Jaki bank wybrac?

0

Witam

Za 4 tygodnie przeprowadzam sie do Polski i z racji tego chcialbym zalozyc zwykle konto oraz konto oszczednosciowe.
Poniewaz wczesniej nie mialem konta w zadnym innym banku prosilbym Was o pomoc ktory bank wybrac?

Pozdrawiam

0

Oczywiście mBank gdzie masz wszystko za free. Za kartę płacisz kilka złotych, ale tylko w przypadku gdy nie korzystasz z konta. Jeżeli korzystasz to nie ponosisz żadnych kosztów prowadzenia konta i masz darmowe bankomaty (bz wbk, euronet, cash4you). Za wszystkie bankomaty jest dodatkowa opłata, ale tych dostępnych w darmowej ofercie jest tyle, że ja nie potrzebuję tej opcji. Jeżeli chodzi o konto oszczędnościowe to dają teraz 3,5% dla środków 10k-200k, do końca marca 2015.

0

Ja mam zwykłe konto w ING i z nim połączone konto oszczędnościowe. Nie narzekam :)

EDIT:
Zwykłe konto w ING - utrzymanie konta nie kosztuje mnie nawet złotówki. Wszystko darmowe, wypłacam ze wszystkich bankomatów bez prowizji. Jedyna płatność to posiadanie karty płatniczej w wysokości 7zł/miesiąc, jednak jeżeli zapłacisz tą kartą za min. kwotę 100zł, to w danym miesiącu nie płacisz tych 7zł za kartę.

Z tym kontem mam połączone konto oszczędniościowe OKO - również 0 wydatków. Jedynym limitem jest możliwość wypłacenia z tego konta raz na miesiąc - każda kolejna transakcja na tym koncie jest płatna 10zł w tym samym miesiącu. Oprocentowanie trochę spadło - jak zakładałem kilka lat temu konto, miałem ok. 5%(z jakąś promocją na start, potem standarwdowo wynosiło ok. 4%), a teraz mam jakoś 2%.

Jak już wyżej napisałem - jestem b. zadowolony, nigdy nie miałem problemów. W dodatku, jeżeli chodzi np. o zakup aplikacji w GooglePlay, można założyć darmową wirtualną kartę kredytową, która umożliwia zakup w GooglePlay.

0

mbank masz wszystko za free ale za wszystko musisz płacić - dobre sobie :D

jako konto nadal króluje t-mobile usługi bankowe (czyli dawny alior sync) - darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w polsce i na świecie, darmowa karta, zero haczyków i wymagań do spełnienia

jako konto oszczędnościowe polecam bgż optima gdzie masz 3,5% i nie ma żadnych opłat za wypłacanie z niego - możesz swobodnie korzystać ze środków na tym koncie

0

@piotr3332 najlepszym rozwiązaniem będzie zrobienie sobie zwykłej tabelki i porównanie ofert tych banków, które Cię interesują. Porównasz sobie i będziesz wiedział, która oferta Tobie najbardziej odpowiada :)

1

Niedawno musiałem sobie zrobić przegląd rachunków bankowych, więc podzielę się spostrzeżeniami:

  1. Jestem klientem mBanku od wielu lat. Otworzyłem rachunek gdy był jeszcze nowością na rynku, z unikalną ofertą "konto bez opłat". Niestety w ostatnich latach coraz bardziej mnie wkurza. Parę lat temu wprowadzili opłaty za kartę płatniczą, ale póki jej używałem aktywnie (więcej niż 100zł wydanych miesięcznie) to nie było to zbyt uciążliwe ograniczenie. Za to wypłaty za granicą już kosztują 9zł. Brak sensownego miejsca gdzie można wpłacić kasę też zniechęca (próbuj wpłacić 10000zł przy wpłatowacie, który akceptuje maksymalnie 4000zł na raz i jak któryś banknot mu się nie podoba to wypluwa wszystko). Co parę tygodni wprowadzają zmiany do regulaminu, czasami bez opisu - "macie tu starą wersję i nową wersję, czytajcie i porównujcie". Dlatego ostatnio jak przestałem korzystać z tej karty aktywnie, to postanowiłem rozglądać się za czymś innym.
  2. Pogooglowałem trochę i zobaczyłem to: http://www.ekontobankowe.pl/darmowe-konto-bankowe. Postanowiłem otworzyć konto w T-Mobile, choć z mieszanymi uczuciami (już jako operator nie słynie z dobrej obsługi klienta). Niestety ich system był na tyle durny, że nie mogłem otworzyć konta. Wpadłem na ich fanpage na fb żeby zgłosić to skierowali mnie do linii obsługi klienta. Przy okazji przeczytałem opinie ich klientów i skutecznie mnie zniechęcili do dalszej zabawy z tym "bankiem".
  3. W końcu otworzyłem konto w Meritum. Na razie nie korzystam zbyt aktywnie, więc nie mogę wiele powiedzieć. Ale widać, że mają podstawową funkcjonalność bez fajewerków, co nie musi być wadą. Grunt że dla moich potrzeb są darmowi. I mają niezły wirtualny kantor - lepsze kursy niż kantory na mieście. Nie wiem jak z ich darmowymi bankomatami, ale może ich być mniej niż w mBanku.
0

