"Dobre" wirusy

0

Czy zrobienie dobrego wirusa(kasuje inne i chroni przed nimi) jest równym złem co napisania czegoś w stylu sasser-a lub mydoom-a??

0

Według mnie to by to nie przeszło.

BTW:Nie wydaje sie wam ze firmy produkujace soft antywirusowy sa odpowiedzialne za niektóre wirusy(moze jestem przewrazliwiony:))

0

A ja podziwiam ludzi ktorzy pisza wirusy typu sasser i mydoom :P [diabel] - wirek tobie nic strasznego nie robi i jest napisany genialnie .... [uklon]

0

No ja też ich podziwiam, ale pytam jeszcze raz: czy zrobienie dobrego wirusa jest dobre??

0

Nie. Teoretycznie - zajmuje pamiec, jest to dodatkowy proces. Jesli uzytkownik sie na niego zgodzi - owszem. Zauwaz: Nie uszczesliwiaj ludzi na siłę. Ja moze chce miec Blastera? A ty mi go usuwasz. Jak chcesz usuwac wirusy, to napisz Antywira, wzglednie mini program usuwajacy konkretnego wirusa.
Nic na siłę.

0

http://www.mks.com.pl/baza.html?show=description&id=2785
tu jest niby przykład takiego...
mi sie wydaje, że jeśli taki wirus rzeczywiście tylko usuwa inne, instaluje łatki, a potem się kasuje to czemu nie?
Przecież jest duża rzesza ludzi którzy mają komputer, a nie wiedzą po kiego wała do monitora jest podłączone takie blaszane coś (btw. ja też bym wolał, żeby komp sie skladał tylko z monitora, myszki i klawiatury ;-) )
Tacy ludzie nie maja pojęcia o łatkach na windowsy ani innych takich..
Jak złapią wirusa, to tylko go rozprzestrzeniają, bo nawet nie wiedzą, że go mają...
Dla takich ludzi takie wirusy są pewnie ok...
Jedyne co taki dobry wirus robi to trochę zapycha łacze, ale gdyby nie on, to taki komp zapychałby łacze w dużo większym stopniu przez np. wysyłanie mejli.
Poza tym żeby napisać takiego wirusa, tzreba najpierw rozgryźć budowę wirusów, które ma usuwać, wiec chyba jest to trochę ba rzdiej skomplikowane...

0

Nie. Teoretycznie - zajmuje pamiec, jest to dodatkowy proces. Jesli uzytkownik sie na niego zgodzi - owszem. Zauwaz: Nie uszczesliwiaj ludzi na siłę. Ja moze chce miec Blastera? A ty mi go usuwasz. Jak chcesz usuwac wirusy, to napisz Antywira, wzglednie mini program usuwajacy konkretnego wirusa.
Nic na siłę.

Dokładnie. Cytat (chyba ze strony jakiejś bazy wirusów) :

Program formatujący dysk nie jest wirusem. Wirusem jest ten który robi to bez wiedzy użytkownika.
(jeśli mam błąd to poprawcie mnie, bo ten wirus mi cos nie pasuje;P, ale pasuje do kontekstu).

No ja też ich podziwiam, ale pytam jeszcze raz: czy zrobienie dobrego wirusa jest dobre??

Niestety chyba nie potrafisz pojąć że odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Istnieje coś takiego jak Mens Rea (winny umysł) i od niego zależy całe dobro tego programu (wirusa). Nigdy nie wiesz co autor tak naprawdę chciał zrobić. Może wirus kasujące inne sam w sobie posada niszczycielski kod aby później móc samemu pokazać co potrafi ?.
A może ten sam "dobry" wirus wyciąga jakieś informacje i przesyła je swojemu panu ?

Cała natura wirusa zależy do jego twórcy co wydaje się być oczywiste. Jednak nie lubię wpraszania się komuś na siłę. I zajmowanie pamięci i robienie czegoś wbrew mojej woli.
Ci ludzie najwyraźniej nie mają szacunku dla reszty ludzkości.

0

To i ja swoje dorzuce. Najgorsze przy obecnych wirusach jest to, ze zapychja lacza i powoduja zapychanie skrzynej roznymi alertami od systemow antyvirusowych. Jezeli twoj wirus trafi na taki system i zostanie wykryty, to bedzie robil tyle samo szkod co i ten zly. Bo ten zly moze tylko sie rosprzestrzeniac... tak samo jak twoj. Wiec jaka jest pomiedzy nimi roznica? Taka, ze twoj usuwa, byc moze nawet wazne, programy? (moze ktos opracowuje antyvira, a ty nie rozpoznasz? ;) )
Wirusy sa ble. Jakakolwiek nie bylaby intencja tworcy.

0

kasuje inne i chroni przed nimi

Program antywirusowy ma kilkanascie/dziesiat mb, baza danych i inne [CIACH!], wiec nie wiem, jak taki wirus niby mialby sie rozsylac ;). Idea jest dosyc fajna, "wyjety z pod prawa bohater ratujacy nasze komputery" :-P

0

HEHE;)
Taki wirus miałby kasować pare najgorszych wirusów(Sasser, Blaster itp.)

0

HEHE;)
Taki wirus miałby kasować pare najgorszych wirusów(Sasser, Blaster itp.)

i po paru dniach bylby przezytkiem zapychajacym ruch w sieci

0

Co powiecie na wirusa, ktory bedzie automatycznie rejestrowal wszystkie programy shareware na kompie :d

0

Co powiecie na wirusa, ktory bedzie automatycznie rejestrowal wszystkie programy shareware na kompie :d

Ja bym powiedzial ze czas zamknac watek i EOT

0

W sumie to tak...

0

tomksoft miałeś go wypuścić dopiero po wakacjach http://cc-team.org/pokaz.php?nr=2056

heheheh :d

0

W wakacje to ja "coś" wypuszcze, ale nie wirusa ani trojana ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1