Średnie zarobki z google adsense

0

Witam
Możecie mi powiedzieć jakiej kwoty można się spodziewać przy np. 1000 UU dziennie i małej klikalności ??
Wiem że to zależy od tematyki, umiejscowienia reklam ale chcę tylko wiedzieć czy jest to kwota 0.5zł / 1zł / 5zł /10 zł / 30 zł dziennie
Do których z przedstawionych kwot można się nastawiać.
I czy google liczy tylko za kliknięcia czy jest forma za 1000 wyświetleń.

1

Odpuść sobie adsense. Google swego czasu miało w regulaminie zapis, że może bez podania przyczyny zablokować konto wraz ze środkami. Obecnie tego zapisu już nie widzę, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby blokowali konto np. za nieprawidłowe kliknięcia. Później udowadniaj, że nie klikałeś ;)
Spróbuj może z adtaily albo contextad.

1
TheRock napisał(a):

Witam
Możecie mi powiedzieć jakiej kwoty można się spodziewać przy np. 1000 UU dziennie i małej klikalności ??
Wiem że to zależy od tematyki, umiejscowienia reklam ale chcę tylko wiedzieć czy jest to kwota 0.5zł / 1zł / 5zł /10 zł / 30 zł dziennie
Do których z przedstawionych kwot można się nastawiać.
I czy google liczy tylko za kliknięcia czy jest forma za 1000 wyświetleń.

Chyba nie chcesz wiedzieć. Mam 1000UU (kiedyś miałem max 3000UU) i kasę na poziomie 1-3 zł dziennie. Tak, jeden-trzy złote.
Nakład pracy ogromny, bo to portal newsowy. Dobrze, że jest on powiązany z moją pracą, bo w życiu nie kupiłbym sprzętu za 50000 zł, a takowy posiadam.
Dodatkowo wiedza z projektowania stron, programowania itd. Gdybym miał to wszystko komuś zapłacić to odpuściłbym.
Oczywiście mam jeszcze kasę z reklam/usług, ale to są marne grosze na poziomie 1000 zł.
ps. Jeśli ktoś uważa że to nie mało, to jeśli za tego tysiaka znajdę osobę, która by mnie na maksa odciążyła, to zapłaciłbym z góry. Niestety, takiego frajera jak ja nie znalazłem.
pps. Proszę wziąć poprawkę, że mieszkam w ok. 120 000 mieście. Gdyby to był min. Wrocław, to pewnie ta kasa byłaby z 2-3 razy większa.

1

Płacone jest za kliknięcie. ~0.70 - 0.80 zł za kliknięcie. Jeżeli mówisz że klikalność może być mała to bym nie liczył na więcej niż kilka kliknięć dziennie.

P.S. Tylko nie klikaj sam bo dostaniesz bana :P

0

To nawet za serwer się nie zwróci a co tu dopiero mówić aby móc coś zarobić za pracę i um :(
Trochę mi się światopogląd zlasował

0

dziwisz się przy 1000 userach? Miej ich 100.000 to będzie trochę lepiej :)

0

A można tu przeklinać? Bo jest tak to napiszę dosadnie:

Ludziom pomerdało się w głowach od tych odwiedzin, lajków, srajków i tweeterów. Już dawno z tego zrezygnowałem i na to nie patrze, niestety większość tak zadając debilne pytanie: a ile masz polubień na facebooku. A ja wtedy odpowiadam, że te swoje lajki możesz sobie w tyłek wsadzić*
Ludzie się produkuję, biegają, robią za darmo, za podpis i kliknięcie na FB. Psują rynek, a później płaczą, że chcieli być dziennikarzami/fotografami (te dwie grupy szmacą się najmocniej) a kasy z tego nie ma. Nie ma, bo jak się jest debilem to się nic nie osiągnie. Nawet kurw... nie daje d**y za darmo, a oni/my tak.
Nie przypominam sobie, by mechanik czy hydraulik naprawił mi coś za darmo cz za wspis na facebooku. Programista też raczej nie napisze kodu za friko, a taki fotograf poleci ze sprzętem za grubą kasę i będzie się podniecał, że na jego zdjęciach będzie widniał "Wojteh photography". I jest sobie taki biedny Wojtek, który nawet nie wie, że ktoś go wyruchał bez mydła.
Wracając do meritum: jeśli chcesz mieć kasę, to pracuj, miej pomysł, plan biznesowy (czyt. "jak mieć z tego kasę") a nie licz na GA, na FB czy Tweetera. Jak nie uzależniaj się od tego bo szkoda czasu i kasy.

0

Szczerze to nie wiem dlaczego odniosłeś się tak do tematu.

0

Bo jeśli stawiasz portal/stronę i liczysz na hajs z GA, to się mocno zdziwisz.
Chciałem Cię jedynie ostrzec, a nie zniechęcić ;)
Nie wpadaj w wir statystyk i lajków.

0

Zadałem pytanie z ciekawości bo uczę się już pare miesięcy programowania, zainwestowałem troche pieniędzy w materiały do nauki i chciałem widzieć czego moge się spodziewać od reklamodawcy pokroju GA, nic więcej a Ty piszesz jakbym oczekiwał nie wiadomo jakich mln-ów.
Mam pare pomysłów na strony na które trzeba poświęcić bardzo duzo pracy i mimo tego że uświadomiliście mnie jak jest będę je realizował bo szkoda tego czasu by było

0

A to wybacz, nie chciałem Cię urazić. Po prostu poświęciłem się temu ładnych kilka lat i chciałem Cię przestrzec ;)
Rób, buduj i ściągaj z tego jak najwięcej kasy. Tego Ci serdecznie życzę.

0

@TheRock 4programmers chyba cały czas nie daje rady się utrzymać z reklam ;]

0

skoro masz pomysły i patrzysz czy zarobisz wystarczająco z reklam by opłaciło Ci się inwestować swój czas w te pomysły, to lepiej zmień model biznesowy (sposób zarabiania na pomysłach - np. płatne funkcje, konta premium, itd.) ;d

0

Zależy od tematyki.
W stanach rekordziści wyciągają ponoć po 50$ za klik w branży prawnej.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1