Pomysł na serwis społecznościowy - sensowny?

0

Witam. Wpadł mi do głowy pomysł na stworzenie portalu społecznościowego o zainteresowaniach. Ideą serwisu byłoby: dzielenie się doświadczeniami z innymi, przeglądanie treści na temat swoich hobby, poznawanie ludzi o wspólnych zainteresowaniach i możliwość umówienia się na wspólne, np. bieganie, kino, jazdę rowerem, basen, siłownię, itp... Co myślicie o takim serwisie? Ma jakieś szansę na zainteresowanie? Pytałem kilku osób to powiedzieli, że serwis jest za ogólny i lepiej ukierunkować go na jakieś konkretne hobby (zainteresowanie) bo inaczej nie będzie różnił się od Facebooka. Kilka osób także powiedziało, że takie sprawy ludzie załatwiają już na Facebooku (grupy, fanpage'e).

Proszę o sugestie i konstruktywną krytykę.

0

Są już takie serwisy, ale nie pamiętam nazw. Radziłbym najpierw solidny research zrobić na temat tego, co już jest, i jak działa w tej chwili, bo inaczej będziesz taki sam jak 95% ludków, którzy "mają wielki pomysł", a nie zadali sobie trudu, żeby wyszukać już istniejące serwisy.

edit:
Nie znaczy, że nie ma sensu robić czegoś, jak coś już jest. Po prostu chodzi o to, że "pomysł" to nie wszystko. Czasem można zrobić coś lepiej opierajac się na podobnej idei. Ale czasem wręcz odwrotnie - ktoś ma wielki pomysł, a robi wielkie g**no, bo słabo programuje, a nie ma budżetu żeby zatrudnić profesjonalistów..

0

znalazłem kilka takich serwisów, ale można na nich tylko poznać kogoś i ew. przez prywatne wiadomości wymienić się doświadczeniami. Jakieś grupy też są, ale typowa samowolka jak na FB. Nie znalazłem takiego serwisu, w którym np. można szukać treści na temat swoich zainteresowań. // edit - (oprócz serwisów tematycznych, które i tak mogą nie dawać w pełni satysfakcji)

0

a jakie to serwisy na przykład, które znalazłeś?

1

gumtree?

0

kogo interesuje jakies bieganie. Zrob cos dla fanow redtube'a :P

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1