Jak wygląda obrona pracy dyplomowej?

0

Hej, chciałem zapytać jak wygląda obrona pracy dyplomowej na informatyce. Czy sie siada przed komisją, czy może robi się prezentacje na rzutniku? Czy jeśli robie projekt-aplikację to będę miał możliwość ją uruchomić, albo pokazać jakieś zrzuty ekranowe? Klikanie po aplikacji vs nagrany wcześniej screencast?

0

Live demo na obronie? Tyś oszalał? :D A jak sie coś sypnie to co? Obrona za rok? :D :D
Poza tym to zależy czy to praca inż czy mgr. Skoro mówisz że "piszesz aplikacje" to zakładam ze inżynierska, więc generalnie robisz prezentacje na kilka slajdów o tym co zrobiłeś i ewentualnie puszczasz filmik który pokazuje jak aplikacja działa, a potem komisja zadaje pytania i wpisuje ci 5.0

0

No właśnie słyszałem taką radę żeby nagrać filmik.
Tak mówiłem o pracy inżynierskiej. A obrona pracy magisterskiej inaczej wygląda?

1

Inaczej bo w przeciwieństwie do projektu inżynierskiego, gdzie "produktem" może być aplikacja, w przypadku pracy magisterskiej "produktem" jest praca pisemna. Jasne że przy okazji jej pisania można napisać jakieś oprogramowanie, ale najważniejsze jest te X napisanych stron. W efekcie prezentujesz wyniki swoich "badań" czy co tam opisywałeś.

2
Shalom napisał(a):

Live demo na obronie? Tyś oszalał? :D A jak sie coś sypnie to co? Obrona za rok? :D :D
Poza tym to zależy czy to praca inż czy mgr. Skoro mówisz że "piszesz aplikacje" to zakładam ze inżynierska, więc generalnie robisz prezentacje na kilka slajdów o tym co zrobiłeś i ewentualnie puszczasz filmik który pokazuje jak aplikacja działa, a potem komisja zadaje pytania i wpisuje ci 5.0

Ale głupoty opowiadasz :P Wszystko zależy od tego jak Cię promotor poprowadzi. Ja na ten przykład miałem skrzynkę (pożyczoną z firmy) w której było urządzenie czytające odcisk palca, zamek cyfrowy, kamera ip, alarm, czytnik kart zbliżeniowych, panic button itp. Przed obroną musiałem wejść do sali (z własnym routerem, switchem i kablami) aby to wszystko podłączyć. Ponadto miałem swojego laptopa z aplikacją do całości oraz wpięty do kompa modem z kartą sim. Prezentacji nie miałem bo rzutnik wyświetlał to co miałem na pulpicie. Poszczególni członkowie komisji przykładali palce (rejestrując odciski palca), przykładali kartę, uśmiechali się do kamery (bo ta przy rejestrowaniu usera robiła zdjęcie, które następnie było weryfikowane przy zwykłym "wejściu" - zamek cyfrowy) itp. Na sam koniec jeden z członków komisji zarejestrował swój numer telefonu w aplikacji i po wywołaniu alarmu (np zerwanie zamka ze skrzynki powodowało uruchomienie alarmu) wysyłał się mail oraz sms na numer członka komisji. Pomijając 3 pytania dotyczące pracy to przez prawie godzinę dodatkowo opowiadałem o całym projekcie, a recenzent nawet sobie zażyczył wycenę całego mechanizmu do jego domu. Na magisterce miałem akurat system diagnostyczny samochodu osobowego w oparciu o OBDII (i aplikację na androida) więc fizycznie musiałbym komisje na parking zaprosić więc nagrałem filmik z jazdy testowej i puściłem prezentację, a potem film opowiadając o całości. Nie ma zatem reguły co do tego jak ma przebiegać obrona.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1