Wirusy za kratki !!!!!

0

Wreszcie ktoś robi pozadki - PRZECZYTAJCIE :

"Surowa kara dla twórcy wirusów
Brytyjski sąd skazał na dwa lata więzienia Simona Vallora, autora wirusów Gokar, Admirer i RedesiB.

Sąd orzekł, że tworząc i wprowadzając do Internetu wirusy, Vallor trzykrotnie złamał przepisy z trzeciego paragrafu aktu prawnego o niewłaściwym wykorzystaniu komputerów (Computer Misuse Act z roku 1990). Dowodów dostarczył Scotland Yard, który współpracował przy tej sprawie z FBI, gdyż jeden z robaków Vallora &-; Gokar – rozprzestrzenił się na całym świecie.

Eksperci z jednej z brytyjskich firm zajmujących się bezpieczeństwem w sieci orzekli, że Gokar – typowy robak internetowy pozbawiony procedur niszczących dane - mógł zainfekować około 33 tys. komputerów. Nie udowodniono, że pozostałe wirusy autorstwa Vallora wyrządziły jakiekolwiek szkody – eksperci udokumentowali zaledwie kilka przypadków infekcji.

Jack Clark z firmy McAfee tak skomentował wyniki procesu: “Ten wyrok to jasne przesłanie skierowane do Internautów: jeśli lubisz pisać programy dla ‘ciemnej strony’ zobacz, co może cię spotkać”. Clark dodał, że gdyby sąd nie skorzystał z ekspertyz brytyjskiej firmy, a działającego na całym świecie McAfee, przytoczona liczba infekcji obciążyłaby Vallora znacznie bardziej.

McAfee to jedna z największych na świecie firm zajmujących się walką z wirusami. Miesięcznie przechwytuje wirusy stworzone przez średnio 500 autorów. Rekord wynosi jednak 1500 wirusów stworzonych przez różne osoby. Jak twierdzi Clark, twórcy wirusów często nie zdają sobie sprawy, że ich działalność przynosi szkody w świecie realnym – traktują swoją działalność jak nieszkodliwą zabawę. Wyrok sądu ma uświadomić temu środowisku, że według prawa stworzenie wirusa i wpuszczenie go do Internetu jest przestępstwem, konsekwencje takich „zabaw” mogą być więc bardzo poważne. "

0

ale bez tworcow wirusow firmy takie jak Symantec, McAfee czy rodzimy mks_vir nie mialyby obrotow ani zadnej pracy, wiec...

niech tak ostro Clark sie nie wypowiada, bo straci prace!

0

Domnie niedawno ktos wyslal na skrzynke pocztowom <font color="red">wirusa</span>
i dotego go uruchomilem, ale niewyzadzil zadnych szkud morze to
trojan?
wiem ze to jest ktos z FORUM! i jesli to czytasz (twurco wirusa) nienawirze takich szmat jak ty!

0

<font color="green">Domnie niedawno ktos wyslal na skrzynke pocztowom wirusa
i dotego go uruchomilem, ale niewyzadzil zadnych szkud morze to
trojan? </span>

No radze przeinstalować windę, gdyż zazwyczaj działanie wirusa jest widoczne nawet kilka tygodni po zainfekowaniu.

PS: miał ktoś z was wirusa Win98 CIH? - ja tak - ktoi miał to wie, co to za cholerstwo... :)

0

Domnie niedawno ktos wyslal na skrzynke pocztowom <font color="red">wirusa</span>
i dotego go uruchomilem, ale niewyzadzil zadnych szkud morze to
trojan?
wiem ze to jest ktos z FORUM! i jesli to czytasz (twurco wirusa) nienawirze takich szmat jak ty!

Trzeba było nie uruchamiać.
Ja już też dostawałem takie (gość ukrył plik w pliku pif). Ale nie znam gościa - nie otwieram.
Co do tego, że "firmy antywirusowe" przestaną istnieć to niemożliwe. Wirusy i trojany będą tworzone choćby ze względu na możliwość wykorzystania ich do szpiegostwa przemysłowego.

0

Domnie niedawno ktos wyslal na skrzynke pocztowom <font color="red">wirusa</span>
i dotego go uruchomilem, ale niewyzadzil zadnych szkud morze to
trojan?
wiem ze to jest ktos z FORUM! i jesli to czytasz (twurco wirusa) nienawirze takich szmat jak ty!

Jezuuuuu (sory ze bluznie)!! Ja mialem z dyktand paly ale ty bijesz wszystkie rekordy. I nie nazywaj tu nikogo szmata bo w ten sposob znizasz sie do tego samego poziomu.

