[MySQL+PHP] Zdobywanie danych

0

Witajcie! Chciałbym stworzyć system ostrzeżeń do skryptu logowania i rejestracji który wygrzebałem gdzieś w internecie.

"Mam" zarejestrowanych dwóch użytkowników mnie i mnie :P. Posiadam następujący kod :

<html>
	<head>
		<title>Ostrzeż</title>
	</head>
	<body>
		<form action="warn.php" method="post">
			<table width="75%" border="1" align="center" cellpadding="3" cellspacing="1">
				<tr>
					<td width="100%"><h5>Ustaw ostrzeżenie.</h5></td>
				</tr>
				<tr>
					<td width="100%"><label>Ostrzeż <input type="text" name="warn" size="25" value="<? echo $_POST[warn]; ?>"></label></td>

					<td width="100%"><input type="submit" value="Ostrzeż"></td>
				</tr>
			</table>
		</form>
	</body>
</html>
<?php

	require_once("connect.php");

	$query = mysql_query(UPDATE `members` SET `warnings` = '<$_POST[warn]; ?>', WHERE `id`='1'";

?>

Jak widzicie chce dać to ostrzeżenie użytkownikowi z id=1 . Ale co mam zrobić jeżeli chodzi mi o innego użytkownika. Przyjmijmy że jestem zalogowany jako admin (id1) i chce dać użytkownikowi (id2) ostrzeżenie 2. A może za miesiąc moderatorowi (id73882). Jak zrobić aby nadać użytkownikowi ostrzeżenie bez potrzeby cało ciągłego zmieniania kodu?
Jeżeli to pomoże to aby pokazać nick na którym jest sie zalogowanym skrypty używają tego kodu $_SESSION[username]

Baza posiada następujące kolumny id (samo wzrastające wraz z liczbą) , username , firstname , lastname , password , ip , warnings (< do niego chcę właśnie mieć dodane ostrzeżenia).

Proszę o nie wyśmiewanie i kpienie ze mnie gdyż dopiero zacząłem sam pisać takie typu skrypty (lub ich nie udane mutacje :D)

1

takie szybkie linki: http://www.w3schools.com/tags/tag_select.asp - stworzysz tym listę rozwijaną z użytkownikami, którym chcesz dać ostrzeżenie
http://php.pl/phppl/Wortal/Artykuly/PHP/Podstawy/Tutorial-PHP-MySQL/Wyswietlanie-informacji

0

No i proszę jacy tutaj intelektualiści! Brawo ^ + dobra odpowiedź. :) . Dzięki.
Przepraszam że jeszcze zamarudzę ale czy dałoby się aby opcje sortowały się automatycznie alfabetycznie?

0

Dzieńx.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1