Wstawianie wartości auto increment

0

Dzień dobry,

Mam następujący problem, chce wstawić id do kolumny, ta kolumna to id. Jednak wartości w kolumnie nie są auto increment tylko zwykły int.Nie mogę zmienić wartości w kolumnie na auto increment. Jak to zrobić ?

0

Jeżeli MySql to:

ALTER TABLE table MODIFY COLUMN id INT auto_increment;

Ale ludzie. 2 sekundy w google.

0

tak nie mogę zrobić bo to tabela bazy wordpress i zepsuje wordpressa

2

Po co w ogóle chcesz zmieniać tabelę która nie jest Twoja? Musisz sobie postawić pytanie "Czy na prawdę chcesz żeby ta kolumna była autoincrement?". Jeżeli tak -> zrób to, jeżeli nie, nie rób tego. Nie da się zrobić żeby kolumna miała autoincrement, tak żeby jednocześnie nie miała autoincrement.

0

po prostu nie działają pewne funkcje api wordpress a szef koniecznie chce żebym importował produkty do bazy itp. W moim przypadku da się to zrobić robiąc wpisy w bazie ale takie tutaj rzeczy są.

2

"wartości w kolumnie nie są auto increment tylko zwykły int.Nie mogę zmienić wartości w kolumnie na auto increment. Jak to zrobić?"
Skoro nie możesz zmienić na auto increment, to nie możesz zmienić na auto increment. Nie da się spełnić sprzecznych wymagań. Jednak z tego co zrozumiałem (trochę musiałem pointerpretować, bo nie do końca zrozumiale opisałeś swój problem), chodzi Ci tylko o wstawienie wartości. Skoro kolumna nie jest auto increment, to po prostu robisz insert albo update, nic skomplikowanego.

0

już czaje trzeba wstawiać unikalny id, tylko, że jak się kiedyś trafi taki sam to wpis będzie skopany.

1

Jeśli masz wpływ na wstawiane wartości, to wstawiaj ujemne albo w pobliżu 232.

0

Może jemu chodzi o coś takiego? http://stackoverflow.com/questions/5360117/insert-and-set-value-with-max1-problems
Taki manual auto increment ;)

0

ale jak Ty powstawiasz tam swoje ID a potem wordpress swoje to dajesz gwarancję, że nie będą takie same?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1