Jakie myślenie się stosuje w programowaniu

0

Mam do was takie pytanie jak w temacie wiadomo coś o logicznym myśleniu może być i analityczne myślenie ja natomiast chciałbym wiedzieć do czego konkretnie się stosuje analityczne do czego konkretnie logiczne bo wiadomo jest, że najpierw trzeba dany problem podzielić sobie na kilka mniejszych problemów potem skonstruować algorytmy, a jeszcze potem zapisać je w jakimś języku programowania.

0

Abstrakcyjne.

1

Strzelam: każde.
Programowanie to dość złożony proces i nie sądzę, że na cały ten proces składa się jeden "rodzaj myślenia" (nigdy nie kategoryzowałem myślenia i nie zastanawiałem się jak myślę jedząc, a jak myślę prowadząc auto)

0

Programowanie to bardziej proces myślowy niż sam sposób myślenia. Sposoby się używa wszelakie:

  • kreatywne - projektowanie
  • logiczne - funkcje boolowskie, wnioskowania
  • analityczne - projektowanie/opracowywanie algorytmów
  • etc.

ale całość sprowadza się do procesu myślenia, który zamienia ideę w czyn. Czasem będziesz potrzebował myśleć współbieżnie, z wyobrażeniem sobie abstrakcji jaką jest sytuacja wyścigu, oraz opracować, jak jej unikać. Natomiast czasem będziesz potrzebował pomyśleć "leniwie" i wyobrazić sobie jak będzie wyglądała ewaluacja wartości po przejściu przez N funkcji. Wszystko zależy co i jak robisz.

3

Myślenie jak zrobić żeby się nie narobić

0
jaffffffffff napisał(a):

Myślenie jak zrobić żeby się nie narobić

Potwierdzam :D

0

Myślenie jak coś zrobić, skoro się nie wie jak to zrobić ;)

2

Gorzej, że niektórzy nie stosują żadnego.

0

Zależy gdzie się programuje. Jeżeli prywatnie to myśli się żeby było dobrze, a jeżeli w korporacji to jak to zrobić żeby szybko zrobić :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1