Ja jedno konto mam w PKO BP. Rachunek za 0zł, bankomatów zatrzęsienie, a serwis transakcyjny zaprojektowany z głową.

0

Też mam pko i nie narzekam.

0
fsadsafdfdsa napisał(a):

mbank masz wszystko za free ale za wszystko musisz płacić - dobre sobie :D

Nie za wszystko tylko za kartę, jeżeli nie korzystasz z konta. Przelewy, wypłaty, wpłaty masz za free. Do tego masz czynną 24h na dobę 7 dni w tygodniu infolinie, gdzie możesz sobie o 4 w nocy w sobotę zadzwonić i zlecić zmianę limitów na karcie jak zabraknie na dalsze imprezowanie.

0

Tak naprawdę trzeba zrobić własną listę potrzeb i porównać z broszurkami banków.

Korzystam z PKO i jestem zadowolony, póki co nie miałem żadnych przygód z tym bankiem.

0

Polecam porównywarkę: http://konta.livesmarter.pl/
Pomoże wyhaczyć aktualne promocje.

A od siebie polecam ING. Nie ma promocji i moneybacków, ale ma najlepszy IMHO interfejs, szczególnie w aplikacji mobilnej. Do tego bardzo lubię usługę Smart Saver (każda transakcja jest zaokrąglana do pełnych złotych lub 10tek złotych - zależnie od konfiguracji - i różnica leci na oszczędnościowe). Nie znalazłam lepiej oprocentowanego konta oszczędnościowego (3,5%) - jeśli znacie, polećcie koniecznie.

Natomiast mBank interfejs ma tragiczny. Wygląda jakby był kierowany do 5cio latka - kolorki, wodotryski, animacje! Szlag mnie trafia od samego patrzenia. Plusów nie ma, samo fakt bycia darmowym to nic szczególnego - prawie każdy bank oferuje darmowe konta. Założyłam tylko dla eMaklera, który w tamtym czasie brał najniższe prowizje. Infolinia 24h też mnie nie grzeje, bo mam internet w komórce.

W BZ WBK zrazili mnie obsługą klienta - trafiło się sporo problemów na starcie, a to nie aktywowali karty, a to promocja z moneybackiem nie wskoczyła, na wszystko na infolinii odpowiadali "proszę złożyć pisemną reklamację". A najlepsze było to, że w systemie wpisali mi adres, pod którym ostatnio zameldowana byłam 10 lat temu... Nigdy nie miałam tego adresu na dowodzie, bo jeszcze dzieckiem byłam, nie podałam im go, a i tak skądś go wzięli... Gdy zadzwoniłam oburzona (no kurde, skąd mają takie dane?) to zgadnijcie, co mi powiedzieli... Żadnego "przepraszam", oj nie, "proszę złożyć pisemną reklamację" :/

Za to w Getin Online obsługa bardzo przyjemna, każdy problem rozwiązany telefonicznie lub mailem, przydzielona konkretna konsultantka, żebym mogła rozmawiać zawsze z tą samą osobą. Do tego przyzwoite oprocentowanie lokat dla stałych klientów - 3-4% (większość banków ładny procent daje tylko nowym klientom, a stałym oferują szał-ciał w postaci 1-2%).

0
aurel napisał(a):

Infolinia 24h też mnie nie grzeje, bo mam internet w komórce.

Też mam Internet w komórce, ale aplikacja mobilna mBanku nie ma możliwości zmiany limitów na kartach i tutaj infolinia 24h bardzo się przydaje :)

1
aurel napisał(a):

Natomiast mBank interfejs ma tragiczny. Wygląda jakby był kierowany do 5cio latka - kolorki, wodotryski, animacje! Szlag mnie trafia od samego patrzenia.

LOL a mnie interfejs bardzo odpowiada, to wyłącznie kwestia subiektywna i zależna od przyzwyczajenia. Poza tym mało który bank umożliwia opisywania i grupowania operacji w celu łatwego zarządzania swoimi wydatkami.

Czyli można zmieniać limity tylko przez interfejs WWW?

