Wygląd Exlipse na Linuxach

0

Czy nie przeszkadza Wam wygląd Eclipse'a na linuxach? Ilekroć próbuję przesiąć się na jakiegoś linuxa wraca ten sam problem. Wszystko jest rozstrzelone, okna trzeba przewijać, żeby cokolwiek się pokazało. Nawet na monitorze 1920x1200 sprawia mi to problemy.

Wcześniej w pracy miałem Windowsa i muszę powiedzieć, że tam wygląd jest wyjątkowo estetyczny. Wszystko czytelne i nie zajmuje dużo przestrzeni.
Obecnie w pracy mam Maca i choć Eclipse wygląda trochę gorzej to również nie zajmuje dużo przestrzeni.

Próbowałem instalacji różnych Themów, ale to nic nie daje. Ogolnie Gnome jest jakiś trudny w użytkowaniu.. Na zwykłym laptopie nie wyobrażam sobie nic innego niż wyświetlanie stron internetowych.

A Wy jakie macie odczucia?

0

0.o

1920x1280 na 17" - wygląda slicznie. na 1400x1050 też ok... Jakoś nigdy nie miałem problemów... Screenshot?

2

Zainstaluj sobie ubuntu i uzywaj normalnego srodowiska...

user image

0

U mnie wygląda tak:

user image

Głównie chodzi mi o to, że strasznie dużo miejsca jest marnowane w Unity. Zwróćcie uwagę na odstępy w Project Explorerze. Mniejsze okna trzeba przewijać także na szerokość co jest nieznośne. Dla porównania Eclipse na Windowsie prezentuje się dużo lepiej pod względem oszczędności przestrzeni na monitorze. Naprawdę rzadko kiedy trzeba przesuwać okna w poziomie.

Jeśli chodzi o IntelliJ to wszystko fajnie tylko, że nie zawsze jest możliwość używania tego środowiska, szczególnie w pracy.

0

No to spróbuj poinstalować czcionki (np mscorefonts jak chcesz te od MS), poustawiać je w IDE, pobawić się parametrami do JVMa, etc

2

Rozmiar czcionki w ui eclipse raczej tak nie zmieni , zależy to od ustawień dla gtk2 , w normalnym distro plik:

cat .gtkrc-2.0 | grep font
gtk-font-name="Sans 8"

korzystam z openbox na Gentoo, to ustawienie dotyczy wszystkich aplikacji korzystających z gtk2. Mieści się więcej niż na defaultowym ubuntu (które tworzone jest chyba dla niedowidzących), aczkolwiek i tak niektórych odstępów (między kontrolkami) nie da się zlikwidować i pod tym względem na windows jest ładniej.
@Piotrek_not_logged
Jeżeli chcesz zmienić czcionkę dla Eclipse spróbuj stworzyć np. ~/.gtkrc-eclipse

style "eclipse" {
  font_name = "Sans Condensed 8"
}
class "GtkWidget" style "eclipse"

a następnie w ustawieniach gtk2 tj. ~/.gtkrc-2.0 dopisujesz include "/home/NAZWA_USERA/.gtkrc-eclipse" .

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1