[php] Darmowe IDE do tworzenia skryptów?

0

Jak w temacie. Istnieje coś takiego? Chcę zacząć się uczyć, ale niespecjalnie mi się uśmiecha wrzucanie na serwer skryptów typu "Hello world" itp, więc szukam jakiegoś interpretera php offline. Dodatkowo byłoby miło gdyby przy okazji oferował jakiś sensowny edytor z kolorowaniem składni itp.

0

Jeśli chodzi o edytor to proponuje np. PHP WebPage Editor (polski program)
A co do testowania skryptów to co za problem zainstalować sobie Apache?
Ściagnij sobie np. cały pakiet "Krasnal Serv" i już.

0

Do tworzenia starczy:
Wamp Server + serwer smtp hmailserver
NOTEPAD++ (jestem uzależniony od tego)

0

TRAMP

0

Wamp Serwer + EasyEclipse for PHP

0

Eclipse Zend PDT + jakiś WAMP, ja polecam Xampp'a. A jeżeli chcesz to robić na zewnętrznym serwerze to do Eclipse'a jest coś takiego jak Remote Systems ;)

0

Dzięki za odpowiedzi :) Na razie zainstalowałem krasnala i PHP WebPage Editor z czasem jak się czegoś nauczę ocenię ich funkcjonalność i potestuję inne. :)

0

jeśli chodzi o mnie
zdecydowanie Eclipse, bardzo fajna zabawka
Apache + PHP instaluje z instalatorów dla windy, bez pakietu typu Krasnal (wszystkie mi krzaczyły albo denerwowały)

do tego dorzucam xdebug
i robi się z tego bardzo fajne środowisko

ale może nie na początek, bo przy ogarnięciu tego wszystkiego trzeba trochę posiedzieć

0

a czy Remote Systems pozwala na polaczenie ssh z komputerem i kompilowanie na nim plików c++ ? CDT

0

Remote Systems wymaga CDT więc pewnie tak. Na pewno łączy się w poprzez SSH, bo tak na codzień z niego korzystam, nie jestem pewny tylko kompilowania na nim plików, ponieważ eclipse'a używam wyłącznie do PHP i Pythona.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1