[php][mysql] Łączenie z bazą - teoria

0

Witam... mam problem na który dosyć ciężko znaleźć odpowiedź...
Chce kupić serwer na nazwa.pl... czytając parametry bezpieczeństwa wyczytałem, że:

Maksymalna średnia liczba zapytań na połączenie liczona na serwer w ciągu doby 500
Maksymalna liczba jednoczesnych połączeń do bazy danych 40

Teraz mam pytanie... mój plik index.php wygląda następująco:

...
$baza = mysql_connect($mysql_host, $mysql_login, $mysql_haslo);
mysql_select_db($mysql_baza);
...
dalsze funkcje i polecenia

Teraz jeżeli otworze index.php to serwer łączy się z bazą... No i strona się wgrywa... Dodam, że nigdzie nie wpisuje polecającego zrywającego połączenia z bazą danych (tzn. mysql_close). Teraz najważniejsze - odświeżam stronę i... czy serwer znów łączy się z bazą?

Jeżeli tak to 500 połączeń można traktować jako 500 odsłon strony a to baaaaaardzo mało!
Jeżeli nie to jest OK...

Więc jak to jest koledzy?

0

Jak chcesz stałe połączenie utworzyć to tak:
http://pl2.php.net/Mysql_pconnect

Natomiast funkcja Mysql_connect ma to do siebie że zrywa połączenie zaraz po wysłaniu skryptu do klienta, albo wcześniej - kiedy użyjesz Mysql_close. Z kolei ty trochę inaczej zrozumiałeś tą konfigurację. IMO chodzi o 500 sztuk Mysql_query wysłanych do jednego linku, czyli musiałbyś napisać na prawdę krowi skrypt żeby coś takiego osiągnąć. Zobacz że nawet ten portal wykonał tylko 14 zapytań żeby wyświetlić mi stronę z tym tematem.

0

Dzieki wielkie...

co do danych bezpieczeństwa to faktycznie ... spojrzalem na zla rubryke...
Maksymalna liczba połączeń liczona na bazę w ciągu 1 godziny - 15 000

Ale myślę, że szybciej skrypt by chyba chodził jezeli tylko raz by się łączył... dobrze mysle?

0
miedziol napisał(a)

Ale myślę, że szybciej skrypt by chyba chodził jezeli tylko raz by się łączył... dobrze mysle?

Dobrze myślisz, ale i tak skrypt tworzy połączenie z bazą, za każdym razem jak ktoś odświeży stronę.
Rozwiązaniem może być cache.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1