Jak w laravelu 4 podłączyć bliotekę php

0

Mam takie pytanie jak w laravelu podłączyć plik php zewnętrzny próbowałem czegoś takiego, że w katalogu /app/views/katalog/hello.blade.php stworzyłem taki plik i dalej w kodzie dałem coś takiego

 <?php @include('katalog.hello'); ?>

Ale nie działa.
Tak przynajmniej było w jakimś poradniku.

0

Zajrzyj do dokumentacji, mieszasz php i blade w jednej linijce. To co napisałeś po przetworzeniu bedzie wyglądało tak:

 <?php <?php include('./katalog/hello.blade.php'); ?>  ?>
0

Jedynie coś takiego znalazłem, w dokumentacji niestety nie ma

http://stackoverflow.com/questions/32163999/include-a-file-in-laravel-controller

Tylko, że tam jest opisane jak ładować bibliotekę albo klasę, a mi chodzi o coś takiego, żeby ten plik był dołączany tylko niektórych plików php.

0

co to za biblioteka, czy na pewno nie ma jej w wersji dla laravela lub chociaż na githubie żeby przez composer zainstalować?

0

To jest przykładowy plik php np. jakaś funkcja albo klasa

0

No to pokiego chcesz go includować? zrób w app np folder helpers albo services tam stwórz sobie klase odpowiednią laravelową i masz widoczność na całej stronie.

0
mr_jaro napisał(a):

No to pokiego chcesz go includować? zrób w app np folder helpers albo services tam stwórz sobie klase odpowiednią laravelową i masz widoczność na całej stronie.

To teraz muszę stworzyć klasę laravelową i ją potem wywołać na rzecz obiektu, tylko jak ta klasa ma się nazywać i obiekt ?

0

Ja stosuję tak jeśli potrzebuje dorobić sobie jakieś funkcje pomocnicze to robie klasę statyczną w katalogu app/helpers np.

<?php
namespace App\Helpers;


class SomeClass
{
    public static function SomeMethod()
    {
        
    }
}

A jak jak chce wydzielić po prostu trochę kodu z kontrolerów np potrzebuje klasy do obsługi xml to tworzenie katalog services i tam trafia klasa która wygląda w ten sposób

<?php
namespace App\Services;


class SomeClass
{
    public function SomeMethod()
    {
        
    }
}

wywołujesz normalnie

\App\Helpers\SomeClass::SomeMethod()

Obj = new \App\Services\SomeClass();
Obj->SomeMethod()
0

Dodałem takie dwie linijki kodu

\App\Helpers\SomeClass::SomeMethod();
 
$Obj = new \App\Helpers\SomeClass();
$Obj->SomeMethod(); 

Tylko teraz nie wiedziałem jak mam nazwać plik, który się mieści w katalogu Helpers nazwałem klasa.php i teraz zwraca mi błąd, że nie może znaleźć podanej klasy

0

Ostatni raz ci pomagam. Weź zacznij szukać w internecie tych informacji, bo to wszystko tam jest, a nie z każą pierdołą na forum przylatujesz. Nazwa pliku nie ma znaczenia. Znaczenie ma nazwa klasy i namespace. Użyj polecenia composer dump-autoload

0

Teraz działa musiałem jeszcze dać wpis w pliku composer.josn.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1