Rezygnacja z konta w banku. Co z historią?

0

Orientuje się ktoś z Was czy rezygnując z konta w banku, historia online przepada czy nadal można się zalogować w jakimś trybie readonly?
Założyłem konto w mBnaku i chcę zrezygnować z Pekao S.A. ale nie sporo potwierdzeń przelewów może mi się w przyszłości przydać.
Wydrukowanie tego wszytskiego to raczej kiepski pomysł

0

Fakt - drukowanie tego to kiepski pomysł ale zawsze możesz iść do banku i poprosić o wyciąg lub samemu, jeśli jest taka możliwość (a podejrzewam, że jeśli jest możliwość drukowania to i taka też jest) wyeksportować to sobie w .pdf i zgrać np. na prendrive.

0

Wydrukować, poprosić bank o wydrukowanie, zapisać na penie... Z chwilą rezygnacji z usług Pekao przestajesz być ich klientem, więc nie mają powodów, żeby zapewniać Ci dostęp do swoich (jakby nie było) usług czy danych.

0

Tja, ja zamknęłam konto po czym wróciłam do domu i pomyślałam sobie - hej, a co z historią? Już było po ptokach... Dostęp przez internet zablokowany natychmiastowo.

0

Historię przechowują jeszcze przez kilka lat po zamknięciu (nie mniej niż zdaje się 5). Ale skorzystaj z tego lepiej dopiero gdy będzie Ci potrzebny jakiś dowód bo wydruk potwierdzenia w ten sposób to koszt nawet około 50 zł w zależności od banku.

Jeżeli jeszcze nie zamknąłeś konta to przecież wystarczy że sobie wygenerujesz pdfy potwierdzeń - nie musisz tego od razu drukować...

//// edit:
znalazłem art: http://www.rp.pl/artykul/856602.html

btw kto zakłada konto w mBanku? :O obecnie to jeden z najgorszych banków

0

Jestem przekonany, że każdy bank musi umożliwić dostęp do Waszej historii. Oczywiście za stosowna opłatą... Nawet będąc klientem banku, często trzeba zapłacić za dostęp do historii starszej niż trzy miesiące.

Ja wszystkie potwierdzenia ważnych przelewów trzymam w pdf-ach. W mBanku można sobie wygenerować pdf-a do każdej operacji z ostatniego czasu, w innych bankach z dostępem elektronicznym też powinien być podobny mechanizm. Ponadto w mBanku wystarczy zaznaczyć jedną opcję w czasie robienia czy definiowania przelewu aby potwierdzenie trafiło wprost na podaną skrzynkę pocztową.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1