Łapanki na białe myszki a nie na piratów

0

Właśnie to przeczytałem więc zamieszczam dwa linki

http://cc-team.org/pokaz.php?nr=1522
http://republika.pl/podstep/naloty/

jak się okazuje w Polsce używanie pirackiego softu NIE JEST NIELEGALNE jeżeli nie przynosi nam to korzyści majątkowej, co dalej nielegalne jest TYLKO ROZPOWSZECHNIANIE owego softu. Polecam lekturę.

0

lol :)

jesli to byla tylko pogon za sensacja, to im niezle wyszla :)

0

http://hacking.pl/news.php?id=2995

[glowa] [glowa] [glowa] [glowa]

ja juz nie wiem

0

Teraz coś na poważnie :

Kiedy przyjdą przeszukać dom,
Ten, w który mieszkasz chłopie,
Kiedy sprawdzą twój CD-ROM,
I na płytach nagrane kopie,
Gdy pod drzwiami staną, i nocą
Nakazem w dłoni w drzwi załomocą -
Wiesz o jaką im chodzi zbrodnię?
Ściągałeś pliki
Przez dwa tygodnie.
Już przed twym domem setki są glin,
Dokąd uciekać ? Chyba do Chin.
A wszystko przez to, że owe dane,
Wprost z Ameryki były pobrane
Co czyni z ciebie kogoś gorszego,
Niźli mordercę wielokrotnego...

[cfaniak]

// [browar] - m.M

0

Art. 291 § 1. Kto rzecz uzyskaną za pomocą czynu zabronionego nabywa lub pomaga do jej zbycia albo tę rzecz przyjmuje lub pomaga do jej ukrycia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. § 2. W przypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Art. 292 § 1. Kto rzecz, o której na podstawie towarzyszących okoliczności powinien i może przypuszczać, że została uzyskana za pomocą czynu zabronionego, nabywa lub pomaga do jej zbycia albo tę rzecz przyjmuje lub pomaga do jej ukrycia, podlega
grzywnie , karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. § 2. W wypadku znacznej wartości rzeczy, o której mowa w § 1, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM: POSIADANIE (czyt. nabycie lub dostanie) JEST W POLSCE WYKROCZENIEM

Co nie znaczy, ze macie panikowac ;)

0

sam już dobrze nie wiem może mi ktoś powie to jest prawda czy fałsz ?

0

Ja teraz dostałem z kolei wiadomość na GG, której nie zacytuję dokładnie, bo Archiwum wyłączone, a ja niechcący wyłączyłem okienko. Chodziło o to, że podobno do domu potrafi przyjść dwoje ludzi, podających się za ankieterów, i wśród pytań jest też, czy masz komputer. Jak odpowiesz twierdząco to wtedy panowie wyciągają odznaki i żądają okazania zawartości dysku twardego.

0

Ja teraz dostałem z kolei wiadomość na GG, której nie zacytuję dokładnie, bo Archiwum wyłączone, a ja niechcący wyłączyłem okienko. Chodziło o to, że podobno do domu potrafi przyjść dwoje ludzi, podających się za ankieterów, i wśród pytań jest też, czy masz komputer. Jak odpowiesz twierdząco to wtedy panowie wyciągają odznaki i żądają okazania zawartości dysku twardego.

To jest kompletna bzdura - policjam moze wejsc jedynie z nakazem, lub ze 100% pewnoscia znalezienia w srodku dowodow. Co do nakazu, to bez podejrzenia go sie nie wystawia.

Moze jeszce interesujacym faktem bedzie, ze Lubin (dla tych ktorzy slyszeli) odpada z czarnej listy, poniewaz policja zaprzecza jakimkolwiek akcjom na te miasto.

<$--

Dodam jeszce, ze nakaz wystawia sie na policjanta, wiec informatyk moze poczekac za drzwiami (na ten pomysl nie wpadlem sam, tylko podsunal mi go pewiem madry czlowiek, zeby nie bylo niejasnosci)

Do tego <ort>nalerzy </ort>zwrocic uwage, ze ta plotke mogli wymyslec sami producenci oprogramowania - ort! drastycznie sie zwiekszyla

http://hacking.pl/news.php?id=2995
ja juz nie wiem

Tutaj chodzi o UDOSTEPNIANIE, poza tym zadac ona se moze… ISP nie ma prawa udostepnic tych danych, chyba ze otrzyma nakaz z prokuratury

0

ostrożności nigdy nie za wiele , więc raczej w to nie wierze co pisze republica . Chociaż może ...

0

może jeszcze ja dorzuce swoje 3 grosze.
słyszałem wczoraj że ta akcja na Rude Śląską wyglądała tak że: ktoś z użytkowiników wrzucił na serwer sieciowy jakiś program co kosztuje ileś tam (nie pamietam ile, ale dużo :-) ) i tak sie złożyło że autorem/współautorem/czy kimś takim tego programu jest jeden z użytkowników tej właśnie sieci, no i gość to zauważył i powiadomił kogo trzeba, i dlatego robili u ludzi z tej sieci rewizje :-)

0

wniosek z tego jeden nie wrzucajcie programów na serwery sieciowe , jak nie ma w ich licenji freeware :) , wrzucajcie !!nie!!legalne gry ;)

//wniosek drugi - piszcie po polsku!! - m.M
//już poprawiłem :)

0

http://e-konta.pl/~czemu/lolek
[rotfl][rotfl][rotfl][rotfl][rotfl][rotfl][rotfl]

0

http://e-konta.pl/~czemu/lolek
[rotfl][rotfl][rotfl][rotfl][rotfl][rotfl][rotfl]

