Jaka jest różnica w wysyłaniu email przez mail() a protokół SMTP?

0

Witam,

Jak w temacie. Jaka jest różnica w wysyłaniu email przez funkcję w PHP mail(), a SMTP.
Jak mam sobie wizytówkę strony www i chcę wysyłać email do ludzi np ktoś pisze do mnie emaila z formularza kontak. I chcę wysłać potwierdzenie do tej osoby, że wysłała przez moją stronę www emaila. Lepie wysłać z mail() funkcji czy SMTP? Niby i tutaj i tutaj mogę podać z jakiego adresu email wysyłam emaile więc niby nie ma problemy. Nie muszę wysyłać też dużo email, ani nie muszę wysyłać ze specificznego konta email. Aby adres sie zgadzał. A druga sprawa, że jak wysyłam z SMTP to nawet te emaile nie zapisują mi się automatycznie w skrzynce wysłanych, czego nie kumam. Chyba, że coś popsułem w phpie.

2

mail to zawodna funkcja, polegająca na systemowym programie o tej samej nazwie. Strzelam (bo nie wem), że łączy się bezpośrednio z odbiorcą i dostarcza wiadomość przedstawiając się jak chce. Mocno zwiększasz sobie szansę na trafienie na filtr antyspamowy.

SMTP to serwer do wysyłki poczty z autentykacją itd, większą niezawodnością (poinformuje Cię jak program z godnością, gdy coś jest nie tak) i generalnie powinieneś tego zawsze używać.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1