Można przez WWW, można przez Infolinię. Nie można w aplikacji mobilnej na Androida (na iPhona nie wiem).

0

Poza tym mało który bank umożliwia opisywania i grupowania operacji w celu łatwego zarządzania swoimi wydatkami.

ING też ma swoją wersję analizatora wydatków, ale ja wolę kontomierz - agreguje dane z wszystkich banków.

Można przez WWW, można przez Infolinię. Nie można w aplikacji mobilnej na Androida (na iPhona nie wiem).

No spoko, ja mam w komórce przeglądarkę internetową, tak oprócz internetu...

0

A pko bp ma iko i tu zostawia wszystkich w tyle :D

0

Prywatne mam od lat w pkobp tylko dlatego, że rodzince moge robic przesyly natychmiastowe za darmo. Ogolnie kosztuje mnie z 9zl miesiecznie ale jest ok.

Firmowe zalozylem w Meritum - interface ujdzie, chociaz troche meczacy chwilami. Trzeba przyznac, ze faktycznie jest za darmo o ile placi sie kartą.
Przegladajac konta rzucilo mi sie w oczy, ze darmowych jest wiele ale gwiazdka i maly druk mowi, ze po roku np w mBanku przechodzisz na konto premium za jedyne 25zl/mies - wiec warto na takie cos uwazac :)

1

Wszystko zależy czego oczekujesz od banku.
Kredyt ?
mobilności,
szczerości hehehe
pomocy 24h
itd

W Polsce są 4 banki przewodnie:PKO, ING,
mBank, WBK i inne
Każdy ma inną cechę.

Zgadzam się-interfejsy obrazkowe np mBanku to kpina z klientów. Tylko po to aby zakręcić i ogłupić klienta.
Pozdrawiam

0

Co do wygody, ilości bankomatów i różnych bajerów to polecam PKO BP. Jeśli chodzi o opłaty to PKO BP wypada chyba najgorzej. Najmniej przebojów miałem z WBK (ale trzeba uważnie umowe czytać bo próbuja wciskać niektóre opcjonalne płatne bajery). Jeśli planujesz regularnie korzystać z konta i nie oszczędzać na każdej złotówce to ja bym brał PKO BP, jeśli planujesz mieszkać za granicą i od czasu do czasu jechać do polski to WBK (i masz polski numer telefonu, którego WBK wymaga). Z innymi bankami nie miałem do czynienia więc nie porównuję ani się nie wypowiadam.

0

Dlaczego polecasz PKO BP pod względem ilości bankomatów? :O

0

Bo bankomatow PKO BP praktycznie nie trzeba szukac bo sa wszedzie, poza tym mozna tez za darmo z wbk wyplacac

1

Moim zdaniem najważniejsza cecha banku to posiadanie wszystkich bankomatów bez opłat
Mówienie że jakiś bank ma ich dużo jest głupie - dużo ma ich w jednym rejonie polski, w innym może ich nie mieć wcale
Nie wyobrażam sobie nadrabiać choćby metra drogi, albo płacić 5 zł bo bankomat mojego banku jest nie po drodze

0
fsadsafdfdsa napisał(a):

Moim zdaniem najważniejsza cecha banku to posiadanie wszystkich bankomatów bez opłat

Pod warunkiem, że się z nich często korzysta.

1
fourfour napisał(a):
fsadsafdfdsa napisał(a):

Moim zdaniem najważniejsza cecha banku to posiadanie wszystkich bankomatów bez opłat

Pod warunkiem, że się z nich często korzysta.

wręcz przeciwnie - ja wszędzie płacę kartą, z bankomatu praktycznie nie korzystam, a jeśli już muszę skorzystać z bankomatu to zazwyczaj jest to sytuacja awaryjna i wtedy nie ma czasu na szukanie bankomatu z odpowiednim logiem

1
gsdfgsdfg napisał(a):
fourfour napisał(a):
fsadsafdfdsa napisał(a):

Moim zdaniem najważniejsza cecha banku to posiadanie wszystkich bankomatów bez opłat

Pod warunkiem, że się z nich często korzysta.

wręcz przeciwnie - ja wszędzie płacę kartą, z bankomatu praktycznie nie korzystam, a jeśli już muszę skorzystać z bankomatu to zazwyczaj jest to sytuacja awaryjna i wtedy nie ma czasu na szukanie bankomatu z odpowiednim logiem

Nie wiem jak inni, ale ja awaryjnie to mam stówkę w portfelu zawsze. Tak, wyciągniętą z odpowiedniego bankomatu, ale przy okazji, a nie po jego poszukiwaniach :) Czasem jest się w takim miejscu, że nie znajdziesz nie tylko "swojego" bankomatu, ale i żadnego w ogóle. Wtedy "wypłaty ze wszystkich bankomatów za free" jakby tracą sens...
Oczywiście lepiej mieć taką możliwość niż nie mieć, ale nie będę dopłacał do takiej możliwości (w moim banku), a jeśli zmienię bank to dla mnie nie będzie podnoszona kwestia najważniejszą.

