1.000.000 wizyt do konca roku?

0

Zbliza sie koniec roku, czas przygotowac jakies statystyczne podsumowanie calego roku, ale na to przyjdzie czas w ostatni lub przedostatni dzien miesiaca :)

Jako ciekawostke moge podac iz w tym roku serwis zanotowal 936.854 unikalnych wizyt. Ciekawy jestem i bardzo bym chcial, aby do konca roku dobic do ort! 1 mln. wizyt :) Byloby to o tyle trudne, iz przez polowe miesiaca, serwis musialoby odwiedzic 63.146 ludzi :) Co o tym myslicie? Uda sie? Dodam tylko tyle, ze do tej pory w grudniu zanotowano 72.282 wizyty.

0

już my się o to postaramy [diabel]

0

Trzymam kciuki.. - nowo otwarty dział powinien zachęcić do odwiedzania.. :)

0

hehe....w takim razie wchodzimy gdzie się da...i ile się da :D

0

zanotowal 936.854 unikalnych wizyt

hehe....w takim razie wchodzimy gdzie się da...i ile się da

Czyli chyba nic z tego :>

0

zmieniamy ciągle proxy i wchodzimy chyba :)
albo nagabujemy znajomych aby wchodzili :)

0

zmieniamy ciągle proxy i wchodzimy chyba
Tym zajmuje się Widmo... :>

0

Tym zajmuje się Widmo... :>

Myślisz, że da radę wejść z ^0000 różnych serwerów proxy do końca grudnia? ;P

0

Polak potrafi :)

0

pozekamy zobaczymy, nabijanie wzyt, żeby tylko przejsc subiektywnie magiczna liczbe jest cokolwiek niesportowe, ona i tak jest imponująca.

0

A czy ta unikalna wizyta nie znaczy po prosty tyle, że liczone są tylko osobne sesje? Czyli jak wejdę 2 razy w ciągu dnia to naliczy 2 wizyty... Bo z tego, co mówicie, to wynikałoby, że jedna wizyta=jeden użytkownik, nie ważne, ile razy by wchodził... To by było chyba bnez sensu :)

0

Tym zajmuje się Widmo... :>

Myślisz, że da radę wejść z ^0000 różnych serwerów proxy do końca grudnia? ;P

Ostatnio marudził, że mu się proxy kończą :P

0

A czy ta unikalna wizyta nie znaczy po prosty tyle,

Właśnie, jaka jest tu definicja unikalności?

0

no chyba logiczne, ze sesje. przeciez nie ma u nas miliona programistow...

0

a nie na IP ? jak tak to modemowcy np kilka razy sa liczeni

0

No mówiąc szczerze nie wiem. Na mojej marnej stronce mojego marnego programu w przeciagu marnych kilku miesięcy pojawiło się ok 1000 unikalnych IP. 4p ma wysokie miejsca w wyszukiwarkach, możliwe, że 1000000 wizyt z różnych IP się doliczyło.

0

Można prosić o najnowsze statystyki?

0

Ja mysle, ze trzeba bardziej rozreklamowac 4p. mysle, ze trzeba doprowadzic do takiego stanu, ze jak na google wpisze "programowanie" lub "delphi", to zeby 4p byla pierwsza na liscie.

0

Ja mysle, ze trzeba bardziej rozreklamowac 4p. mysle, ze trzeba doprowadzic do takiego stanu, ze jak na google wpisze "programowanie" lub "delphi", to zeby 4p byla pierwsza na liscie.

Kiedyś tak było. Po wpisaniu delphi w polskich googlach na pierwszym miejscu pojawiał się link do 4p.

0

No tak, ale aktualnie 4p jest dopiero na 4 stronie... To co trzeba zrobić, by to zmienić? Wszyscy na swoich stronkach link do 4p, zatytułowany "Programowanie - Delphi, C++, inne, Forum, FAQ, Artykuły"? :>

0

No tak, ale aktualnie 4p jest dopiero na 4 stronie... To co trzeba zrobić, by to zmienić? Wszyscy na swoich stronkach link do 4p, zatytułowany "Programowanie - Delphi, C++, inne, Forum, FAQ, Artykuły"? :>

A jak ktoś bardziej ambitny to niech doda link na nie swojej stronie [green]

