Serwis o filmach, wyszukiwarka filmów, Czy jest sens tworzyć, jak reklamować

0

Cześć Wam.

Od lat jestem maniakiem filmowym (tak, maniakiem), uwielbiam oglądać filmy, mam swoje ulubione "tematyki" (np. o zombie, survivale, niektóre horrory, akcji z ulubionymi aktorami). - Hahah, chyba brzmi to trochę jak na jakiejś terapii dla uzależnionych xD
Filmy oglądam przez internet (nie, nie płacę za oglądanie), w telewizji oglądanie zawsze kończy się dla mnie zaśnięciem przez reklamy.

W zakładkach przeglądarki mam mnóstwo zapisanych linków do filmów, tyle że wszystkie serwisy do których te linki prowadzą, zostały już zamknięte - kino-online.name, kinomaniak.tv, ekino.tv, ostatnio seansik...
Obecnie żeby znaleźć jakiś ciekawy film (jakikolwiek) to musiałby chyba "cud" się zdarzyć - wpisuj sobie każdy tytuł z zakładek i sprawdzaj po kolei na filmwebie jego opis i czy się nadaje do obejrzenia + nie wiadomo czy w necie jest ten film do obejrzenia. Prawie wszystkie filmy z zakładek już obejrzałem więc w nich i tak już nic nie znajde...

Fajnie mi się szukało filmów na ekino, trochę gorzej na seansiku ale wszystko zamykają...
Szukałem nie raz filmów w google - podawane tytuły przez użytkowników już w większości obejrzałem, a reszta jest nie dla mnie.
Na pirackich serwisach (oraz legalnych) nie ma żadnych wyszukiwarek, tylko - wejdź w zakładke "wszystkie filmy", zaznacz sb "horror" i sprawdzaj z pośrod 5-10k tytułów po kolei.

Od dawna mam chęć stworzyć serwis o filmach, w którym będę mógł o wiele łatwiej i skutecznie wyszukać interesujące mnie tytuły. Oczywiście by taki serwis miał sens istnienia, do tego pomyślałem o artykułach na temat premier filmowych (nie o aktorach którzy kupili sobie kolejne Porshe jak to na filmwebie piszą) i zapisywanie filmów do "Obejrzanych", "Na później" i do "Ulubionych".

Do artykułów potrzeba by jakichś hobbystów bo na start nie będę miał tylu pieniędzy by opłacać pracowników. Fajnie byłoby też w przyszłości "naciskać" na ludzi pracujących przy danych produkcjach - np. od lat nie mogę doczekać się żadnych wieści na temat filmu "Jestem legendą 2".
Co do wyszukiwania filmów, myślałem o Tagowaniu ich (trafnymi określeniami, np. #przetrwanie, #tortury, #napad itd.), ale samemu tyle filmów po kolei sprawdzać to zajmie mi kilka miesięcy - nawet na ten start serwisu trzeba by mieć w bazie minimum kilka tysięcy tytułów.

W pirackich serwisach obecnie nie stworzę sobie własnej listy filmów, które obejrzałem, które lubie, itd., ponieważ są usuwane po jakimś czasie i taka lista przepada od razu, a jednak fajnie byłoby mieć gdzieś taką listę, by móc powrócić do ciekawych tytułów.

Również chciałbym w takim serwisie miejsce do rozmów z użytkownikami o danych produkcjach - po śmierci Paula Walker'a (z Fast & Furious) miałem ochotę pogadać z kimś (nie wiem jaki to ma sens, i o czym gadać można by, ale takie coś "czułem" :) ).

Nie sprawdzałem filmweb'a za bardzo, ale kiedyś zaznaczyłem ten ich "test" na gust filmowy i szału to na mnie nie zrobiło jakiegoś, ale może ktoś z Was ma inne opinie o tym serwisie.

Jak Wam się widziałby taki serwis? Na pewno ktoś z Was ogląda filmy, lubi oglądać więc prosiłbym o Wasze "odczucia", opinie :)

Jak taki serwis reklamować? W facebooka już nie wierzę (przynajmniej w darmową reklamę na nim), a pieniędzy za dużo nie zdobędę. Powiedzmy, że będę miał 1.000zł na reklamę takiego serwisu - jak mógłbym to rozreklamować?
Pierwsze na myśl przychodzą mi blogi filmowe, może jakieś serwisy około tematyczne.

Jeśli ktoś dotrwał do końca tego postu, proszę o wypowiedzenie się :)
Pozdrawiam, miłego dnia :)

3

W zasadzie opisałeś właśnie filmweb. Proponowane, obejrzane, do obejrzenia, ocenianie itp. tam już jest. Czym Twój serwis miałby się od niego różnić?

0

nie mają tagowanych filmów, polecają filmy tak jak wszędzie - według "podobnych" profili...

0

W zasadzie pomysł z tagami wygląda OK, jednak np. na filmwebie jak mam już ocenione kilkadziesiąt filmów to lista proponowane dobiera na prawdę filmy pod mój gust.
Przebicie się z takim serwisem to byłoby nie lada wyzwanie. Ewentualni konkurenci jak wspomniany już filmweb czy imdb istnieją już ponad 15 lat i mają ogromną bazę. IMO bez jakiegoś na prawdę świeżego i dobrego pomysłu szanse są zerowe. W dodatku budżet na reklamę 1000zł jest mały. Wystarczy spojrzeć na ceny AdWords, gdzie za jedno kliknięcie możemy zapłacić ponad złotówkę (zależne też jaką opcję reklamy wybierzemy).
W żadnym wypadku nie chcę Ciebie demotywować. Przelewam tylko spojrzenie osoby, która widzi Twój pomysł z boku i też przechodziła przez problemy braku filmów danego gatunku (dobrych filmów o wspomnianych zombie czy post-apo jest garstka).
Mimo wszystko warto spróbować, pisząc chociażby sam rdzeń takiego serwisu sporo się nauczysz :)

0

ja nie będzie tyle reklam co na filmwebie to będę zaglądał na pewno :D

0

haha nie no nie mogę ;d uzupełniłem ostatnio specjalnie na filmwebie ze sto ocen filmów (tylko te które lubię oceniałem 6-10, inne pomijałem), i niektóre dodałem do "Chce zobaczyć". Po 2 dniach widzę niektóre tytuły, które wtedy pominąłem (nie bez powodu) i pokazuje mi tytuły, które kilka godzin temu oznaczyłem jako "Nie interesuje mnie"... Polecają mi Jasia Fasolę, Transformers i jakieś dupne filmy... Dziękuję za takie rekomendacje :)

// edit
i jeszcze przy tych dupnych filmach pokazuje mi "89% w Twoim guście" - ...
filmweb [*]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1