Reklama w serwisie

0

Dostalismy ostatnio oferty umieszczenia reklamy na stronie. Nie jest wykluczone ze niedlugo pojawi sie w serwisie jakis banner (chociaz na razie nic nie jest uzgodnione).

Do tej pory nie oferowalismy na stronie zadnych reklam, poniewaz tworzac te strone nie myslalem o niej jako zrodle dochodow. Jednak w obecnej sytuacji dobrze by bylo potrzymac reklame chociazby na miesiac aby oplacic serwer oraz domene.

Jak myslicie - czy lepiej bedzie samodzielnie szukac reklamodawcy czy podpisac umowe z jakas firma - np. Adnet? Czy ktos orierntuje sie w szczegolach? Na ich stronie niestety nie ma zadnych szczegolowych informacji. Czy podpisujac umowe zobowiazujemy sie na umieszczanie reklam w kazdym momencie gdy znajdzie sie reklamodawca? Bo nie interesuje mnie reklama na dluzsza mete - jedynie na okreslony czas, aby zarobic na serwer.

0

Sadze, ze optymalnym rozwiazaniem w przypadku 4P bedzie podpisanie czasowej umowy z jednym tylko reklamodawca. Co rok bedzie sie szukac nowego i wyswietlac jego reklame na tyle dlugo, by bylo na oplaty za serwer i domene.

Z drugiej jednak strony mozna znalezc firme ktora bedzie nam dostarczac reklamodawcow i juz na stale zostawic jakis baner. Po uzbieraniu odpowiedniej ilosci funduszy mozna bedzie postawic niezalezny serwer 4Programmers. W tym jednak wypadku serwis stanie sie juz jednosta komercyjna i bedzie uzalezniony od reklamodawcow poniewaz beda potrzebne pieniadze na jego utrzymanie.

Osobiscie sklaniam sie bardziej ku pierwszej opcji, ale trzeba rozwazyc takze inne mozliwosci.

0

Adnet to kanal, zrobi sie drugi digart :/ .

Teraz sie okazuje ze watek "serwer dla 4p" to troche jalowa dyskusja.

0

Moim zdaniem, jak reklama nie będzie zbyt inwazyjna, to mi nie przeszkadza. Ale umieszczanie reklam za pośrednictwem jakiejś firmy ma parę wad:

  1. Mniejsza kontrola nad tym, co się wyświetla (jak podpiszesz umowę z jakąś konkretną firmą, najlepiej związaną z programowaniem, to będziesz miał banery tylko i wyłącznie tej firmy, żadnych kombinacji, a tak to nigdy nie wiesz, co Ci taki pośrednik walnie).
  2. Mniejsza kontrola nad tym, jak jest wyświetlana reklama. Przy konkretnej firmie można ustalić co i jak, a wszyscy pośrednicy mają narzucone z góry, czasem niemiłe, reguły wyświetlania.
    Z drugiej strony istnieje pewien problem związany z szukaniem reklamodawcy, bo to zawsze może być trochę zachodu. Ale myślę, że przy tak potężnym serwisie jak 4p, z taką ilością odwiedzin dziennie, nie powinno być dużego problemu.
0
Adam.Pilorz napisał(a)

Z drugiej strony istnieje pewien problem związany z szukaniem reklamodawcy, bo to zawsze może być trochę zachodu. Ale myślę, że przy tak potężnym serwisie jak 4p, z taką ilością odwiedzin dziennie, nie powinno być dużego problemu.

Adam Boduch napisał(a)

Dostalismy ostatnio oferty umieszczenia reklamy na stronie. Nie jest wykluczone ze niedlugo pojawi sie w serwisie jakis banner (chociaz na razie nic nie jest uzgodnione).

Czyli chętni już chyba są:P

0
  1. Mniejsza kontrola nad tym, co się wyświetla (jak podpiszesz umowę z jakąś konkretną firmą, najlepiej związaną z programowaniem, to będziesz miał banery tylko i wyłącznie tej firmy, żadnych kombinacji, a tak to nigdy nie wiesz, co Ci taki pośrednik walnie).
    mniejsza kontrola - owszem
    ale na pewno bedzie to reklama zwiazana w jakis sposob z komputerami/programowaniem/etc. ; posrednik powinien wiedziec ze umieszczajac reklame np. jakiegos czasopisma, wiele nie zarobi, w przeciwienstwie do reklamy np. Microsoftu (m.in. platformy .net )

ja takze nie mam nic przeciwko reklamie, byle sie nie wyswietlalo na forum, bo sie bedzie wolniej ladowalo ;)

0

hmm.... btw: mi to wisi, mam adblocka...

coz okazuje sie ze nic nie ma za darmo i nie mozna wyzyc majac serwis ad-free.. heh takie czasy (to nie sa zarzuty, to westchnienie)

