asp.net i php

0

Hej, mam pytanie ;] muszę wybrac jeden z tych jezykow[php, asp.net] co bardziej przyda sie w przyszlosci? dodam, ze ucze sie juz C#, wiec moze nauka c#, jakos przemawia do Asp.net? z C# radzę sobie bardzo dobrze, a wiem, że Asp.net glownie pisze sie w tym jezyku... jestem bardziej nastawiony do asp, ale potrzebuje odpowiedzi kogos z zewnatrz, wiec z gory dziekuje za zainteresowanie sie tematem, pozdrawiam:)

0

Skoro uczysz się C#, to poznanie ASP.NET będzie nieco łatwiejsze niż poznawanie PHP "od zera". Ale pamiętaj, że ASP.NET jest znacznie mniej popularne.

0

Ale z tego co widzę asp.net dość szybko się rozwija, a jeśli chodzi o serwer, to raczej nie ma problemu z kasą na niego, więc jeśli chodzi o to czy będę musiał zapłacić trochę więcej niż serwer obsługujący php to jest mi wszystko jedno. Czekam na posty innych.
pozdrawiam :)

0

Mike33, Twoja wiadomość jest zgoła podobna do tych w których prowadzona jest odwieczna walka między PHP i ASP.NET. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych wątków odpowiedź na Twoje pytanie także nie może być jednoznaczna. Składnia i model programowania w obu językach wywodzi się od C z rozszerzeniem w C++. Tyle, że w opinie niektórych PHP jest językiem programowania zdezorientowanym obiektowo - oznacza to tyle, że w jego składni znajdziesz tylko niektóre z elementów obiektowości.

Moje doświadczenie opiera się o PHP (którego uczyłem się już od wersji 3) i ASP.NET (dla .Net Framework 2 i 3.x) i aktualnie lwią część projektów prowadzę w ASP.NET.

Dla mnie bardzo istotne jest co poza językiem programowania dostaję dodatkowo. Bardzo często PHP łączony jest z bazą danych MySQL, a ASP.NET z MSSQL i mogę Ciebie zapewnić, że ta druga kombinacja jest wprost wymarzoną do współpracy :)

Nie wiem czy mój post będzie miał jakikolwiek wpływ na podjęcie przez Ciebie decyzji. Pamiętaj tylko by wybierając język programowania kierować się przede wszystkim swoimi umiejętnościami, możliwościami technicznymi i oczekiwaniami klienta na zrealizowanie projektu i jego dalszy rozwój.

Pozdrawiam,
Grzegorz Wiśniewski

0
grzeswisniewski napisał(a)

Mike33, Twoja wiadomość jest zgoła podobna do tych w których prowadzona jest odwieczna walka między PHP i ASP.NET. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych wątków odpowiedź na Twoje pytanie także nie może być jednoznaczna. Składnia i model programowania w obu językach wywodzi się od C z rozszerzeniem w C++. Tyle, że w opinie niektórych PHP jest językiem programowania zdezorientowanym obiektowo - oznacza to tyle, że w jego składni znajdziesz tylko niektóre z elementów obiektowości.

Moje doświadczenie opiera się o PHP (którego uczyłem się już od wersji 3) i ASP.NET (dla .Net Framework 2 i 3.x) i aktualnie lwią część projektów prowadzę w ASP.NET.

Dla mnie bardzo istotne jest co poza językiem programowania dostaję dodatkowo. Bardzo często PHP łączony jest z bazą danych MySQL, a ASP.NET z MSSQL i mogę Ciebie zapewnić, że ta druga kombinacja jest wprost wymarzoną do współpracy :)

Nie wiem czy mój post będzie miał jakikolwiek wpływ na podjęcie przez Ciebie decyzji. Pamiętaj tylko by wybierając język programowania kierować się przede wszystkim swoimi umiejętnościami, możliwościami technicznymi i oczekiwaniami klienta na zrealizowanie projektu i jego dalszy rozwój.

Pozdrawiam,
Grzegorz Wiśniewski

Wielkie dzięki za wypowiedź, właśnie na takie posty czekałem :)
Przez kilka dni dużo zastanawiałem się co wybrać i teraz jestem już pewien, że to czego będę się teraz uczył to Asp.NET
Pozdrawiam

0

Mój ulubiony system to VCL for the web na podstawie czego zrobiłem stronę (grafika jest prosta bo nie współpracuję z grafikiem):
gry-planszowe.waw.pl

0

Srsly? Tworzenie stron internetowych staje się zamiennikiem pielęgnowania ogródka czy co?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1