Nazwa programu

0

Mam taki głupi problem, że nie wiem jak nazwać program. To jest chyba najtrudniejsze w programowaniu :)
Może ktoś mi podpowie jak nazwać przeglądarkę internetową [green]

0

Nazywaj od slow kluczowych, funkcji, xywek lub skrotow.

np. SPI - od: Super Przegladarka Internetowa
WebWatcher
EasySurf
SurfPro
UFB - User Friendly Browser ;)

Nie koniecznie musza byc angielskie, dobre sa tez lacinskie lub wyrazy ktorych zrodloslow stanowi wyraz lacinski.
Oczywiste tez sie przyjmuja.
Jesli juz wymyslasz nazwe z kosmosu nie majaca niczego wspolnego z aplikacja to pamietaj o jej profesjonalnosci. Zeby przypadkiem nie nazwac programu Kopi-czek ;)

0

Moze WebBrowser? [diabel]

0

Ja przegladam slownik do angielskiego i jakies slowo, co go nie znam :d Albo tworzyć frazologizmy od jakis slowek [green]

0

ja na przykład zwykle nadaję programowi jakąś krótką nazwę kodową, a potem dopiero jakąś właściwą. Czasami nazwy kodowe zostają na stałe :) Tak stało się np. z Ringiem, czy Apollo.

Do tego dochodzą nazwy opisujące faktycznie co program robi. Na przykład przeglądarka WWW to może być WWWView, WebView itp. Albo może też być choćby Ignis czy Omega. Wykorzystaj fantazję :) Możesz na przykład wykorzystać nazwy gwiazd (choćby Vega, Sirius), określenia figur geometrycznych (angielskie na przykład - Triangle, Rectangle) itp. Mogą też być zwierzęta - Firefox ;), Panda :) Możliwości masz olbrzymią ilość.

Ja na przykład jak tworzę programy to one mają nazwy kodowe współne w rózny sposób - aktualnie są to statki kosmiczne - Gemini, Apollo, Sojuz - to na przykład najnowsze programy. Potem znowu nadchodzi inna "seria".

// Sirius ort! [green] - Q
// e.. nie zczaiłem - w czym dowcip? - K
// www.sirius.pl - Q
// nie wiedziałem - o tak strzeliłem pierwszą lepszą gwiazdę ;) - K

0

Cóż, moja metoda jest taka: zanim 'coś' jest w wersji finalnej - jest to 'XXX Project'. A potem... np. DRVHOOK ? sama nazwa mówi chyba wszystko. A jak nie to: taki sterownik pozwalający przejmować procedury kontrolne innych sterowników /vxd/ modyfikować adresy procedur obsługi... heh, przydało się jak chciałem zobaczyć co w StarForce'ie siedzi /najlepsze zabezpieczenie przed kopiowaniem płyt - ma własne sterowniki - i nadal uncracked/. Albo od xywy - Deus Patcher... Zawsze moze też pozostać 'na zawsze' xxx Project.
Jeśli chodzi o nazwę dla przeglądarki internetowej - zaglądnij do jakiegoś słownika informatycznego, czasem można trafić na ciekawe wyrażenie związane z twoim programem. Inny sposób - tak jak MinGW - Minimalist GNU for Win32 - coś na tej zasadzie.
Tylko nie rób sobie jaj z micro$oftu, możesz źle skończyć :D

0

a tak w ogóle to to jest przeglądarka (w co bardzo szczerze wątpie) czy kolejna nakładka na IE ?

0

Copy-check

0

Nie nakładka tylko przeglądarka wy<ort>kożystująca</ort> IE :P

Ty chyba nie wiesz co to jest nakładka. A skoro mam gotowy komponent do przeglądania stron, to po co mam męczyć się tygodniami żeby program sam wyświetlał stronę? Szkoda sobie życie komplikować :)

0

Ech, kolejny IE z nowym interface'em...

0

Jesli wpadles na tak oryginalny pomysl jak przegladarka internetowa to jej nazwanie powinno byc juz tylko drobnostką!

Zycze chocby *nascie userow :)
Powodzenia

0

Ty chyba nie wiesz co to jest nakładka. A skoro mam gotowy komponent do przeglądania stron, to po co mam męczyć się tygodniami żeby program sam wyświetlał stronę? Szkoda sobie życie komplikować

nowa przegladarka bylaby gdybys mial nowy engine parsujacy kod i wyswietlajacy co trzeba etc, komponent WebBrowser to juz jest przegladarka, dlatego Ty napisales tylko interfejs obslugujacy ja.

Nazwij ten program moze .... Kopiczek 2 :]

0

Internet Explorer - Next Stupid Generation With The Same Bugs

NSGWTSB Internet Explorer

:P

0

Jak to jest nakładka na IE to daruj sobie... nie pisz wcale, albo pisz i koniecznie nazwij ją tak jak zaproponował Endrrju :P

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1