Jak obliczyc zapotrzebowanie serwisu oraz sprawdzic optymalność kodu?

0

Witam, dużymi krokami zbliżam się do sfinalizowania mojego serwisu, wiec czas najwyższy wsadzić go na jakiś serwer oraz podpiąć pod domenę. Tylko problem jest w tym ze za bardzo nie wiem jak obliczyć ile czego będzie mój skromny serwis potrzebował. Dodam że moja stronka głownie będzie opierać się na grafice i zdjęciach wiec zapewne transfer powinien być jak najwyższy.

Jak środnio obliczyć ile transferu wymaga moja stronka? Są jakieś wzory na to?
Czy dobra opcja jest posiedzieć tymczasowo na chmurze i na niej zrobić obliczenia? Fajnie by było jakbyście polecili jakiś dobry serwis, który macie sprawdzony. Dobrze by było abym mógł sobie upgeadować bądź zrezygnować z umowy kiedy zechce wiec raczej wchodzą na początku oferty gdzie opłaca się miesięczny abonament.

Są tez jakieś walidatory które sprawdzają optymalność skryptu bo zapewne przed puszczeniem mojego serwisu do internetu będę musiał jakoś go zoptymalizować.

Pozdrawiam Laikkk

0

policz sobie ile się Twoja stronka wykonuje (chociażby wstawiając w kodzie na początku microtime(true) i licząc róznicę między tą funkcją na końcu skryptu. Strona 4programmers np. wykonała się gdy otworzyłem tego posta w 76ms i jak widać - z takimi wartościami da się obsłużyć masę użytkowników (choć na shared hostingu mogłoby się nie sprawdzić, bo tam dzielisz zasoby z innymi). A ogólnie są profilery/debuggery do php żeby takie rzeczy dokładniej ogarnąć. Ilość przesłanych danych przy jednym odświeżeniu sprawdzisz narzędziami deweloperskimi w dowolnej przeglądarce (w FF musisz doinstalować Firebug). Sprawdź sobie ile danych używa pierwsze odświeżenie oraz kolejne, gdzie większość elementów będzie w cache. Potem pomnóż sobie to przez przewidywaną liczbę odwiedzających (mając na uwadze, że żaden serwis nie rozrasta się do 10k UU w dwa dni, bo się przeliczysz ;p)

0

DO symulowania obciążenia serwisu, możesz wykorzystac Selenium IDE, Jest on od robietnia unit testów jak i zarówno do testów automatycznych.

0

Dziękuje Panowie za odpowiedzi, teraz po obliczeniach miej więcej wiem czego potrzebuje od serwera :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1