Program typu skype - jak trudno napisać?

0

Witam. Od razu na wstępie chciałem podkreślić że nie jestem żadnym programistą i wgl się nie znam na rzeczy, lecz chciałem się poradzić i dowiedzieć pewnych informacji od bardziej wtajemniczonych. Mianowicie jestem zainteresowany jak trudnym do napisania jest program typu skype? Czy poradziłby sobie z tym student programowania, czy też jednak trzeba poszukać bardzo zaawansowanych programistów? Liczę na szczegółowe i jasne wyjaśnienie. Pozdrawiam!

7

Napisanie samego programu, aby pogadać mogły dwie trzy osoby po sieci lokalnej, to studenci spokojnie zrobią - u mnie kiedyś robili taki chat na projekcie. Ale stworzenie aplikacji i infrastruktury, która będzie obsługiwała 100 mln osób do tego podłączonych z różnych części świata różnymi łączami (będziesz mieć takich wpiętych światłowodem z pingiem 5 ms i takich próbujących gadać po EDGE'u z pingiem 500 ms), to już troszkę wyższa szkoła jazdy.

0

A jeśli chodziłoby o coś pomiędzy lecz bardziej bliższe tej pierwszej wersji "czatu"? Coś jednak większego niż kilka osób?

1

kazdy projekt zrobisz skonczona iloscia studentow.

Ale jakosc tego nie bedzie za wysoka. Dodawanie funkcjonalnosci/utrzymywanie bedzie pieklem

1

Nie da się ocenić ile zajmie to czasu i czy jest skomplikowane bo podałeś mniej więcej informacje na zasadzie:
"Chcę zbudować samochód. Coś pomiędzy maluchem i ferrari i żeby miał cztery koła".

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1