Konkurs na funkcję napisaną w JavaScript. Książka do wygrania

20

Wydawnictwo PWN ma do zaoferowania jedną z książek:

  1. Android w praktyce
  2. Java. Programowanie praktyczne od podstaw
  3. Świat poza jQuery. Biblioteki: AngularJS, KnockoutJS i BackboneJS

Wybrany egzemplarz książki zostanie wysłany do zwycięzcy naszego konkursu.

Zasady konkursu

Książkę (wybraną przez siebie) dostanie osoba, która napisze prostą funkcję w JavaScript, która zostanie dołączona do naszego projektu i wykorzystana na 4programmers.net. Chodzi o funkcjonalność losowego generowania nicków dla osób, które nie chcą rejestrować się w serwisie.

Na czym polega problem? Otóż pisząc nowy post na forum, osoba niezalogowana proszona jest o podanie jakiejś nazwy użytkownika. Problem w tym, że wielu użytkowników nie przykłada do tego wagi i wpisuje tam losowane znaki typu: dfgfd5465464 :)

Należy napisać funkcję która wygeneruje i zwróci losową nazwę użytkownika, składającą się z powiedzmy - max. 3 wyrazów (ale może to być 1 lub 2 wyrazy). Rozwiązania należy wysyłać na adres [email protected]. Po 2 tyg. gdy zbierzemy rozwiązania, zostaną one umieszczone na forum gdzie będzie można na nie oddawać głosy. Wygrywa osoba, której post zdobędzie najwięcej ocen. Podsumowując:

  • Język: JavaScript
  • Nazwa użytkownika nie może zawierać wulgaryzmów
  • Czas trwania konkursu: 2 tyg. począwszy od dzisiaj
  • Wygrywa osoba, której post zdobędzie najwięcej głosów
  • Jeżeli więcej niż 1 osoba zdobędzie taką samą ilość głosów, wygrywa osoba, której rozwiązanie było pierwsze

Jeżeli chodzi o termin oddawania głosów to zostanie on podany w momencie gdy opublikujemy nadesłane rozwiązania.
Jeśli konkurs będzie cieszył się powodzeniem, to pomyślimy o regularnym organizowaniu czegoś podobnego :)

Powodzenia!

0

Ja bym od siebie dodał, by skupić się na krótszych nickach, gdyż zbyt długie rozciągają kolumnę lub wręcz łamią się na 2 wiersze i nie wyglądają zbyt ładnie. Ale to tylko taka subiektywna sugestia.

0

@Marooned: Twoja uwaga jest 100% słuszna, a w wątku z głosowaniem: http://4programmers.net/Forum/Off-Topic/242634-rozstrzygniecie_konkursu_-_prosba_o_glosowanie zdecydowanie wygrywa ten, który generuje nadłuższe nicki... (aż trzywyrazowe!)

@Adam Boduch: Mam nadzieję, że ten (zwycięski) kod:

  1. będzie ulepszony na produkcji, jeżeli wygra jakiś generujący zbyt długie nicki
  2. albo po prostu będzie służył tylko w celach konkursowo-nagrodowych

Edit: na wypadek gdyby ktoś się buntował z powodu mojej opinii - ja żadnego kodu nie zgłaszałem, nie mam pojęcia też kto zgłaszał który

2

Pierwsze rozwiązanie wygrywa bo jest pierwsze, to samo zjawisko co na listach wyborczych. A poza tym, są tam nicki najbardziej zasłużonych forumowiczów, np. Wibowit i Monk.

1

Dlatego właśnie nie oddałem głosu na ten najpopularniejszy bo uważam, że nicki są stanowczo za długie i zwyczajnie będzie to źle wyglądać przy obecnym layoucie.

3

Wydawało mi się że ideą tego konkursy było przygotowanie tak naprawdę jak najlepszego słownika, bo same losowania jak widać nie wiele się od siebie różnią w większości.

0

Trzeba będzie częściej zaglądać na forum, miliony pomysłów i... po terminie ;(
Swoją drogą szkoda że nikt nie pomyślał na przykład o tym żeby zapamiętać w pamięci przeglądarki wylosowany nick, myślę że nieco ułatwiłoby to identyfikacje, do tego zamiast tworzyć słowniki można by na przykład parsować adres - w każdym z nich podana jest kategoria/dział - byłoby bardziej tematycznie ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1