Spam w Outlocku

0

Mam pytanie czy w outlocku jest jakis filtr anty spamowy , jeżeli tak to czy może mi ktoś powiedzieć jak go <ort>włonczyć </ort>?

0

nie ma, możesz za to sobie porobić reguły, które będą spam kasować. odezwij się na @, to Ci wyślę plik z regułami, które będzą kasować coś pod 80% przychodzącego spamu.

btw - outlock, outlook, czy lookout?

0

wielki dzięki [hurra]

// działa? - ŁF

0

Zainstaluj SpamPal. Z Outlookiem można go skonfigurować (ale nie Express).

0

Amerykanie też walczą ze spamem
http://glt.pl/index.php?id=news&num=44
jeśli to prawda.

0

nie widze w twoim poście żadnego związku z tematem :-[

0

Łukasz, a mozesz zdradzic co to za plik i gdzie go w ogole mozna znaleźć? Ja szukalem tego wiele razy i nie mam pojecia gdzie outlook express przechowuje reguly wiadomosci . Wklepywanie reczne jest uciazliwe zwlaszcza po reinstalce systemu. Wiec gdzie jest ten plik i jak sie nazywa? pls.

0

Łukasz, a mozesz zdradzic co to za plik i gdzie go w ogole mozna znaleźć?

U mnie na dysku, o ile mam włączonego kompa (przeważnie mam):
http://fronczyk.no-ip.com/outlook.reg

Instrukcja obsługi:
zmień wszędzie w pliku ten ciąg
{8E022971-E42A-4A4A-9075-18B9411F9856}
na Twój identyfikator
(jak nie wiesz, jaki ma numer, to zajrzyj do katalogu
win NT: C:\Documents and Settings\UŻYTKOWNIK\Dane aplikacji\Identities
Win 9x: C:\Windows\Dane aplikacji\Identities)

potem uruchom ten plik. Jeśli wszystko przebiegło poprawnie, to w LookOucie->Narzędzia->Reguły wiadomości->Poczta... pojawi się zdefiniowany w pliku zestaw reguł. Proponuję go jeszcze przejrzeć i trochę pozmieniać.

0

Zaraz, czy ja dobrze rozmiem? To znaczy że jako takiego pliku z regułami na dysku nie ma a są wpisy w rejestrze ktore określają reguły wiadomości?
Te katalogi to ja znam ale tam sa bliki dbx, w których outlook express przechowuje pocztę oraz ewentualnie pliki log. Na podstawie tego co napisales rozumiem,że te reguły są wyłącznie w rejestrach wpisane. Jeśli tak to to troche uciążliwe i skomplikowane, no ale czekam na odpowiedź czy dobrze to zrozumiałem. Aha , Twoj plik outlook.reg sciagnalem i wydaje mi sie on dosc skomplikowany, to znaczy nie umialbym sam dodac tam reguly typu: kasuj z serwera jesli w polu Od.adres pojawia się np. @yahoo.com, albo dokladniej wg skladni regexpr [0-9]{3,6}@yahoo.com. Chciałoby się zeby dawało sie samemu tworzyc takie reguły ktore potem byłyby przenosne t.j. dawałoby sie je odczytywac do pliku w pliku je zmieniac i zeby outlook czytał je z tego pliku.
Nie wiem ile osob ten problem interesuje, węc moze zeby nie zajmowac miejsca na forum prosilbym byś może odpowiedzial mailem. To tylko sugestia oczywiście.
Czekam na odpowiedź i dzięki za tę ktorej już udzieliłes.

0

pliku z regułami na dysku nie ma a są wpisy w rejestrze ktore określają reguły wiadomości?
tak
Te katalogi to ja znam. rozumiem,że te reguły są wyłącznie w rejestrach wpisane.
dokładnie tak. jeśli chodzi o drzewo katalogów, to chodzi tylko o łatwe pobranie identyfikatora użytkownika
Jeśli tak to to troche uciążliwe i skomplikowane
Dlaczego? Przecież maszynkę do edycji reguł masz w outlooku, nie musisz tego robić ręcznie - jedyne co tak musisz zrobić, to zmienić mój identyfikator na swój, ale to też nie do końca ręcznie, bo w porządnych edytorach masz opcję Replace All
nie umialbym sam dodac tam reguly typu: kasuj z serwera jesli w polu Od.adres pojawia się np. @yahoo.com, albo dokladniej wg skladni regexpr [0-9]{3,6}@yahoo.com. Chciałoby się zeby dawało sie samemu tworzyc takie reguły ktore potem byłyby przenosne t.j. dawałoby sie je odczytywac do pliku w pliku je zmieniac i zeby outlook czytał je z tego pliku.
Można napisać program, który będzie coś takiego robić - może ktoś jest chętny? Poza tym IMHO lukałt nie obsługuje RegExp'a
Czekam na odpowiedź i dzięki za tę ktorej już udzieliłes.
Nie za ma co :-)

0

Heh , no dzięki Łukasz za wyczerpujące odpowiedzi :-)
No i dodam, że jestem chętny do napisania takiego programu tylko coś mi się to odwleka- może troche dlatego że miałem nadzieję na "odkrycie" pliku z regułami OE no a teraz skoro wiem że go nie ma to może mnie to zmobilizuje.
Poza tym mam mały problem z TIdPOP3. Mianowicie, zdarzają się sytuacje wyjątkowe w połaczeniach które nie generują "exceptionów" tylko wykładają program, no ale zawsze można mieć nadzieję ze niezbyt często sie będą zdarzać.
Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi , pozdrawiam i spokojnych Świąt życzę.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1