0

Ja mam konto w Getin Online, konto skarbonkowe, zero opłat za cokolwiek, nawet jak z konta nie korzystam przez kilka miesięcy (była taka sytuacja), na obsługę klienta też nie mogę narzekać, zawsze otrzymałem pomoc.

Natomiast nie wiem czy dalej jest możliwość założenia owego konta. Sam musiałbyś się zorientować.

0

Osobiście korzystam z pekao (tym z żubrem) i jestem zadowolony.

0

Ten bank już chyba nie ma symbolu żubra, a szkoda, bo to był taki typowo polski akcent. Teraz symbolem jest jakaś czerwona tabletka z wkomponowanym znakiem podkradzionym od firmy Nike

Faktycznie logo się zmieniło jednak żubra nadal jeszcze widać. Do końca się go nie pozbyli ;)

0
aurel napisał(a):

Natomiast mBank interfejs ma tragiczny. Wygląda jakby był kierowany do 5cio latka - kolorki, wodotryski, animacje!

Dokładnie tak jak manga.
Ale tragiczność tego interfejsu polega na tym, że te animacje potrafią się czasem zawiesić, albo wylogowanie może przekierować na 404, albo idiotyczne blokowanie działania przycisków edycyjnych (np. delete albo strzałki) w polach kwot. Tylko to i tak jest wyszło nieźle biorąc pod co za ludzie to pisali...

Plusów nie ma, samo fakt bycia darmowym to nic szczególnego - prawie każdy bank oferuje darmowe konta. Założyłam tylko dla eMaklera, który w tamtym czasie brał najniższe prowizje. Infolinia 24h też mnie nie grzeje, bo mam internet w komórce.

Możesz zresetować hasło do konta za pomocą internetu w komórce? Wow, to musi być naprawdę bardzo bezpieczny bank. ;)

Plusem mBanku mogą być chociażby mOkazje, czyli rabaty albo zwrot za zakupy w różnych sklepach. Dla mnie największym plusem jest mTransfer z karty kredytowej - zakupy na Allegro czy właściwie dowolnym sklepie internetowym obsługującym jakieś płatności elektroniczne tak jakbym płacił kartą, więc z odroczeniem płatności. A kasa w tym czasie się obraca na lokatach, co jest dodatkowym zyskiem.
No i infolinia - wszystko da się załatwić przez cały tydzień, nie każdy bank na takie coś pozwala, zaś resetowanie hasła to procedura automatyczna, nie trzeba gadać z człowiekiem z infolinii jak np. w Getin.

A tak poza tym - serio darmowe bankomaty są dla Was najważniejsze? Przecież już nawet Biedronka pozwala na płacenie kartą.

0

A tak poza tym - serio darmowe bankomaty są dla Was najważniejsze?

TAK. Zdecydowanie :) Bo się sparzyłam. Mój dawny bank pobierał 5zł od każdej wypłaty, a tak się akurat złożyło, że jednego dnia musiałam pobrać 5 razy. Nie wiedziałam wtedy, ile płacę za pobranie z innego bankomatu. Jak potem spojrzałam na rachunek, to mało zawału nie dostałam - ja wtedy pracowałam w McDonald's i 25zł to miało mi wystarczyć na obiady na tydzień...

Z bankomatów korzystam rzadko, ale jak już korzystam, to chcę móc iść po prostu do najbliższego, a nie szukać po mieście, gdzie są te co trzeba. A w pipidówie to w ogóle może nie być tego szczególnego. IMHO 5zł to dużo jak za usługę wypłaty moich własnych pieniędzy...

Poprawka: nie bankomaty są dla mnie najważniejsze, a ogólnie brak opłat + moneyback. Większość moich kont daje mi zwrot z zakupów, reszta jest przynajmniej darmowa. Nie chcę bankowi płacić ani grosza, wystarczy, że mogą potrzymać moją kasę ;)

0

pko bp ma to dobre ze mozna wszystko zalatwic w fizycznym banku jak ktos sie nie zna

mozna dokonywac wplat w kasie banku np

mozna dokonywac ustawien rachunku

ja to konto zalozylem na studia 2001 i mam do teraz

place 6.90 za mc za konto

ipko 2 zl za mc

karta do bankomatu ok 25 zl za rok

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1