Polska społeczność języka Lua

0

Nie chcę, żeby to było odebrane jako spam czy coś podobnego. :/
Zauważyłem, że w Polsce jest sporo społeczności skupionych w okół danego języka programowania, a nawet jeśli nie ma na forum takim jak to, poświęcony jest mu osobny dział.
Postanowiłem stworzyć coś podobnego w okół języka Lua, które moim zdaniem ma spory potencjał, na przykład przy tworzeniu gier tak powstało Polish Lua Center ;)
Chciałbym zaprosić wszystkich programistów tego języka na forum omawiamy (to znaczy na razie ja sam xD) na nim różne jego aspekty jak

  • Ogólne rozmowy o Lua
  • Proces tworzenia gier w Lua
  • Webaplikacje i lua
  • i wiele, wiele więcej ;)

Tak więcej zapraszam a jeśli to spam to przepraszam, to nie było zamierzone :/

EDIT:
Forum się rozbudowuje, jakby ktoś chciał pomóc zapraszam do kontaktu na priv ;)

0

Rozumiem że na całym forum jedyny post to regulamin a jedyny zarejestrowany użytkownik to ty?

0

Lua to drobne narzędzie, trudno o nim się rozpisywać i snuć marzenia.

0

Pomysł okej, ale to nie ma prawa wypalić. Zobacz na 4p nawet gdzie wątki o LUA nie stanowią promila wszystkich. Po prostu ten język jest zbyt mało popularny, żeby forum poświęcone tylko jemu miało szanse tętnić życiem.

1

Webserver w lua?

Przydatne jak parser PHP w PHP :p

Gry w lua?

Lua wykorzystywane jako język skryptowy w grach ok, ale żeby całe gry w tym języku robić to ja tego nie widzę.

Pewne języki przyjęło się używać do specyficznych celów i lepiej niech tak zostanie :p

0

Niech Corsair wreszcie doda obsługę Lua do ich K70 RGB, wtedy z chęcią się nauczę tego języka.

0

Love2d jest calkiem spoko do szybkich gierek w Lua.

0

Macie racje, to jest bez sensu, dlatego działalność forum jak i fanpage zostają zawieszone

0

To nie napisałeś tego forum w Lua? Wtedy by to miało sens ;) Znaczy sztuka dla sztuki :)

0

Oddam forum (i fanpage) w dobre ręce, kontakt - priv

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1