Wschód i zachód słońca

0

Mam pytanie: skąd np serwis pogoda.interia.pl ma te dane o któej słońce wschodzi a o której zachodzi, chodzi mi o to czy to da się jakoś obliczyć czy oni sobie robią pomiary czy jest jakaś tabela dostępna do tego czy to tylko tak se wymyślają względem np wschodu i zachodu w poprzednim dniu ?

0

A czy to przypadkiem nie jest tak ze co roku 22 stycznia slonce wstaje o tej samej godzinie? I te dane nie sa po prostu odtwarzane z jakiejs bazy danych? Mi sie zawsze wydawalo ze to jest stale tylko jak jest rok przestepny to zmieniaja :) Ale to tylko moje spojrzenie na sprawe :)

0

przeciez sa w okreslone dni ( nie pamietam bo z gegry cienko ) rownonoce wiosenne i zimowe czy jak im tam. I zawsze te dni sa stale, nigdy sie nie zmieniaja ( nie wiem jak w roku przestepnym ) wiec po prostu mozna to obliczyc znajac szerokosc geograficzna i odpowiedni wzor oraz date.

0

A czy to przypadkiem nie jest tak ze co roku 22 stycznia slonce wstaje o tej samej godzinie?

no właśnie też mi się tak wydaje a nawet jak nie to na pewno nie ma różnicy większej niż 15 minut więc chodzi mi o to czy gdzieś jest taka tabela w internecie ?

po prostu mozna to obliczyc znajac szerokosc geograficzna i odpowiedni wzor oraz date.

no właśnie też mi się tak wydaje (:P) i ekhm ... jaki to wzór ? ;P nie musi być uniwersalne dla x jako szerokości geograficznej tylko dla polski tak ogólnie (to ma być tylko takie udogodzonko na strone www)

BTW Jak na stronach są jeszcze takie biorytmy (głupie) to (ja w to nie wierze ale niektórzy chyba) to łatwo się wylicza (bo tam przykładowo pisze<font color="red">*</span> że jesteś w 12 dniu cyklu jakiegośtam) to ten cykl idzie w górę i w dół, są jakieś maniackie strony poświęcone tego typu pierdołkom ?

<font color="red">*</span> <font color="cyan">proszę mi "pisze" nie zaznaczać jako błąd że nie jest "jest napisane" bo chodzi mi o to że parser PHP analizując odpowiedni kod PHP wypisuje na stronie internetowej dane, a to nie jest błąd ortograficzny !</span>

// W wypowiedziach potocznych można używać słowa "pisze" w sensie "jest napisane" wg. mojej polonistki - Q
// wg. mnie też :] tak samo jak "se" ktoś mi zaznaczył jako ort a u mnie to jest normalne i wszyscy tak mówią bo to jest z gwary z krakowa tak nam powiedziała bani od polaka

Drugie BTW Ma ktoś może hasło dostępowe do WebReportera ? hehe, no po co miałoby się zmarnować, przecież nie jest ono na kilobajty tylko na ilość stron a nie chcę płacić 9 zł na takie coś http://web.reporter.pl/?id=000782 Albo może ktoś kiedyś był w posiadaniu takiego kodu i jak każdy normalny człowiek ściągnął ile się da przez te kilka dni dostępu :]

0

Słowo "bani" to też macie w gwarze? bo po raz kolejny je tutaj już widzę w odniesieniu do "pani" - jakoś na slonsku gupkoffato muuficie :P

Co do tematu - całość jest śmiechu warta :D

Chcesz skrypt PHP do tego? żaden problem oto on (na oko dla okolic Warszawy - chyba że pomyliłem się z wyliczeniami geograficznymi)

<? echo 'Wschód słońca: ' . date_sunrise(time(), SUNFUNCS_RET_STRING, 53, 22, 90, 1) . "\n"; echo 'Zachód słońca: ' . date_sunset(time(), SUNFUNCS_RET_STRING, 53, 22, 90, 1) . "\n"; ?>

I za to płacić 9zł? [rotfl] -> www.google.pl + sunrise php

0

a to php ma ciekawe te funkcje ;P

zeby mi tak jeszcze kurs dolara obliczal ( oczywiscie z czasowym wyprzedzeniem ) :d

0

od razu mówie że wiem że nie chodzi tu o Delphi :P ale... jest taki komponent (darmowy) TMoon, w którym jest wzorek obliczający wschód i zachód słońca

0

Hehe komponent... na to jest prosty wzorek

0

Słowo "bani" to też macie w gwarze? bo po raz kolejny je tutaj już widzę w odniesieniu do "pani"

nie, to wymyślone słowo z qmplami jako że nauczycielki nasze nie zasługują na miano "pani"

gupkoffato muuficie

po jakiemu to ? :P

echo 'Wschód słońca: ' . date_sunrise(time(), SUNFUNCS_RET_STRING, 53, 22, 90, 1) . "\n";
echo 'Zachód słońca: ' . date_sunset(time(), SUNFUNCS_RET_STRING, 53, 22, 90, 1) . "\n";

I za to płacić 9zł? -> www.google.pl + sunrise php

Właściwie to znalazłem już dawno odpowiedni wzór dzięki któremu nie muszę korzystać z tych funkcji PHP (których i tak nie sprawdziłem) ale to miało być też w JS więc to się do tego nie nadaje, chociaż też znalazłem coś takiego w manualu ale też nie chciało mi się sprawdzać :P

Hehe komponent... na to jest prosty wzorek

trochę znalazłem inny ale działa :P
co do biorytmu to od razu mówię że sprawa jest też nie aktualna

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1