Cyfra w dowodzie osobistym

0

Witam.
Ktoś wie czy to prawda, ze cyfra na rewersie dowodu osobistego na dole w środkowej linijce po prawej stronie oznacza ile osób posiada takie samo imie i nazwisko? i jesli tak, to czy pod uwagę brane jest jedno czy dwa imiona?

0

Nieprawda, kolega zna typka który się nazywa dokładnie tak samo jak on, a ma w dowodzie tą cyfrę '0' :)

0
LukaStrz napisał(a)

Nieprawda, kolega zna typka który się nazywa dokładnie tak samo jak on, a ma w dowodzie tą cyfrę '0' :)

Nie sądze. Bardziej mnie interesuje odpowiedź na pytanie, czy brane jest jedno czy dwa imiona pod uwagę. Otóż zbyt wiele osób twierdzi, ze ta liczba oznacza liczbe pozostałych osób.
W takim wypadku ten typek musi byc o ok 18 lat młodszy i twój kumpel ma 0, ale juz ten typek bedzie miał 1.

0

A ja slyszalem ze to liczba podobnych w polsce osob :C
Ile osób tyle głosów :(

0
slave_k napisał(a)

Witam.
Ktoś wie czy to prawda, ze cyfra (...)

LukaStrz napisał(a)

Nieprawda

slave_k napisał(a)

Nie sądze

:|

0

przy polskim systemie informatycznym w biurokracji to jest nawet niemożliwe żeby oni takie coś wyliczyli - bo i po co takie dane na dowodzie?

0

Jeśli to prawda, to nie biorą drugiego imienia pod uwagę. Jestem jedną z dwóch osób w Polsce (nota bene niewykluczone, że na świecie), która się nazywa Adam Pilorz. Jednak wspomniana druga osoba ma inne drugie imię, zaś ta cyfra u mnie jest 2.

0

Nie znacie się :)
Ta liczba to ilość butelek wódki (0,75l) które osobnik otrzymujacy dowód musi postawić :)

0
Qyon napisał(a)

Nie znacie się :)
Ta liczba to ilość butelek wódki (0,75l) które osobnik otrzymujacy dowód musi postawić :)

to ja piep.... jak miałem pierwszy dowod to miałem 0, a juz bylo nas na 100% conajmniej 3 o tym samym imieniu i nazwisku. na drugim dowodzie cyferka 3, a na 3 cyferka 1.... i kto to pojmie

0
Qyon napisał(a)

Nie znacie się :)
Ta liczba to ilość butelek wódki (0,75l) które osobnik otrzymujacy dowód musi postawić :)

A ja mam 6... Majątek można stracić :)

0

A ja mam osiem. To dopiero majątek stracę :P

0

Ja tez mam 8 , a moze to chodzi o ilosc litrow czystej, aby dany osobnik mogl zostac "upity", albo znizka na lapówki (8 % taniej) nie wiem :) Nie mozna tego sprawdzić (specyfikacja kodu dowodu - był kod da vinci to musi być kod dowodu)

0
nul napisał(a)

przy polskim systemie informatycznym w biurokracji to jest nawet niemożliwe żeby oni takie coś wyliczyli - bo i po co takie dane na dowodzie?

W 100% zgadzam się z Tobą. Po co takie dane skoro ludzie rodzą się i umierają więc wcześniej czy później przybędzie kolejny Jan Kowalski ew. jakiś tam Jan Kowalski umrze a cyfra na dowodzie pozostanie.

0
USTAWA z dnia 10 kwietnia 1974 r.o ewidencji ludności i dowodach osobistych.(jednolity tekst) napisał(a)

Art. 37. 1. W dowodzie osobistym zamieszcza się:

  1. nazwisko i imię (imiona) oraz imiona rodziców i nazwisko rodowe,
  2. datę i miejsce urodzenia,
  3. adres miejsca zameldowania na pobyt stały, a w razie jego braku - zameldowania na pobyt czasowy trwający ponad dwa miesiące; w przypadku braku zameldowania na pobyt stały albo pobyt czasowy trwający ponad dwa miesiące, danych o adresie nie zamieszcza się,
  4. płeć, wzrost w centymetrach i kolor oczu,
  5. numer ewidencyjny Powszechnego Elektronicznego Systemu Ewidencji Ludności (PESEL),
  6. nazwę organu wydającego, datę wydania oraz termin ważności dowodu osobistego.
  1. Dowód osobisty zawiera również zdjęcie i podpis jego posiadacza.
  2. Dane zawarte w dowodzie osobistym przeznaczone do odczytania maszynowego oraz dane zawarte w numerze ewidencyjnym, o którym mowa w ust. 1 pkt 5, nie mogą obejmować innych danych osobowych niż określone w ust. 1 pkt 1-4 i 6.
0
Adam.Pilorz napisał(a)

Jestem jedną z dwóch osób w Polsce (nota bene niewykluczone, że na świecie), która się nazywa Adam Pilorz.