0

mozna zrobic akcje "Kretyn", tylko ze zamiast kretyn, bedzie oczywiscie "delphi" lub "programowanie"

0

Dobry produkt reklamuje się sam. Wcześniej osiągnięto to bez kombinowania i teraz też tak będzie. Jeżeli zawartość merytoryczna 4p będzie dobra, to wiele stron będzie dawało linki tutaj, a skoro tak, to i na google wysoko wyląduje.
Chyba, że chcecie zrobić "akcję Binboy", jaką m. in. z Karolem przeprowadzaliśmy. Tzn. wchodziliśmy na inne fora programistyczne (głównie był to Binboy) i odpisywaliśmy na możliwie największą liczbę postów. Oczywiście sensownie, pełną prawidłową odpowiedź, a nie spam. Wówczas:

  1. Tamtejsi użytkownicy widzieli, że u nas jest wysoki poziom (w stopce 4programmers.net było, więc wiedzieli skąd pochodzimy).
  2. Często pewne tematy były już u nas poruszane, więc wystarczyło dać link do konkretnej strony na 4programmers.
  3. Pomagaliśmy tamtejszym użytkownikom tak samo jak i tutejszym, więc nikt nie miał nam tego za złe, a wręcz przeciwnie.

Szkoda, tylko, że taki dobry serwis jak binboy padł :( (tzn. jakiś binboy istnieje, ale to nie to)

0

No to ja wiem, że dobry produkt reklamuje się sam. Ale jako metodę na to reklamowanie dałeś przykład zamieszczania linków na stronach i w stopkach na innych forach, czy wręcz w formie odpowiedzi linki do konkretnych tematów. Mi nie chodzi o coś takiego jak akcja Kretyn, tylko po prostu o zachęcenie ludzi do zamieszczenia właśnie tego typu linków na swych stronach. I pewne leciutkie pytanie czy to coś da, bo specjalnie się na pozycjonowaniu nie znam, może to inaczej musiałoby wyglądać.

0

(...)Mi nie chodzi o coś takiego jak akcja Kretyn, tylko po prostu o zachęcenie ludzi do zamieszczenia właśnie tego typu linków na swych stronach. I pewne leciutkie pytanie czy to coś da, bo specjalnie się na pozycjonowaniu nie znam, może to inaczej musiałoby wyglądać.

No właśnie mi chodzi o to, by nie robić z siebie kretynów...
A dać da na pewno, pod warunkiem, że te linki będą pochodzić ze stron o podobnej tematyce.

0

trza zalozyc darmowe domeny z przekierowaniem na 4p. Nazwa domeny powinna miec w nazwie "delphi", np www.delphi.of.pl.

0

mam nadzieje że nikogo nie zanudziłem [green]

Nie z skąd, że znowu, ale Ameryki też nie odkryłeś :D

ps. ja już dodaje link w stopce na wszelkich możliwych forach ;)

0

A tu Was zaskocze ;) Najczesciej szukana fraza, po jakiej user trafia tutaj jest fraza '4programmers' :) Na drugim miejscu jest 'turbo pascal', na trzecim 'delphi', a na czwartym 'programowanie'.

0

Ech nie całkiem. Po prostu na przykłąd ja szukając czegoś na 4p robię tak: Wchodzę na google, po czym wpisuję 4programmmers i dalej to czego szukam :>. Myślę, że nie ja jeden, biorąc pod uwagę fakt, że wiele osób narzeka na wyszukiwarkę 4p :).

//Pisz może: <szukana fraza="fraza"> site:4programmers.net - Q

0

To jak chcecie, by wyszukiwane było 'programowanie', to jest dosyć proste rozwiązanie.
4p ma drugą domenkę: programowanie.org. Trzeba zmienić nazwę serwisu.

  1. W logo dać programowanie.org zamiast lub obok 4p (tak jak to np. było z BASF - EMTEC).
  2. Adam daje listę stron z których użytkownik wchodził na 4p, podzielimy się jakoś nimi i powysyłamy maile/napiszemy na tamtejszych forach itp. informacje, żeby zmienili adres na programowane.org + jakby się dało, to z tym title podanym wcześniej.
  3. Zmienić nasze własne przyzwyczajenia i zamiast 4p używać p.org :P

A tak swoją drogą. Adam, masz statystyki ile osób korzysta z 4p a ile z p.org?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1