mbank

0

czy za konto w mbanku naprawde nic sie nie płaci?
skoro nie ma oddziałów to jak sie tam wpłaca kase?
czy moge założyć konto jesli nie mam 18 lat?

0

Witam
Nie wiem jak w mBanku ale w Inteligo nie płaci się jeśli Twoje saldo (tzn ilosć pieniędzy jaką w ciagu miesiąca wpłaciłeś na to konto) jest większe niż 100.-. Myślę ,ze w innych bankach internetowych jest podobnie. Poza tym dają Ci kartę visa elektron - możesz wszędzie płacić lu brać pieniądze z bankomatu. W zasadzie ma to sens, jak masz jakieś stałe dochody lub często coś kupujesz płacąc przelewem - np w sklepie internetowym. Ale dla jednorazowego przelewu, lub dla jednego miesiecznie nie ma to sensu. :-)

0

Dokladnie - w mBanku nic nie placisz; mozesz zalozyc konto jezeli nie masz 18stki, ale to bedzie jakies specjalne konto dla dzieci.

Kase mozesz wplacic np. na poczcie, albo mama Ci moze przelac ze swojego konta :)

0

czy za konto w mbanku naprawde nic sie nie płaci?

nic. placi sie za niektore karty

skoro nie ma oddziałów to jak sie tam wpłaca kase?

jak pracujesz, to praca przelewa ci kaske na konto. jesli chcesz sam wplacic, to lecisz do dowolnego innego banku lub na poczte i wplacasz normalnie (poczta chyba pobiera mniejszy haracz). wiekszym problemem jest wyplata, bo z bankomatu masz limit - chyba 1kzl na wyplate, 3kzl dzienne. Jesli chcesz z mbanku wyjac szybko duza kwote w gotowce, musisz miec konto w normalnym banku, przelac tam i wyjac w oddziale.

czy moge założyć konto jesli nie mam 18 lat?

jest zdaje sie w mbanku konto dla malolatow (13+), nazywa sie izzykonto. http://www.mbank.com.pl

0

Mam konto w mBanku i jego załozenie i eksploatacja kosztuje mnie 0zł..

Płaci sie tylko za niektóre usługi, masz je wymienione na stronie mBanku.

Nawet karta Visa Electron jest ci przesyłana za darmo..

poczytaj regulamin banku i sie dowiesz..

0

Ja tylko wspomnę, że mam konto od paru lat w WBK (teraz już BZWBK) i również nic nie płacę za prowadzenie konta, za kartę (VISA Electron) oraz nie mam obowiązku dokonywania regularnych wpłat. A że jest to zwykły bank to nie ma problemów z wpłatami/wypłatami.
Również za darmo są usługi typu:

  • informacje o koncie via tel. kom. (płaci się tylko za połączenie);
  • dostęp do konta przez internet;
  • coś tam jeszcze było, ale w tej chwili nie pamiętam.

Więc jestem ciekaw w czym taki internetowy bank jest lepszy od zwykłego. Ponieważ jest utrudniony dostęp do gotówki więc musi mieć jakiś inny duży plus. Może oprocentowanie jest większe?

0

Więc jestem ciekaw w czym taki internetowy bank jest lepszy od zwykłego. ?

Ja mam porównanie PEKAO SA i mBank. Oba dają dostęp przez internet, różnica polega na tym, że rachunek w PEKAO SA kosztuje chyba 11.50 miesięcznie, a oprocentowanie jest 0.5%. W mBanku koszt wynosi 0 zl, oprocentowanie 3% a na eMax ("lokata" z możliwością zerwania w dowolnym momencie bez utraty odsetek) 3.9%.

0

W mBanku koszt wynosi 0 zl, oprocentowanie 3%

No i tu jest różnica. U mnie koszt również wynosi 0pln ale orpocentowanie to 1,5% (konto studenckie). Konto typu Young (miałem jak byłem w szkole średniej) to tylko 1%.
Ale z tego widzę, że i tak BZWBK bije na głowę PeKaO SA.
<font size="9">(To tylko konkluzja - absolutnie nie jest to start kolejnej durnej wojny.)</span>

0

<font size="9">(To tylko konkluzja - absolutnie nie jest to start kolejnej durnej wojny.)</span>

Oczywiście. Tym bardziej, że ofertę należy oceniać też całościowo. Np. uwzględniać możliwośc i koszt ew. ubezpieczenia kart, czy też możliwość i koszt otrzymania kart "wypukłych". Czynników jest wiele, a i tak najwięcej na tym zarabia bank.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1