Muszę cię Adamie zawieść: przynajmniej jedną z czterech - no chyba, że jesteś artystą malarzem z polskim obywatelstwem (ma teraz wystawy prac w Stanach i Australii) oraz architektem/grafikiem (www.pil-art.pl) w jednej osobie, ewentualnie współautorem starych numerów Przeglądu Budowlanego.

0

Ów architekt/grafik jest moim stryjkiem, jednocześnie z wykształcenia i pasji malarzem. Czy ma jakieś wystawy w Stanach i Australii, to nie słyszałem, ale kto go tam wie (chociaż raczej nie). Co do przeglądu budowlanego - skąd taka informacja? Ciekaw jestem :) Osobiście kiedyś jakiś mój list był w którymś z czasopism budowlanych publikowany, ale to tylko tyle :). Z innej strony na całym świecie jest naprawdę niewiele osób o tym nazwisku, w przeciwieństwie do nazwiska Pilarz, które pojawia się dużo częściej (Pilorz jest nazwiskiem śląskim i AFAIK ogranicza się tylko do jednej rodziny).

//dość tego bezczelnego off-topu! - M

0

A ja mam osiem. To dopiero majątek stracę

A ja mam stary dowod - i to wszyscy stawiaja dla mnie w uznaniu moich wielkich zaslug w sprawie spozycia alkoholu w Polsce ;-P

0
Adam.Pilorz napisał(a)

[..]

Wszelkie informacje wygooglowane. Osobiście, bezpośrednio nie znam żadnego przedstawiciela rodu Pilorzów :)

0

a co by bylo napsiane, gdyby bylo wiecej osob tak samo sie nazywajacych? nie wiem, nigdy sie nad tym nie zastanawialem, ale moze to jakas suama kontrolna (?)

0

Co do mojego "rodu" - po wpisaniu w Google "Adam Pilorz" znalazło jakieś trzydzieści kilka stron (ponad dziewięćset, po uwzględnieniu podstron). Po przejrzeniu wszystkich okazuje się, że dotyczą tylko mnie i mojego stryjka (co do Informatora Budowlanego, czy jakoś tak, po adresie rozpoznaję, że to on, co do tych wystaw - z kontekstu wynika to samo - wystawa "Warsaw Voice", mój stryjek mieszka pod Warszawą, wszystko by się zgadzało).

Co do większej ilości osób o danym imieniu - poszukajcie jakiegoś Jana Kowalskiego (w samym województwie lubelskim jest klikudziesięciu takich, z samych osób zarejestrowanych jako właściciele telefonów stacjonarnych bez zastrzeżonych numerów) i spytać się, jaką tam ma liczbę/cyfrę wpisaną :)

//Added: zapomniałem, jeszcze był jeden dokument w PDF, jednak dotyczył roku 1886, więc wykluczyłem go z rozpatrzania ;)

0

Adam.Pilorz - opanuj się!
Robisz tak bezczelny offtop, że niedobrze się robi.
Kogo obchodzi kim jest Twój stryjek, szwagier stryjka i pies szwagra stryjka? Odpowiedź: nikogo!

Znów zaczynasz pisać ile się da, a im bardziej bez sensu tym lepiej.

Padło pytanie o jakąś cyferkę w dowodzie [pewnie chodzi o nowy, bo w starym nie mam] a rozmowy toczą się o ród Pilorzów. Darujcie! [sciana]

0

Marooned: Odpisałem odnośnie tej cyfry, jak sytuacja ma się u mnie. A to, że potem Szczawik zaczął weryfikować te informacje przez Googlowanie na temat tego, ile jest faktycznie Adamów Pilorzów, więc to sprawdziłem i wyjaśniłem. Wbrew pozorom wszystko kręci się wokół tej samej informacji - potwierdzam, że w moim przypadku przedstawiona hipoteza odnośnie tej cyfry się zgadza.

//Added: Marooned, mogłem napisać: "Sprawdziłem, Szczawik, nie masz racji, mi się zgadza". Ale wolałem uzasadnić co i jak. Jeszcze raz podkreślam, że wszystko kręci się wokół tego, że Na moim dowodzie hipoteza, że jest to ilość osób o tym samym imieniu i nazwisku się sprawdza pod warunkiem, że nie bierze się pod uwagę drugiego imienia. EoOT.

0

Sorry, ale co to ma do tematu?

Adam.Pilorz napisał(a)

Co do mojego "rodu" - po wpisaniu w Google "Adam Pilorz" znalazło jakieś trzydzieści kilka stron (ponad dziewięćset, po uwzględnieniu podstron). Po przejrzeniu wszystkich okazuje się, że dotyczą tylko mnie i mojego stryjka (co do Informatora Budowlanego, czy jakoś tak, po adresie rozpoznaję, że to on, co do tych wystaw - z kontekstu wynika to samo - wystawa "Warsaw Voice", mój stryjek mieszka pod Warszawą, wszystko by się zgadzało).

