[PHP] Problem z uruchomieniem wygenerowanego skryptu.

0

Witam.

Mam skrypty: a.php (generator skryptu b.php) oraz lib.php (zawiera pewne funkcje biblioteczne).
Znajdują się w tym samym katalogu na serwerze.
Wynikiem działania skryptu a.php jest powstanie skryptu b.php.
Skrypt b.php zawiera include do lib.php (który już istnał wcześniej w tym katalogu).
W wyniku odpalenia skryptu b.php otrzymuje :

Warning: include(lib.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /jakis_serwer/public_html/praca/b.php on line 2

Warning: include(lib.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /jakis_serwer/public_html/praca/b.php on line 2

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'lib.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /jakis_serwer/public_html/praca/b.php on line 2

Jeśli jednak poprzez ftp'a wysle na serwer pusty plik powiedzmy c.php i wkleje do niego zawartość wygenerowanego pliku b.php, problem znika, tzn skrypt działa zgodnie z zamierzeniem (bez błędów i ostrzeżeń) .
Czy wynika to może z tego, że plik genrowany bezpośrednio na serwerze ma inego właściciela (i związku z tym inne ustawienia php)?

Jak temu zaradzic?

0

a na pewno generuje się w odpowiednim katalogu ?

0

Tak, jest w tym samym katalogu. Pisałem też o tym na innych forach, ktoś wytłumaczył to tak, że wynika to z faktu że w pierwszym przypadku (skrypty wysyłane przez ftp) jestem ich właścicielem jako użytkownik ftp i skrypty te mają dostęp do mojego katalogu roboczego na serwerze (c.php może czytać lib.php), zaś skrypt wygenerowany przez inny skrypt, czyli zgrubsza przez jakiś proces operujacy na serwerze, takich praw nie posiada (b.php nie może czytać lib.php).

Jeśli któs jest w temacie, bardzo proszę o opinie.

0

więc zrób sobie jeszcze jeden plik np c.php i tam wpisz:

include("b.php");

i wykonuj c.php zamiast b

// jeżeli to nie będzie działać to możesz w pliku c.php zrobić tak:

$kod = file_get_contents("b.php");
eval($kod);

ale wtedy b.php nie może zawierać znaczników <?php i ?>

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1