Banowanie - niewidoczne dla userów

14

Witam, patrząc na wypowiedzi @banplisziom i wielu innych trolli, zastanawiam się czy jest byłaby możliwość zbanowania takiego konta, ale w taki sposób żeby taki troll o tym nie wiedział? Tzn pisałby taki sobie dalej posty w danym temacie, ale inni użytkownicy nie widzieliby jego wypowiedzi. Dzięki temu taki troll mógłby się wyżywać do woli, jedyne co by widział to brak zainteresowania jego postami. Teraz jak się komuś zbanuje konto to chyba dana osoba widzi że dostała bana - więc może szybko założyć drugie konto (nawet z innego IP). Czy ten mój pomysł ma jakiś sens w ogóle? :D

6

@axelbest
user image

Troll myśli, że trolluje innych, a tak naprawę sam jest trollowany :D

1

axelbest - rewelacyjny pomysl, taki honeypot dla trolli:) Powinienes opatentowac pomysl.

Swoja droga co sie z tRRRRolem (tym od R) stalo?

0

ale na tym forum nawet nie trzeba mieć konta

0

To, że nie trzeba mieć konta nie jest aż taką przeszkodą. Zawsze taką informację, można zapisać w sesji, ciasteczku, local storage lub czymkolwiek innym, co można zapisać u użytkownika.

0

Powinna być jeszcze możliwość banowania przez zwykłych użytkowników, taki przycisk "ban", który każdy może podbijać i jeżeli odpowiednia ilość użytkowników kliknie w "ban" to użytkownik byłby blokowany do tego info do admina do sprawdzenia czy ban się należał;p

0

Shadowbany "są w TODO", może kiedyś się uda.
W sumie "dohackowanie" tego do forum by nie było trudne, ale zrobienie tego porządnie to trochę roboty (a z coyote się nic nie dzieje, i raczej przez jakiś czas nie będzie. Chyba że 4p zostanie open source w końcu ponownie ;) )

0

@axelbest
Wiele razy się zastanawiałem na różnych stronach czy takie rozwiązanie jest już wdrożone, ale jeszcze się z czymś takim nie spotkałem.
W każdym razie imo właśnie tak to trzeba rozwiązywać.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1