Dlaczego jak ja cytowałem ten sam fragment ustawy (tylko, że w mailu) to tylko raz spotkałem się z taką sytuacją, że autor mnie przeprosił? :( Eh... nie ma to jak filtracja spamu. Filtrów antyłańcuszkowych na szczęście nie potrzebuję, bo jak ktoś znajomy prześle, to po nim pojadę, jak nieznajomy, to ban i szkoda sobie głowę zawracać.
To tylko taki mały OT, musiałem się wyżalić, a na psychiatrę mnie nie stać :P

0

Ankiety!?!?! Ludzie powariowaliscie (pisze to do autora tego textu). Aby przeszukac chate potrezba nakaz lub niezbite dowody!! Policjanci przebrani za ankieterow: buahahaha

0

Hehe, tez w to nie wierze, jednak policjanci maja prawo wejsc do mieszkania, jesli im na to pozwolisz, a ankieterzy pytaja przed wejsciem :) Jesli policjanci przyjda w mundurach, to wystarczy im nie otworzyc drzwi (ze niby nikogo nie ma w domu) i wlasciwie nie maga nic zrobic. Gdyby chodzili jako ankieterzy, z pewnoscia mieliby wieksza skutecznosc. Oczywiscie mozna wyprosic go z mieszkania (jesli nie ma nakazu), ale wtedy bedzie juz mial namiar i moze zalatwi nakaz... Hmmm. nie wiem w sumie, bo cala ta akcja policji to cos mi dziwnie wyglada. Ale skoro doszlo do tego, ze chca karac zwyklych uzytkownikow, to ja juz we wszsytko uwierze :D

0

Nakazy wystawia sie do przeszukania mieszkania, a nie do wejscia. O ile po wejsciu nie zobaczy zadnych plyt (wlasciwie to nie jest az taki mocny dowod - nagrywanie cd jako takie jest w koncu legalne) to nie ma prawa nic wiecej zrobic.

<$---

Do tego pojawili sie rowniez oszusci, wiec ja w ankieterow nie uwierze nawet jak przyjda [niewinnosc]

0

gorzej jak na pudełkach od płyt masz napisane warcrat 3 frozen throne , kamil , 5 zł :)

0

No wiesz, co do pisania cen na pudelkach to nie wiem, ale podpisywanie plyt nie jest dowodem - w koncu to moze byc plyta z jakimis dodatkami czy demami. Dowodem bylo by sprawdzenie/zainstalowanie zawartosci plyty.

0

Dodam jeszce, ze nakaz wystawia sie na policjanta, wiec informatyk moze poczekac za drzwiami (na ten pomysl nie wpadlem sam, tylko podsunal mi go pewiem madry czlowiek, zeby nie bylo niejasnosci)

Skoro nie może wejść informatyk to oni nie są mi w stanie nic zrobić. Jak macie jakieś nielegalne oprogramowanie na kompie to se go zabezpieczcie hasłami. Ja mam hasła na biosie, przy wyborze systemu i przy logowaniu więc bez informatyka nic mi nie zrobią.

P.S. Dzięki Wolverine za pomysł z tym informatykiem

0

Mogli by zarekwirowac kompa... Jest jeszce jedna "porada" - przed wpuszczeniem policjanta (nawet z nakazem) masz prawo zadzwonic na komede w celu potwierdzenia tozsamosci.

0

Z tego co wiem to jak na kompie nic nie znajdą to nie mogą go ort!. A bez haseł nic nie znajdą :-) No a haseł nie mam obowiązku im podawać. No a najlepiej zrobić tak:

Gdy gliny przychodzą pierwszy raz to ich nie wpuszczać i udawać że nikogo nie ma. Jak se pójdą to ort! wszystkie płyty i dysk twardy z kompa. No i jak przyjdą drugi raz to nic nie znajdą. A jak nic nie znajdą to drugi raz nie wrócą bo nikt im nie da dwa razy nakazu.

0

Jak nie znajdą nic na kompie to nie mogą nic zrobić, ale jak płyty na półce znajdą pirackie to sobie mogą kompa razem z nimi wziąć.

A co do tego łańcuszka to może on być prawdziwy i ja w to wierzę, ponieważ sam autor pisał, że wjazd zrobiono kolesiowi co miał kawiarenkę, a z tego co wiem to policja robi wjazdy na kawiarenki ( w końcu to firmy, więc muszą mieć legalny soft :d ), więc jak ktoś kiedyś powiedział "W każdej plotce jest cień prawdy"

0

Ale nie przyjdzie Ci policja do mieszkania podajac sie za ankieterow.

0

to pierwsza rzecz kiedy spotykasz pod <ort>dzwiami </ort>ankieterów : prosze opuścić to miejsce . zresztą Świadkowie Jehowych też się tak spławia . Ja tam do domu nikogo nie wpuszczam :) <ort>prócz </ort>kolegów i znajomych .

0

A ja bym im pokazal starego, 15-letniego kompa mojego ojca :D Niech sobie rekwiruja - przynajmniej zlomowanie za darmo :D

0

heh w domciu najstarsze to mam atari , ale sam nie wiem ile ma lat

0

Dzisiaj w Wyborczej jest napisane, ze policja nie musi miec zadnego nakazu i moze wejsc do mieszkania legitymujac sie jedynie, a nakazy to sa wziete z filmow amerykanskich :)

Mysle, ze wiec jest to ostateczne i wiarygodne zrodlo informacji i na tym powinismy zakonczyc ten nudnawy temat...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1