Modyfikacja archiw zip

0

Witam, zrobiłem taki skrypcik oto:

<?php
$zip = new ZipArchive;
$res = $zip->open('kitchen.zip', ZipArchive::CREATE);
if ($res === TRUE) {
    $zip->addFromString('test.txt', 'testuje dodawanie wlasnych plikow');
    $zip->addFile('DSPManager.apk');
    $zip->close();
    echo 'ok';
} else {
    echo 'failed';
}
?>

Otwiera archiwum ZIP, wrzuca do niego pliki które mu podam oraz kończy pracę, zapisując pod tą samą nazwą, ale potrzebuje, że otwierało to archiwum, wrzucało do niego pliki oraz zapisywało pod INNĄ nazwą, zawierającą IP użytkownika na początku nazwy.
Nie może po prostu brać plików i zapisywać jako nowe archiwum, bo archiwum musi się opierać na tym podstawowym.

Potrzebuję także informacji, jak zrobić żeby zapakowało dany plik do odpowiedniego folderu w archiwum?

Może zacząłem od złego skryptu, ale nie mogę rozkminić jak się do tego zabrać, może ktoś z Was mi pomoże.

Liczę na waszą pomoc.
Macław

0
$zip = new ZipArchive;
move_uploaded_file('kitchen.zip', $UserIp.'.zip'); // Oczywiście - najpierw utwórz zmienną $UserIp z wartością IP komputera
$res = $zip->open($UserIp.'.zip', ZipArchive::CREATE);

Chyba tak...

0

Jednak nie kopiuje pliku ;p

0

Ktoś ma jakiś inny pomysł, bo ten żeby najpierw skopiować i dopiero edytować jest całkiem dobry :D

@Edit: Poradziłem sobie sam:

$kuchnia = "kitchen.zip";
$pliki = "kuchnia";
$cooked = "cooked.zip";
$ip = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];
$zip = new ZipArchive;
copy($kuchnia, $cooked);
0
Patryk27 napisał(a)
$zip = new ZipArchive;
move_uploaded_file('kitchen.zip', $UserIp.'.zip'); // Oczywiście - najpierw utwórz zmienną $UserIp z wartością IP komputera
$res = $zip->open($UserIp.'.zip', ZipArchive::CREATE);

Chyba tak...

  1. move_uploaded_file jest tylko do plików świeżo po wrzuceniu na serwer formularzem POST.
  2. Jak już chcesz nazwę tymczasową to użyj jednej z funkcji dostępnej w PHP.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1