System z plyty

0

Znacie moze jakis system operacyjny ktory dziala tylko na plycie. Chodzi mi o cos takiego jak movix ale zeby jeszcze dzialal net itp. No chcialbym wlozyc plytke do cdromu no i zeby potem juz miec sys :)

0

nagraj se wina na dvd ;)

0

nagraj se wina na dvd ;)

To by musiała być chyba płyta DVD-RW...

0

Nagraj na CDR - wtedy to będzie naprawdę "stabilny" system :-) :-) :-)

0

Wersje Linuxa:

Demolinux - www.demolinux.org - cała płytka

Knoppix - nie pamiętam - cała płytka

lnx-bbc - www.lnx-bbc.org - poniżej 50 MB - posiada X'y, fajna, sam ją używam, nagrana na minidiscu zajmuje mało miejsca - można zabrać wszędzie ze sobą (ja tak robię ;p)

0

W PCWK był opis DOSa na płytce. Nie wymagało twardego dysku żeby działać (można dysk wirtualny zrobić :-) )

0

Wiec tak zaczalem sciagac DemoLinuxa tu [browar] dla ciebie MCkawa (zostalo mi jeszcze jakies 7h) Jezeli chodzi o ta strone z Knoppixem to jest to http://www.knoppix.org A jesli chodzi o tego dosa z plyty to moze to bedzie FreeDos Mozna sobie sciagnac (http://www.freedos.org) ale to wyglada jak zwykla dyskietka startowa a ja chcialbym cos bardziej rozbudowanego :) No zeby chociaz net dzialal :) Jak sie sciagnie DemoLinux napisze cos wiecej :)

0

Wystarczy mieć Windoze 98 i ramu kupę. Potem tylko przy bootowaniu z płyty zrobić ramdysk i wpakować na niego Windowsa i uruchomić.

0

Ostatnio pracuje na środowisku instalatora Windows 98 (jest to wersja Windowsa 3.11 obsługjąca FAT32 ale nie pozwala na uruchamianie dosowych i 32bitowych programów) bo nie mam HDD w domu a ładuje mi się z cdka.

0

Poszukaj Pocket Linuxa. Potrzebuje tylko dyskietki i sieć masz bez problemu... [cya]

0

Poszukaj Pocket Linuxa. Potrzebuje tylko dyskietki i sieć masz bez problemu... [cya]

Tylko po co komu sieć w trybie tekstowym? [???]

0

choćby po to aby windoze z serwera zainstalować

0

Oki doki
Już znalazłem tego kopppixa więc wymazałem ten post
sorki

0

Ja ściągnąłem knoppixa, dość fajny system, tylko mam jeden problem. Nie mogę wczytać konfiguracji z dyskietki. Jak bootuję z parametrem floppyconfig, to nic się nie dzieje, a jak ręcznie uruchamiam plik config.sh, to mówi, że nie znalazł programu config.sh :(. Czy ktoś spotkał się już z tym problemem?

0

Wpisałeś
config.sh
czy
./config.sh
??

0

Wpisałeś
config.sh
czy
./config.sh
??

Z linuxem to ja dopiero zaczynam, próbowałem uruchomić to przez klik w KDE :). Ale jeśli nawet coś źle robię, to przecież podczas bootowania powinno wczytać config :(

0

Hmm... do tego knoppixa...

Zmieniłem hasło roota, walnołem dodatkową ikonkę na pasek i zrobiłem kilka plików na pulpicie a potem saveconfig reboot a po ponownym starcie plików nie było, ikonka na pasku była i hasło roota zostało zmienione. Zmieniłem coś jeszcze znowu zapisałem, reboot i plików nie było, ikonki na pasku nie było - zostało tylko puste miejsce, ale hasło roota pozostało zmienione. Nowej nazwy komputera też nie zapamietało. Jakieś to dziwne i niedopracowane chyba :(

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1