Wątek przeniesiony 2014-11-17 15:08 z Nietuzinkowe tematy przez Rev.

Czy istnieje jakis darmowy* cross-platformowy program WYSIWYG do tworzenia mobilnych aplikacji?

0

Jak w temacie. Szukam czegoś darmowego/taniego, albo nie aż tak ograniczonego w wersji darmowej. Znam takie programy do tworzenia gier jak darmowy cocos2d, albo nie taki drogi Game Maker, ale potrzebuję czegoś bardziej pod aplikacje "niegrowe". Mam wstręt do budowania interfejsu na znacznikach i szukam czegoś typu "drag n drop" jak QT Creator. Możecie coś polecić?

0

Muszę Cię zmartwić, ale niestety o niczym takim nie słyszałem. Niektóre środowiska (np. Android Studio) mają edytory UI typu drag and drop. Sam podchodzę do tego sceptycznie i wolę sklepać layout ręcznie. Niemniej jednak nie jest to narzędzie cross-platformowe. Są różne cross-platformowe frameworki typu Phone Gap lub Xamarin. Niestety nie wiem, czy udostępniają one jakieś edytory WYSIWYG. Może poszukaj informacji o Xamarin forms. Być może istnieje jakieś wizualne narzędzie, które pozwala z nich korzystać. Niestety nie mam z tym doświadczenia, więc niewiele Ci tu doradzę. Generalnie, narzędzia cross-platformowe są jeszcze zbyt słabo rozwinięte, żeby stworzyć z ich pomocą solidną i wydajną cross-platformową aplikację, która zadziała bez zarzutu na każdej platformie, będzie dobrze wyglądała i będzie łatwa w utrzymaniu.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1