[php] kodowanie utworzonego pliku

0

Witam,
mam następujący problem. Przy tworzeniu pliku przy pomocy funkcji fopen tworzy mi się plik o kodowaniu CP1250. Czy jest możliwość stworzenia tego pliku w kodowaniu utf-8? I nie chodzi mi o zapis tekstu do pliku w kodowaniu utf-8 tylko o stworzenie samego pliku w tym kodowaniu. Bardzo proszę o pomoc.

pozdrawiam
Antek

0

iconv

0

Na pewno, @Demonical Monk? iconv bywa pomocne w takich wypadkach, ale nie zrobi tego, co chce autor, tj. nie "stworzy pustego pliku o kodowaniu X".

IMO autor tematu coś tu źle interpretuje. Co to znaczy "stworzyć pusty plik o kodowaniu X"? Jeśli plik jest rzeczywiście pusty, tj. ma zero bajtów (nie ma BOM-a, ani niczego innego), to nie ma w nim zapisanych informacji o kodowaniu. Chyba że czegoś tu nie rozumiem.

antku, możesz powiedzieć dokładniej o co Ci chodzi? Jaki plik tworzysz? Z kontekstu wynika, że pusty. To ma być pusty plik tekstowy? W jaki sposób sprawdzasz kodowanie utworzonego pliku? Skąd wiesz, że to CP1250?

0

hmm, plik raczej Ci się utworzy w identycznym kodowaniu jak plik php. przynajmniej u mnie tak to zawsze działa. więc jak masz php w cp1250 to txt tez taki bedzie i trzeba uzyc iconv

ps. nie wiedziałem, że jak nie zamknę trybu php ?> to plik się wykona :P

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1