0

<font color="green">Domnie niedawno ktos wyslal na skrzynke pocztowom wirusa
i dotego go uruchomilem, ale niewyzadzil zadnych szkud morze to
trojan?
wiem ze to jest ktos z FORUM! i jesli to czytasz (twurco wirusa) nienawirze takich szmat jak ty!
Trzeba było nie uruchamiać.
Ja już też dostawałem takie (gość ukrył plik w pliku pif). Ale nie znam gościa - nie otwieram.
Co do tego, że "firmy antywirusowe" przestaną istnieć to niemożliwe. Wirusy i trojany będą tworzone choćby ze względu na możliwość wykorzystania ich do szpiegostwa przemysłowego.
</span>

Dostalem wlasnie takiego wirusa jak ty .pif uruchomilem go ze wzglendu
ze musialem sie spieszyc to byl mÓj pierwszy raz spotkania z Wirusem
chociasz chyba niegrozny [stuk]

0

Zlapali jednego na 500 Co im to da Polska jest tak zacofana ze szans nie maja zlapac innych tworcy wirusow. poza tym wirusy to przeslanie by nasze dane nie znajdowaly sie na gownianych windach tylko zeby je na prawde trzymali na kopiach zapasowych poza siecia, ale nie macie pojecia jaki jest burdel w [PBD] - numery pesel; Szkoda gadac

0

No radze przeinstalować windę, gdyż zazwyczaj działanie wirusa jest widoczne nawet kilka tygodni po zainfekowaniu.

PS: miał ktoś z was wirusa Win98 CIH? - ja tak - ktoi miał to wie, co to za cholerstwo... :)

I właśnie dlatego jestem za tym by na forum był poruszany temat pisania trojanów i wirusów. Bo potem taki ktoś jak Detox instaluje co drugi dzień Windowsa tylko dlatego że przestwaiły mu się ikony na pulpicie. Gdyby wiedział jak to działa spałby spokojniej...
21

0

Ja mam wirusa Win95.CIH, ale w swoim składziku wirusów. :)

0

Spokojnie, Anonim. Wiele wirusow potrafi zmieniac naglowki "From" w e-mailach...

0

<font color="green">Zlapali jednego na 500 Co im to da Polska jest tak zacofana ze szans nie maja zlapac innych tworcy wirusow. </span>

Chcesz zaryzykować??
Zwróciłeś uwagę w ogóle na konsekwencje : idziesz do pierdla na pare lat , kompa do celi ci tam na pewno nie wstawia - wiec wychodzisz po paru latach nagwintowany przez współwiężniów (pare lat bez kobiety może człowieka wygłodzić :)) ) i zacofany w informatyce.
Polska może i jest zacofana ale za to ma bardzo przyjaznych więzniów - zwłaszcza gdy widzą świeżą krew :))
Zaryzykujesz???

0

Co wy gadacie ja w tydzien napisałem trzy wirusy i nic trzymam je na kompie.A mam zamiar je rozesłać i będzie wielkie bum!.Jeden usuwa wszystkie programy , drugi dll-ki a trzeci pobiera inne wiry z netu.I czym sie tu szczycić kazdy głupi umie napisac wira!.Nawet moja siostra która ma 6 lat napisała by wira!.Naprawde nie wiem czym tu sie jaracie!!. :!!!!!!

0

Co wy gadacie ja w tydzien napisałem trzy wirusy i nic trzymam je na kompie.A mam zamiar je rozesłać i będzie wielkie bum!.Jeden usuwa wszystkie programy , drugi dll-ki a trzeci pobiera inne wiry z netu.I czym sie tu szczycić kazdy głupi umie napisac wira!.Nawet moja siostra która ma 6 lat napisała by wira

No to rzeczywiscie masz byc z czego dumny, skoro to takie proste to moze byc zaczol tworzyc jakies uzyteczne programy, co? Cwaniaczek... Masz nikle pojecie o wirusach nikle... myslisz, ze jak wykasujesz jakis plik to juz wielki wirus, tak? Ciekaw jestem, czy znasz Assemblera, budowe plikow PE itp...

0

Co wy gadacie ja w tydzien napisałem trzy wirusy i nic trzymam je na kompie. A mam zamiar je rozesłać i będzie wielkie bum!

Możesz mi podać swój adres rzeczywisty? Tak na wszelki wypadek, gdyby mój kumpel się nudził (lubi tak dla zabawy tłuc takich ludzi :) )

A już na poważnie (chociaż adres możesz podać naprawdę :) ).
Domyślam się, że znasz assemblera. Bo napisać jakiegoś trojana, robaka w skryptach VB czy JS albo chociaż makrowirusa to nie jest wielka sztuka. Wszystko praktycznie opiera się na głupocie użytkownika (słynny Love Letter). Napisanie wirusa plikowego lub bootsektora to już trochę lepiej. Umiejętność napisania małego programu, który potrafi wychwycić luki w systemie to przynajmniej jakiś wkład jest autora. A takie robaki to nawet można sobie generator zrobić samemu.
A skoro już potrafisz pisać te wirusy plikowe, czy bootsektora, to może lepiej przerzucić się na coś pożyteczniejszego? Jeżeli dobrze znasz assemblera to możesz np. zatrudnić się w firmie tworzącej sterowniki. Zawsze to jakaś kasa. No chyba że piszesz trojany wykradające dane z firm (szpiegostwo przemysłowe to też lukratywna branża).
Szkoda marnować taki talent !!

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1