Jaka dobra ksiazka o delphi dla poczatkujacego?

0

Chcialbym nauczyc sie programowac w delphi i zamierzam sobie kupic ksiazke na ten temat jednak nie wiem jaka.jestem poczatkujacy na razie znam troche turbo pascala ale przez wakacje chce sie nauczyc delphi.
Nie wiem czy dobrze ze delphi moze C++ sam nie wiem

0

"Delphi 6 dla każdego" (jak na początek).
pozdrawiam

0

Jak nie chcesz duzo wydac to moze byc "ABC Delphi6" lub "Delphi6.Cwiczenia praktyczne".Obie pozycje na http://www.helion.pl

0

Eee moim zdaniem to nie warto kasy na takie książki wydawać bo tam opisują rzeczy cząstkowo i bardzo ogólnie. Poza tym w tych "tańszych" pozycjach nie ma nic ciekawego. Ale skoro sie uparłes to polecam "ABC Delphi". Chyba na stronie www.helion.pl

0

Mój przepis.

Osobiście miałem podobny problem swojego czasu. Stwierdzam , że :

Jeżeli chodzi o obsługę środowiska to może być Delphi dla każdego „HELION”

Programowanie
Zdecydowanie internet i jego zasoby.

Delphi to wielka kobyłka. Musisz się zdecydować na coś konkretnego a potem, pod tym kierunkiem szukać odpowiedniej książeczki.

Wszystko zmieszać i przyprawiać odrobiną satysfakcji.

0

Delphi 6 lub 7 Dla każdego.

To są moim zdaniem najlepsze książki na początek chociaż mogą się niektórym wydać drogie. Jeżeli naprawde chcesz programowac a nie tylko sie pobawic w pisanie calca to nie przeplacisz.

0

D6 dla kazdego jest dobre tylko na sam poczatek.
Ja nie polecam tej ksiazki. Są tam tylko podstawy
Object Pascala, a większe pół ksiązki autor zajmuje
sie Delphi IDE, co wg mnie jest w ogole nie potrzebne,
bo przeciez mozna to opanowac samemu w pare dni.

Jezeli chcesz sie uczyc samego object pascala, to nie kupuj
D6/D7 dla kazdego

0

Ty myślisz ze za przeproszeniem osoba zielona (lamer) ;-) od razu opanuje aplikacje wielowątkowe, że tak łatwo przyjdzie jej zrozumieć całą treść książki Delphi 6 Vade... tom I i II? Może nawet jeszcze nie za bardzo umie się posługiwać myszką bo kompa ma od niedawna, ale ma ogromny zapał do programowania? [diabel]

Sam jak byłem trochę zielony wiele mi ta ksiązka wytłumaczyła, chociaż pominąłęm niektóre rozdziały, ale tylko sporadycznie. Myślisz, że taka osoba daleko zajdzie bez umiejętności poprawnej obsługi debuggera, śledzenia kodu? Co jak nawet nie bedzie wiedziała jak dać własną ikonę dla aplikacji w prosty sposób? Jak daleko byś sam zaszedł jakbyś nie umiał wstawiać komponentow na formę pomijając osoby które programują na konsoli. Rozmawiamy o delphi, a tam przeważnie początkujący wykorzystują obiekty w postaci komponentów.

A więc jak się bardzo mało wie to najlepszym wyborem będzie Delphi 6 (7) Dla każdego wyd Helion (www.helion.pl)

0

Ja mam np. 'Delphi 6 dla każdego'(czy cos takiego, niebieska okładka z delfinem) - autor zrozumiale tłumaczy język Delphi.(wydawnictwo HELION)

Książka dostępna na www.helion.pl

0

Ty myślisz ze za przeproszeniem osoba zielona (lamer) ;-) od razu opanuje aplikacje wielowątkowe, że tak łatwo przyjdzie jej zrozumieć...

przeciez napisalem ze D6 dla kazdego jest dobre tylko na sam poczatek

zawsze jednak mozna skorzystac z kursow Adama

0

Ja mam książkę Adama kompendium programisty. Jak dla mnie to jest dobra, ale nie mam czasu jej czytac (wakacje) ;-) .

0

A ja polecę... Helpa+słownik jeżeli ktoś ma problemy z angielskim. Co prawda to nie ta wygoda jak przy czytaniu z papieru i nie zawsze taka efektywność jakby ktoś wytłumaczył (chociażby w książce), ale niesamowita frajda, jak się samemu do czegoś dojdzie. No i oczywiście eksperymentować. Ja swoje pierwsze programy w Delphi próbowałem napisać wklepując źródła z BCB :P Ale się udało (bo help pomógł).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1