Statystyki nazwiska w Google to informacja na tyle poważna, by była odpowiedzią na pytanie o dowód tożsamości? Nie załamuj mnie, bo pęknę. Powienienem wyciąć połowę postów z tego wątku.. i myślałem, że sam to zrobisz a nie napiszesz kolejnego :/

0

skoro i tak jest już OT i beda leciały posty do wyciecia, to dopisze taki droby szczegol:
Marooned - user nie moze usunąć swojego postu, jeśli nie jest on ostatnim w wątku.

//jak przeczytasz to skasuj :-)

0

Wracając do numeracji dowodów osobistych, ciekaw jestem kilku pozycji (zaznaczone znakiem zapytania) - wypisane w kolejności występowania:

  • I (jedna litera - ?)
  • POL (narodowość ?)
  • numer dowodu
  • 8 (jedna cyfra - ?)
  • data urodzenia (YYMMDD)
  • 8 (jedna cyfra - ?)
  • płeć
  • data ważności (YYMMDD)
  • 7 (jedna cyfra - ?)
  • POL (kraj wystawiający ??)
  • 6 (jedna cyfra, o której ten temat - ?)
  • nazwisko
  • pierwsze imię
  • drugie imię (opcjonalne czy obowiązkowe?)

Ktoś wie, co to za pola? Może któreś to kolor oczu lub wzrost? :)

0

Wysłałem list do MSWiA i czekam na odpowiedź.

0
Szczawik napisał(a)

Ktoś wie, co to za pola? Może któreś to kolor oczu lub wzrost? :)

Za mało znaków na wzrost czy kolor oczu. Zresztą, dlaczego akurat te dane miałyby być wyróżnione, a nie np. miejsce urodzenia (które w większej ilości dokumentów jest wymagana).
Mi się wydaje, że to są po prostu cyfry kontrolne. Każda taka pojedyncza cyfra stoi po ciągu innych liczb.

Jedynie ta 6 (w twoim przypadku) oraz I (raczej też w twoim przypadku, chociaż tutaj ja też mam I), mogą mieć troszkę inne znaczenie, bo nie stoją po ciągu cyfr.

Qyon - teoretycznie urzędy mają obowiązek odpowiadać na każdy list, ale ciekaw jestem, czy zechce im się rzeczowo odpowiedzieć :P

0

A nie lepiej poszukać ustawy która to normuje ? Będzie chyba szybciej i prościej a co za tym idzie wszystko będzie wiadomo. Nie chce mi się z tym babrać, ale już kiedyś poszukiwałem podobnych rzeczy, np. o NIP, IBAN/NRB(numeracja kont), PESEL itd... i wszystko jest w ustawach. Ja osobiście podejrzewam że zapewnie ta cefra odpowiedzialna za ilość podobnych osób to zwykła jakaś suma kontrolna tak jak ostatnia cyfra NIP'u, PESELU może z wyjątkiem Nr kont w standardach IBAN i NRB, ponieważ suma w tych wypadkach to dwie pierwsze cyfry nr konta, niedotyczy PKO BP ponieważ oni w ogóle mają tam namieszane z numeracją.

0
Dryobates napisał(a)

Qyon - teoretycznie urzędy mają obowiązek odpowiadać na każdy list, ale ciekaw jestem, czy zechce im się rzeczowo odpowiedzieć :P

Jak do tej pory nie odpowiedzieli WCALE! :-[

0

Tak sie sklada ze mam dostep do bazy, ktora bedzie w stanie rostrzygnac watpliwosci odnosnie tej cyferki. Otoz JEST baza, w ktorej sa dane osobowe wszystkich osob w Polsce i jest ona aktualizowana. Jesli ktos wymieni dowod na nowy, niech poda mi na prv swoje dane a tedy sprawdze liste osob (chyba ze ktos z moich znajomych top zrobi, to wtedy sprawdze predzej). jedno jest pewne: na pewno w gre wchodzi nie tylko imie i nazwisko, bo takich jak ja jest w Polsce okolo 70 sztuk, a na dowodzie mam cyferke 4 :(

Qyon napisał(a)
Dryobates napisał(a)

Qyon - teoretycznie urzędy mają obowiązek odpowiadać na każdy list, ale ciekaw jestem, czy zechce im się rzeczowo odpowiedzieć :P

Jak do tej pory nie odpowiedzieli WCALE! :-[

Jezeli korespondencja zostanie uznana za spam, to obowiazku nie ma. Jezeli chcesz zeby udzielili Tobie informacji publicznej, trzeba wypelnic druk odpowiedniego wniosku - trzeba poszukac go na stronie BIPu danej instytucji.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1