[ajax][php] Jak zgrac srypt php z ajaxem?

0

Utknąłem.
Nie wiem nawet jak mam Wam wyjaśnić o co mi dokładnie chodzi. Generalnie mam tak. Guzik z funckja OnClick="funkcja()";
Po klikniciu uruchamia sie funkcja w AJAXIE co mi pobiera dane z XML i parsuje po czym sklada to w ciag HTML
i przez innerHTML ="ciag tago html"

Czyli zmienia mi zawartosc strony, ale wczesniej zapytanie z bazy wysweitla odpowiednie rekordy. Jest tez pobrany rekord
z bazy czas UNIX. I teraz chodzi mi o to jak polaczyc ten dany rekord pobrany w AJAXIE. z wykonaniem pozniej kodu PHP?

Naobrazuje teraz budowe strony. Strona INDEX.PHP

--HEAD

--/HEAD
--BODY

--AJAXOWO ZMIENIANY TEXT
--/AJAXOWO ZMIENIENAY TEXT

--SCRIPT JS
--KOD PHP ktory na podstawie AJAXOWEGO WYNIKU ma dodac kolejne linijki do SKRYPTU JS
--/SCRIPT JS

--/BODY

Wiec jak wcisne guzik odswiezajacy strone bez przeladowania. to zmieni mi sie tylko to co jest w AJAXIE.
ale na podstawie wynikow juz to co PHP powinno zmienic nie bedzie poprawne. Wiec teraz chcialem spytac
czy dac kod w php do calej skladni innerHTML ? czy moze lepiej dac np ten kod w jakas ramke ? i odswiezac
cala ramke w srodki INDEX.PHP ?

0

Ogarnij AJAXa. To nie jest jakaś uber technologia, tylko obiekt który na żądanie pobiera z jakiegoś adresu dane. No to skoro do niego wpisujesz że ma ci zassać z:

http://example.com/costam.php?ajax=1

To już od ciebie zależy jak w PHP obsługę takiego zapytania oskryptujesz. Bo piszesz tak, jakbyś cały swój kod naklepał copypastem i nie rozumiał o co w nim w ogóle chodzi. Może wpierw podstawy działania AJAXa?

0

To może wyglądać jak COPY PASTE ale chodzi o to że robie to krok po kroku a nie copy paste.

  1. Najpierw obczaiłem ajaxa. Zrobiłem by po wcisnięciu guzika, pobrał dane i zmienił na stronie bez przeładowania.
    I tak zrobilem plik php on generowal XMLA z tagami ktore pozniej zostaly posklejane i wstawione do innerHTML.
    Nastepnie kod elegancko się zmienił na stronie.

  2. dodałem licznik w JS. Najpierw ustalone sa w tagach id np <b id="licznik1"></b> a na dole strony

<script>
funkcja (licnzik1)
funkcja licznik2 itd
</script>

W zaleznosci ile bedzie licznikow tyle trzeba dac w <script> licznikow z tymi samymi ID wiec jest tam petla zalezna od ilosci wyspanych rekordow z XMLA

  1. Jak odswiezam strone bez przeladowania z punktu 1. to mi sie nie odswiezy to co zawiera punkt 2. Czyli jak XML wysypie ze ma byc 10 licznikow to juz w <SCRIPT> nie bedzie wiedzial ze ma byc ich 10 oraz jakie maja byc. Bo tego nie odswiezam.

  2. Jak polaczyc to w calosc. Czy mam to wszystko wysypac w XMLU razem z tagami SCRIPT ? i calosc dac pod innerHTML ? czy jest jakis inny sposob?

0

To zapisz sobie na serwerze ile jest liczników w skrypcie wysyłającym kod do klienta przez AJAX, bo rozumiem że tak to działa. Potem przy wczytywaniu strony albo załaduj z buta tego XMLa, albo po prostu podczas generowania strony już odpowiednie liczniki dodaj.

Pytanie: po cholerę ci te wszystkie liczniki? Nie wygląda na życiowy problem ;p

0
  1. Jesli zapisze ile jest licznikow to nie moge odswiezyc przy przeladowaniu strony bo chce unikac przeladowania strony. Liczniki maja sie odswiezac wlasnie w tle. bez przeladowania calej strony.

  2. pozostaje mi albo zrobic jakas ramke , albo polaczyc SCRIPT tagi do XMLA. Jesli tak zrobie to chce sie upewnic ze nie ma innego lepszego sposobu.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1