4programmers.net na wykopie

4

Przecież to tylko mikroblog - każdy tam może umieścić wpis
W dodatku same negatywne komentarze o forum, nie wiem czy jest się czym chwalić...

0

A ja nie wiem co go tak oburzyło w tym wpisie Shaloma... @_@ Że za mało za dużo czy co?

1

Po co piszecie na forum o co chodzi? :| Ja już powysyłałem wiadomości prywatne, że za kanapkę z sub waya i cole z dolewką wszystko mogę wyjaśnić..

8

To Wy nie wiecie? Z tym forum jest jak z Kanter Strajkiem. Na początku dostajesz baty... od wszystkich. Później... zaczynasz co nieco łapać i albo zostajesz i już będziesz grał albo znowu dostaniesz baty i zaczniesz cheatować :) Jak Cię admini złapią na cheatowaniu to albo lądujesz do Perełek np z pomysłem na własny system operacyjny w LOGO czy Brainfucku, którego nikt nie potrafił docenić, albo piszesz komentarze na wykopie, że "Ja jestem pro! To oni są do d**y!" :)

W ogóle powinny być przyznawane jakieś nagrody na forum za takie rzeczy np: punkty do reputacji:

  • 150 za bycie na Wykopie;
  • 200 za bycie na demotach;
  • 800 za bycie na pudelku ale to już w ogóle trzeba być 'PRO'
8
Mikajlo8 napisał(a):

Po co piszecie na forum o co chodzi? :| Ja już powysyłałem wiadomości prywatne, że za kanapkę z sub waya i cole z dolewką wszystko mogę wyjaśnić..

Wysyłanie wiadomości na PW bez wyraźnego zaproszenia w jakimś wątku to przejaw braku kultury.
I jest nieistotne, czy wiadomość z prośbą o pomoc, czy wiadomość z ofertą płatnej pomocy.

Kiedyś odpowiadałem żebrakom, by tworzyli wątki, teraz ich ignoruję. Zawsze w okolicach sesji dostaję kilka takich błagań.

Co do komentarzy, że na SO jest lepiej, to oczywiście, że jest lepiej, ale nie z powodu liczby trolli na tym forum, tylko

  • język obcy jest progiem, który odsiewa 99% żebraków, którym nawet nie chce się przepisać zadania do komputera, a dołączają zdjęcie kartki z zadaniem.
  • na SO wszelkie przejawy lenistwa są tępione w tempie ekspresowym, nie ma tematów "Potrzebna pomoc", albo "Zadanie pomoc w kolokwium", bo poza wcześniejszym punktem, taki warchoł jest pacyfikowany po jednym lub dwóch pytaniach.
  • liczba dostępnych fachowców jest o parę rzędów większa, ergo czas oczekiwania na kompetentną odpowiedź jest proporcjonalnie krótszy i szansa uzyskania odpowiedzi większa.

To ostatnie powoduje, że ci lepsi udzielają się tutaj z dobroci serca, a dominują pytanie bliskie poziomowi "Hello World".

0

@MarekR22
Z tym progiem w postaci języka obcego to może i częściowo prawda, ale niestety dochodzi jeszcze brak manier w Internecie u Polaków(,ukraińców i rosjan tez, ale już nie w tym kontekście) który jest niesamowicie widoczny w różnych gierkach(np lets fish) w których jest opcja grania na serwerach różnych krajów i jest opcja chat.
Tp jest smutne, ale jak wejdziesz na serwer zagraniczny w języku którego nie rozumiesz to nie zobaczysz tyle botów, emotów i spamu co na serwerze Polskim(rosyjskim czy ukraińskim) pomimo tego, że jest więcej osób.

0

Mnie ciekawi coś innego - jak wygląda gra za 50 tys. zł.
Ktoś ma jakieś pojęcie na podstawie realnego doświadczenia?

(pomińcie tylko pls projekty za 0 zł robione dla własnej satysfakcji).

0

@vpiotr licząc, że przy pisaniu zatrudnić trzeba z 5 osób, nawet powiedzmy, że zapłaci się niewiele to wystarczy na pensje na 2 miesiące dla zespołu... Można coś pooptymalizować, muzykę zlecić, grafikę też, żeby nie zatrudniać, ale programista i tak szybciej nie wykona zadania... więc może wystarczy na 3 miesiące działań. Jaką gierkę można w takim czasie napisać?

0

Jeśli chodzi o tematykę 2D to za 50k można zrobić całkiem sporo. Oczywiście zależy jaki jest target ale na mobile grafikę możesz zlecić wyjdzie ok. 2k do 5k(nie licząc animacji), na muzykę trzeba liczyć też do 2k. Animacja(zależy ile i jak skomplikowana), myślę że do 5k można się zmieścić. To masz 12k na content. Reszta to serwer(albo do stronki i forum) albo i do gry(najlepiej dedyk) można liczyć na początku ~500zł/mc + reklama(all). Przyjmuję że kod pisze samemu. To myślę że na spokojnie platformówkę czy jakąś grę casualową napiszesz(przyjmując żeby były największe szanse zwrotu na mobile).

0

Ewentualnie można samemu się wziąć i za grafike i za programowanie.. O ile ktoś może sobie na to pozwolić i o ile ktoś zna się jednocześnie na obu rzeczach. Takie wynajmowanie grafika za kilka patyków to... dziękuję ;-) Ja aktualnie projektuje własną gre, i moje umiejętności do grafiki są wystarczające - przy czym jest to grafika 2d.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1