0

z tego co slyszalem o adnet ( a dokladniej kumpel bodajze czytal cos gdzies w szczegolach ) to mozna tam wybierac sposob reklamy ( pop-up, pop-under, banner etc ) jak i tematyke reklamy. Jednak ten system ma jedna wade ( a moze i zalete :] ), otoz zaplaca tyle ile na stronie nabije a z taka pojedyncza firma moze by sie zdalo cos ugadac :)

Endrju napisał(a)

hmm.... btw: mi to wisi, mam adblocka...

coz okazuje sie ze nic nie ma za darmo i nie mozna wyzyc majac serwis ad-free.. heh takie czasy (to nie sa zarzuty, to westchnienie)

jezeli chodzi o mnie to popieram stosowanie licencji adware ( przynajmniej w rozsadnych granicach :d ). Takie zastosowanie na 4p odciazyloby to budzet Adama ( serwis sam na siebie zarabia ) poza tym dlaczego nie mialby na tym zarabiac ( chociaz groszy ) ?Zreszta lepiej ogladac rozsadne ilosci reklam niz placic za cos z wlasnego portfela ;]

0

juz lepiej zrobic zrzutek po 1zl jak na divix.pl
gotow jestem oddac to co mam...ale nie wpadajmy w komercje

0

Jak będzie reklama, to i tak ją zablokuję :P

Ale nie o to chodzi. Jestem już tak mocno emocjonalnie związany z 4p, że z chęcią zrzucę się na serwer. To tak jakbym opłacał czynsz za swój dom :)

Wolałbym, by na 4p nie było reklamy głównie z jednego powodu: to stawia 4p wśród tych wszystkich komercyjnych molochów. Bez reklam, 4p jest w pewnym sensie unikatowe: ogromna ilość wiedzy, wielu użytkowników i to wszystko za darmo.

0

Ależ przecież tak na prawdę reklamy w 4p były zawsze :]. W gwoli ścisłości - cały czas na dole forum jest link do strony o książce Adama Boducha, w lewym menu na stronie głównej też jest jej reklama. A nikt na tym nie zarabia (chyba), ani nikomu to nie przeszkadza. Tak się zacząłem zastanawiać... Może by dać GoogleAds? To by pozwoliło na reklamy związane z treścią. Wyobraźcie sobie - ktoś pisze posta, wysyła go, a w widoku tematu już ma linka z odpowiedzią, wstawionego przez Google :D. A tak na poważnie - GoogleAds daje dość dużą kontrolę nad wyświetlaną treścią, a do tego można wybrać linki tekstowe, w niewielkim stopniu obciążające łącze. Mniej więcej coś takiego, jak teraz jest w stopce forum na temat "Delphi 8.NET. Kompendium programisty". Można przemyśleć :].

0
lofix napisał(a)

(...)gotow jestem oddac to co mam...ale nie wpadajmy w komercje
Też się dorzucę na ile mogę.

0

Oczywiscie seriw bylby za darmo - to ze beda reklamy to nic zlego. Poza tym reklamodawcom zalezy aby w te reklamy klikac - po to sa :] Nie zeby je blokowac.

Co do chetnych, to niby sie zglaszali, ale na razie zero odpowiedzi, zadnych uzgodnien wiec trzeba bedzie szukac.

0

Według mnie taka reklama nikomu by nie przeszkadzała no i zarobiłaby na opłacenie serwera, ale jeśli chodzi o czas jej istnienia to (imo) nie widze przeszkód aby byla dodatkowym źródłem dochodu dla szefa ;)
ale nie w formie jakis pop-upów ale jako znośnych rozmiarów baner :)

0

i takim to krokiem bedziemy zmierzac w strone komerchy :|
ale podkreslam - to tylko moja opinia, nie jestem wladnym,ani od decyzji

0

Mi pomysl z reklama takze sie nie podoba jesli juz bylaby taka koniecznosc to tylko powiedzmy reklama jakas lekka ktora nie wplynie na szybkosc strony najlepiej jakas tekstowa ;) A moze ja tylko wyswietlac ludziom niezarejestrowanym takich jest sporo u nas i oni beda mieli a zarejestrowani beda mieli checkboxa w profilu 'Czy chcesz ogladac reklamy' :D

Pomysl skladek tez mi sie bardziej podoba jesli 1/4 userow wypije jedno piwi w roku mniej to na serwer bedzie wystarczajaco a nikt nie ucierpi jakos specjalnie :)

I tak jak Dryobates napisal wlasnie to na 4p jest super bum bum ze nie ma reklam jestesmy inni i jestesmy przez to lepsi ;)

0

100% popieram Dryobates'a.
IMHO podaj jakes konto , policz ile kazdy musiałby wplacic (liczac ze 30% userow wplaci) i rzuc cena, tak aby było na serwer. W zamian za to jakies kurna gwiazdki przy niku (np tag VIP jak to na hubach jest) czy dodadkowe bonusy dla wplacajacych sie wymysli. Kazdy bedzei chciał miec oldskólową skatowską gwiazdke ...czerwona najlepiej

JA sie chetnei doloze. A reszat jaka zostanie, trzymaj na koncie beedzie na nastepny rok za serwer.

