[Ankieta] System kontroli wersji

0

Ciekawi mnie, czy tworząc swoje niewielkie tzn. jedno lub co najwyżej kilkuosobowe projekty używacie jakiś systemów kontroli wersji i jakich.

0

A który jest najlepszy?

0

Ja używam CVSa który jest na SourceForge w projecie TXMLINI

Który najlepszy? Każdy ma swoje zdanie.

0

Przy małym, kilkuosobowym projekcie kontrola wersji jest niepotrzebna, lub można dać proste rzeczy kontrolujące, natomiast przy większych projektach, nad którymi może pracuje tyle samo ludzi, ale potrzebna jest większa kontrola, w tedy kontrola wersji jest bardzo potrzebna a wg mnie najlepszy jest do tego CVS

0

Nie wiem, czy można stwierdzić co jest najlepsze. Zależy pewnie od zastosowań.
Ja używam RCS do swoich projektów i jest bardzo pomocne (standardowe wyposażenie systemu :) ). Ręczne kontrolowanie zmian i ew. przywracanie kodu to mordęga. RCS w sam raz sie do tego nadaje. CVS jest dla mnie trochę za duży.
Natomiast w dużych rozproszonych projektach RCS to za mało poręczne narzędzie. CVS jest chyba niezastąpiony.
Subversion nie używałem, ale jak już taką opnię na wstępie słyszę, to chyba też nie zaryzykuje :)

0

A gdzie Arch w ankiecie?

Subversion zyskuje na popularności, więc strzeżcie się :)

0

Ja nie używam, bo nie mam potrzeby. Zazwyczaj piszę sam, a jak już ktoś mi pomaga, to jest to grafik/muzyk, który nie potrzebuje dostępu do źródeł.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1