliku *.sql) - zadna filozofia.

  2. poprzez MySQL, ale musisz miec dostep do shella. Na swoim komputerze w linii komend (DOS lub Linux) wpisujesz:

mysqldump baza_danych < /root/baza.sql

Plik baza.sql musisz umiescic na serwerze i zalogowac sie na konto shell oraz napisac:

mysql baza_danych > /sciezka_do_katalogu/baza.sql

0

Nie znam PHP Triad, ja u siebie na lokalnym ma zainstalowany MySQL i łącze się do niego za pomocą MySQL-Front (do ściągnięcia w sieci) tam w nim tworze testuje i dodaje dane. Jak mam przerzucić dane na serwer to z reguły dostęp jest przez phpmyadmin. Więc w SQL-Front używam narzędzia do exportu danych i zapsiuje je w pliku o rozszerzenieu sql (jest to nic innego jak napisany skrypt w sql), jeżeli pierwszy raz przenosze dane wybieram w opcjach exportu, że chce przenieść strukturę i dane (wtedy do pliku dorzuacene są komendy tworzące tabele), jak plik mam gotowy, wchodzę na phpmyadmin i tam jest gdzieś opcja do importu danych z pliku, więc zaznaczas swój wyeksportowany plik i masz już dane w bazie.
Jaśniej nie potrafie, jak masz jakieś wątpliwości to pytaj.

0

$zapytanie="";

$zapytanie=explode($zapytanie,"\n");

for($i=0;$i<=count($zapytanie);$i++){
mysql_query($zapytanie[$i];
}

0

$zapytanie="";

$zapytanie=explode($zapytanie,"\n");

Pablo nie widzę co to wnosi do tematu, skoro chłopak jak sam pisze jest zielony, a na marginesie jak możesz rozbijać zmienną której sam przypisałeś pusty ciąg znaków?

0

Hehehehe :] Ok, jezeli chcesz mozesz napisac wlasny skrypt, ktory dodaje do bazy zawartosc pliku SQL, ale niech wyglada on mniej wiecej tak, a nie w przypadku kodu Pablo :))

$sql_file = file('coyote.sql'); // odczytaj plik do tablicy (jedna linia = jeden element tablicy)

for ($i=0; $i<count($sql_file); $i++)
{
 /* analiza kazdej linii polega na sprawdzeniu, czy nie zaczyna sie ona od
    znaku #, co oznacza komentarz (nalezy to usunac). Jezeli nie - do zmiennej
    $sql_commands dodajemy reszte zawartosci komend SQL */
    if ($sql_file[$i][0] != "#") // tu ma byc znak #
     {
         $sql_commands .= $sql_file[$i];
     }

}
  // na podstawie znaku ; okreslajacego koniec komendy SQL rozdzielamy wszystkie komendy
    $sql_commands = split(';', $sql_commands);
    $j = 1; // licznik zapytan

     for ($i=0; $i<count($sql_commands) -1; $i++)
     {
      /* w tej petli nastepuje wysylanie zapytan do bazy danych, co ma na celu utworzenie wszystkich potrzebnych tabel. jezeli zapytanie sie uda - wyswietlana jest informacja */
          if (!mysql_query($sql_commands[$i]))
          {
              echo 'Zapytanie nr ' . $j . ': błąd ' . mysql_error() . '...<br>';
          }

          ++$j;
     }
0

U siebie mam tego phpmyadmina skopiowałem plik *.sql na serwer no i wyskakuje błąd braku połączenia. Konto mam na iglu. Pomórzcie.

[glowa] [glowa] [glowa]

0

U siebie mam tego phpmyadmina skopiowałem plik *.sql na serwer no i wyskakuje błąd braku połączenia.

Co to znaczy skopiowałem plik na serwer? Wkopiowałeś go do katalogu z dokumentami? Kiedy wyskakuje błąd braku połązenia?

0

Tak skopiowałem go do katalogu. Błąd wyskakuje przy próbie nawiązania połączenia z bazą danych. ;-| ;-| ;-|

0

To że skopiowałeś ten plik do katalogu nic nie zmienia, bo nie stworzyłeś bazy!!
Powinieneś poczytać dokładnie jak możesz połączyć się bazą danym na serwerze, aby wykonać skrypt zapisany w tym pliku, podaj adres tego serwera gdzie masz konto bo nazwa igl nic mi nie mówi...

0

www.iglu.cz

:| :| :|

0

Przejrzałem to i nie masz dostępu do shella, więc musi być tam jakiś klient MySQL, czy jak się zalogujesz na stronie nie pojawiają Ci się jakieś odnośniki związane z MySQL?

0

Dzięki Panczo, jest klient i wszystko chodzi tak jak powinno. Jeszcze raz wielkie dzięki.

[browar] [browar] [browar] [browar] [browar]
:-) :-) :-) :-)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1