BTW. Szacunek dla Adama ze mimo popularnosci serwisu nie chce na nim zarabiac, co byłoby oczywiscie moralnie niepoprawne (arty i topici ludzie pisza jednak za free)

PS. za zaplate jako bonus moze byc mozliwosc sciagniecia serwisu na twardziela, jesli jest to mozliwe technicznie.

0
lofix napisał(a)

juz lepiej zrobic zrzutek po 1zl jak na divix.pl
gotow jestem oddac to co mam...ale nie wpadajmy w komercje

Popieram. Podajcie numer konta, a moge i dzis cos wplacic.

Dryo napisał(a)

Bez reklam, 4p jest w pewnym sensie unikatowe

Dokladnie, to tak jakby na wikipedii byly reklamy.

Zrobmy to raz, do konca i po problemie. Uwazam, ze moznaby zrobic podstrone gdzie bylyby loginy wszystkich osob, ktore wsparly serwis.

0

Zapłacić na jakieś konto mogę i chętnie ja - jak tylko będę miał pieniądze hmm... nie zamrożone w każdym razie ;)

Choć mi osobiście tekstowa reklama czy mało natarczywy baner by nie przeszkadzały. Na przykład takie coś jak na programmersheaven.com - GoogleAds. Nie natarczywe, nie graficzne, i nawet do treści strony dostosowane.

0

zakonczmy po prostu pisanie postow typu "ja wplace"
piszcie konkretne posty NA TEMAT

0

kiedys prv.pl dawalo mozliwosc rejestracji w jakims tam systemie, ktory polegal na tym ze wysylalo sie eska pod 7xxx i w ten sposob wspieralo sie autora stronki. Nie wiem czy z prv jest to dalej aktualne ale przeciez moznaby sie dogadac z wapacz.pl lub wstawic jakies platnosci z paypal. Wtedy kazdy by mogl dac tyle ile moze i w miare latwy sposob.

0

serwisy typu wapacz biora sobie okolo polowy sumy

0
lofix napisał(a)

serwisy typu wapacz biora sobie okolo polowy sumy

To nie jest tak chyba. Operator bierze kolo 50%, do tego wapacze i inne ok. 5-10%, co jeszcze bardziej obniza sensownosc tego typu rozwiazan.

0
roSzi napisał(a)
lofix napisał(a)

serwisy typu wapacz biora sobie okolo polowy sumy

To nie jest tak chyba. Operator bierze kolo 50%, do tego wapacze i inne ok. 5-10%, co jeszcze bardziej obniza sensownosc tego typu rozwiazan.

ale nie kazdy ma konto w banku a komorke ma prawie kazdy :)

0

jezeli wplacasz 10 zl na poczcie to prowizja jest nadal 3,5 zl

czyli 13,5 liczmy :)

wplacajac 10 zl smsem wplacasz na 4p nie 10 zl a 4-5

0

ej w ogole nie rozumiem idei sms, to jest do bani i tyle. Po co placic innym za obsluge sms, skoro pewnie wiekszosc z nas ma konto w banku. Jesli nie masz patrz topic wyzej. Skonczmy temat, podajcie numer konta, kwote i po sprawie.

0
CyberKid napisał(a)

ale nie kazdy ma konto w banku a komorke ma prawie kazdy :)

Właśnie nie całkiem :] Ja na ten przykład miałem sporo wcześniej konto w banku niż komórkę :]. Poza tym, jak się nie ma konta, to zawsze zostaje poczta albo coś, a jak się nie ma komórki, to lipa. No i dochodzi problem prowizji.

0

Ale Adam sie pytal o reklame, a nie jak wplacic kase...

Ja jestem za...
Mozna by znalezc firme ktora za reklame zobowiazala sie oplacac hosting i dawac troche dodatkowej kasy do budzetu 4p za ktora mozna by np. organizowac zloty, kiedystam postawic wlasny serwer itd. a nadmiar tej kasy dawac na cele charytatywne :)

Dopisane: A co do kasy, to by trzeba bylo wplacac kase co miesiac, to wlasnie jest komercha ktorej niby nikt nie chce...

0
grzequ napisał(a)

mozna by np. organizowac zloty, kiedystam postawic wlasny serwer itd. a nadmiar tej kasy dawac na cele charytatywne :)

Tak, np. na kupno piwa dla zlotowiczów ;P [taki mały OT]

0

Ale Adam sie pytal o reklame, a nie jak wplacic kase...

No to moje zdanie jest jasne - veto :). Tyle, ze to moje prywatne, malo znaczace ;).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1