Opłaca się instalować już Windows 10 ?

0

W lutym odradzali mi ze względu na nieogarnięcie jeszcze tego systemu przez Microsoft, czy teraz jest lepiej ? Będzie gorsza wydajność na laptopie z 4 GB RAM? Bo i tak czy siak musiałbym zrobić formata, bo po minionym roku akademickim mam ogromny bałagan ...

2

Nie opłaca się. Microsoft chce wejść na rynek darmowych systemów operacyjnych, ale ten rynek już jest zajęty.
Windows 10 to ostatnia wersja Windowsa - lepiej od razu zainstaluj sobie Linuxa lub FreeBSD.

Zresztą nie wiem do czego to Windows?

  • do grania? Używaj Steam (Windows, Linux, Mac)
  • do programowania? Na Linux / BSD / Mac masz tonę narzędzi
  • do przeglądania internetów? Wystarczy przeglądarka (dowolny OS)
  • do Office? Użył LibreOffice / Apache OpenOffice
  • masz jakieś dziwne narzędzia tylko pod Windows? Użyj PlayOnLinux (Wine)
1

Używam od lipca zeszłego roku, nie wiem czy coś się zmieniło w "nieogarnięciu", bo nie wiem na czym niby ono miało polegać. Nie potrafię powiedzieć czy jest lepiej od lutego, bo lepiej jest już od listopada (November Update).
Za około miesiąc będzie Anniversary Update, więc sterta nowości, ale tylko do końca lipca możesz zrobić upgrade za darmo.

0
vpiotr napisał(a):

Nie opłaca się. Microsoft chce wejść na rynek darmowych systemów operacyjnych, ale ten rynek już jest zajęty.
Windows 10 to ostatnia wersja Windowsa - lepiej od razu zainstaluj sobie Linuxa lub FreeBSD.

Zresztą nie wiem do czego to Windows?

  • do grania? Używaj Steam (Windows, Linux, Mac)
  • do programowania? Na Linux / BSD / Mac masz tonę narzędzi
  • do przeglądania internetów? Wystarczy przeglądarka (dowolny OS)
  • do Office? Użył LibreOffice / Apache OpenOffice
  • masz jakieś dziwne narzędzia tylko pod Windows? Użyj PlayOnLinux (Wine)

Ale ja mam za darmo z MSDNAA, a Linuxa nigdy nie miałem i nie mam czasu żeby go ogarniać ...

0

Na moje Win 10 jest calkiem wygodny w obsludze , nie ma co marudzic.

0

@autorr
Na linuxie nie ma co ogarniać, a i praca jest dużo wygodniejsza. Trzy razy robiłem podchody do programowania na Windowsie i ani razu mi sie nie udało wytrzymać. Co krok to problem. Począwszy od tego, że windowsowy system plików nie mógł sobie poradzić z npm'em...

Ściągnij sobie Linux Mint + cinnamon. Jak windows, tylko lepszy. Wszystko masz out of the box. Nauka konsoli to jeden wieczór, a jak się przyzwyczaiłeś do wyglądu windowsa to: https://cinnamon-spices.linuxmint.com/themes/view/514

0

Miej na jednym komputerze i Windows 10 i Linuxa - polecam Ubuntu, każdy prawdziwy programista na nim siedzi. Dyski są już na tyle pojemne że nie trzeba wybierać.

0

Kup Maca, będziesz miał OSX. Najlepsze wyjście :)

0
Piękny Mleczarz napisał(a):

Miej na jednym komputerze i Windows 10 i Linuxa - polecam Ubuntu, każdy prawdziwy programista na nim siedzi. Dyski są już na tyle pojemne że nie trzeba wybierać.

Tak zrobię ..

Tylko ja jakoś nie dostrzegam zalet Linuxa, ale OK.

1

Będzie gorsza wydajność na laptopie z 4 GB RAM?

Nie zauważyłem gorszej wydajności w porównaniu z Windows 7 przy 2 GB RAM.

0

Windows 7 i 10 chodzą bardzo podobnie. Ja gołym okiem nie wiedzę różnicy, a benchmarkami nie mam zamiaru sprawdzać. Jeżeli musisz zrobić formata to śmiało idź w dziesiątkę.

0

Korzystam z Win10 do programowania ponad pół roku i żadnych problemów nie widzę, konsola bardzo dobra, manager pakietów też, wszystkie narzędzia działają. Z Linuksa też oczywiście korzystam, ale tylko po ssh.

@Desu Co takiego problematycznego jest w Windowsie?

1

Nawet jesli coś jest problematyczne w Win10, nie oznacza to od razu, że cały system jest do d**y i nie warto z niego korzystać; Niektóre posty to typowy hejt (trolling już został usunięty) i promocja Linuchów, jakby one były lekarstwem na wszystkie bolączki Okienek;

Sam korzystałem z Win10 i podoba mi się ten system - również nie widzę różnicy w wydajności w porównaniu z Win7.

2
krzysiek050 napisał(a):

Windows 7 i 10 chodzą bardzo podobnie. Ja gołym okiem nie wiedzę różnicy, a benchmarkami nie mam zamiaru sprawdzać. Jeżeli musisz zrobić formata to śmiało idź w dziesiątkę.

Windows 10 (oraz 8 i 8.1) jest w porównaniu z Windows 7 brzydki.
Ale to kwestia gustu.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1